Slávističtí hokejisté přehráli Kladno, Jihlava má desátou výhru v řadě

Ústecký útočník Jan Kloz ujíždí protihráči z Mostu. | foto: Petr Bílek, MF DNES

28 2015
Hokejisté pražské Slavie zvládli těžký zápas 27. kola první ligy na hřišti Kladna. Po výhře 5:3 jsou třetí, Středočeši drží druhou pozici. První je Jihlava, jež v Litoměřicích vyhrála 2:0 a úspěšnou šňůru prodloužila už na deset utkání bez ztráty jediného bodu.

Slavia začala v Kladně skvěle, už po šesti minutách vedla o dvě branky. Rytíři ale dokázali rychle reagovat a po Pituleho snížení na 1:2 měli rivala stále na dohled. Vyrovnání se však dočkala slušně zaplněná aréna až chvíli před koncem druhé třetiny.

Jenže domácí tým prospal podobně jako na začátku zápasu i úvod třetí části a Slavia si díky dvěma slepeným brankám Čermáka a Davida Hrušky opět vypracovala dvougólový náskok. Kladno sice znovu snížilo, ale vítězství už si hosté vzít nenechali. Naopak do prázdné branky pečetil zisk tří bodů Kubica.

Jihlava se v Litoměřicích nemohla dlouho prosadit a domácí tým hrál s lídrem vyrovnaný zápas. Hrdiny zápasu byli oba gólmani, šťastnějším byl nakonec hostující David Honzík a s čistým kontem dovedl tým k výhře 2:0. Zápas rozhodl Tomáš Kaláb, neboť pět minut před koncem otevřel skóre a druhý gól přidal do prázdné branky.

Benátky nad Jizerou doplatily v souboji s Prostějovem na mizerný úvod. Jestřábi ve 23. minutě vedli už 3:0 a vyhnali z branky Hosnedla, jehož vystřídal Vacek. Domácí pak začal dohánět ztrátu, na rozdíl jedné branky však snížili až tři minuty před koncem. Dramatické chvilky hosté i přes oslabení v posledních sekundách přestáli.

Severočeské derby mezi Ústím a Mostem přineslo vedle jednoznačné výhry domácího Slovanu 5:1 také 105 trestných minut. Zejména závěr zápasu byl ve znamení šarvátek a tři hráče poslali sudí předčasně do šaten. S osobními tresty opustili led domácí Ladislav Gengel a hostující Martin Baránek a Jan Bittner. Tři gólové nahrávky připravil ústecký Antonín Melka.

Šumperk doma porazil Třebíč až díky gólu Aleše Holíka ve čtvrté sérii nájezdů. Trefa na 2:1 zároveň dostala domácí z poslední příčky tabulky, na kterou znovu klesl Most.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 27. kola

Kladno - Slavia Praha 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 9. Pitule, 37. Skuhravý, 51. Rudovský - 2. Robinson, 6. Mikulík, 45. Čermák, 46. D. Hruška, 60. Kubica. Rozhodčí: Zubzanda - Kokrment, Malý. Vyloučení: 7:9, navíc Skuhravý (Kladno) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3409.

Benátky n. J. - Prostějov 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
28. Havlas, 58. Vlach - 19. a 21. M. Novák, 23. Venkrbec. Rozhodčí: Krob - Bosák, Podrazil. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 248.

Litoměřice - Jihlava 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
55. a 60. Kaláb. Rozhodčí: Pražák - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:7, navíc Krstev (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 1130.

Ústí nad Labem - Most 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
6. Látal, 31. Kuchler, 38. Křivohlávek, 47. Gengel, 57. Pohl - 10. Tauš. Rozhodčí: Würtherle - Šmika, Štětina. Vyloučení: 6:9, navíc Gengel - Baránek, Bittner všichni 5 min a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1111.

Šumperk - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
42. Drtil, rozh. náj. Holík - 20. Pekr. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Měkýš. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 900.

Předehráno:
Havířov - České Budějovice 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
6. Korím - 22. Kuchejda, 45. Květoň, 60. Nouza. Rozhodčí: Kopeček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 7:7, navíc Mazanec (Havířov) a Bohunický (Č. Budějovice) oba 5 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 1611.

Přerov - Kadaň 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
5. Sikora, 16. Grof, 31. Popelka, 38. Pšurný, 52. Dostálek - 28. a 44. Kaše, 51. Szathmáry. Rozhodčí: Trombík - Novák, Wesley. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:0. Diváci: 1761.