Na Spartu jsme stačili pouze v hledišti, mrzelo střelce Kudrnu

Jaroslav Kudrna z Hradce Králové. | foto: ČTK

29 2015
Více než do půlky zápasu předváděli na Spartě sympatický výkon. Poté však hokejisté Hradce inkasovali čtyři branky během 215 vteřin a slibně rozehraný zápas prakticky ztratili. „Měli jsme totální výpadek a ten rozhodl o naší jasné prohře,“ lamentoval po utkání Jaroslav Kudrna, jeden ze dvou úspěšných střelců hostů.

Co vůbec k takovému výpadku se dá říct, kde hledat příčiny?
Absolutní selhání v závěru třetiny. Nekoncentrovanost a kvůli ní jsme tam dostali čtyři branky. Já jsem seděl na střídačce a najednou jen viděl se radovat domácí diváky. Něco nám tam spadlo v oslabení. Tohle se nám ale nemůže stávat. Měli jsme tam totální výpadek a rozhodlo to naší jasné prohře tady.

Po takovém závěru třetiny se už těžko nutí nohy bruslit, že ano?
Přeci jen 5:0 po dvou třetinách to už se blbě obrací. Jsem aspoň rád, že jsme to už kvůli těm lidem, co za námi dnes dorazili, dokázali alespoň v poslední třetině trochu stáhnout a výsledek nevypadá tak hrozivě.

Více o zápase

Za stavu 0:1 jste byl sám před brankářem Tomášem Pöpperlem, ale neproměnil jste. Vyčítáte si to?
Určitě to mohlo být pak celé jiné. Byli jsme v tu dobu v zápase, nebyli jsme horší. Škoda, že se mi nepodařilo mu to hodit nad beton.

Na Spartu vám to poslední dobou nejde. Včetně loňského play-off vás dokázala zdolat posedmé za sebou. Měli jste to v hlavách?
Nevím jak kluci, já to v hlavě vůbec nemám. To je spíš statistika pro novináře. Nevím, jestli se někdo z kabiny na to takhle kouká. Věřím, že o to větší motivace to pro nás bude příště už Spartu zdolat. V loni základní části jsme snad s nimi měli vyrovnanou sérii, až v play-off to začalo. Nebral bych to jako něco výjimečného.

Přijelo za vámi několik stovek fanoušků, kteří vytvořili perfektní atmosféru, a i díky nim se návštěva v O2 aréně letos přehoupla poprvé přes hranici 10 tisíc diváků. Jak to člověk na střídačce vnímá, když vám neustále fandí i za stavu 0:5?
Fanouškům děkujeme. Asi jediné, na co jsme vyhráli na Spartě, byli diváci, kteří tady vytvořili neskutečnou atmosféru. Velká poklona před nimi, že dorazili v takovém počtu. Zároveň omluva od nás, že jsme tady nedokázali urvat alespoň bod.

Vám se po výměně trenéra začalo hodně dařit. V posledních dvou kolech jste ale proti dalším silným týmům inkasovali celkově deset branek. Brzdí to trochu vaší euforii?
Těch branek padlo hodně. Musíme si to rozebrat a ne si jít jen zahrát nezodpovědný hokej. Je potřeba do toho vrátit ty aspekty, které nás předtím zdobily.

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 28 16 2 4 6 76:50 56
3. Litvínov 29 13 8 0 8 72:67 55
4. Kometa 28 15 2 5 6 106:74 54
5. Sparta 27 14 1 5 7 87:67 49
6. Hr. Králové 30 11 4 6 9 84:76 47
7. Chomutov 28 8 8 3 9 88:89 43
8. Vítkovice 28 9 6 1 12 61:65 40