12. ledna 2003

Utkání komentuje Michal Cirmaciu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - LITVÍNOV 7:4 (2:0, 1:3, 4:1) 3. třetina
60:00
Konec utkání. Domácí vyhráli zaslouženě, měli víc šancí a dokázali udržet koncentraci až do závěrečných minut, v nichž zápas rozhodli.
59:25
Hranáč dostal dvě minuty za napadení Michálka, kterého musel na ledě ošetřit týmový lékař Dvořák a masér Prášek.
59:01
Budějovice zvyšují na 7:4. Suchánek zatáhl puk za branku a nahrál na modrou čáru Robovi, který ranou po ledě překonal Hronka.
57:52
Domácí proměňují náhlý brejk, 6:4. Ve středním pásmu sebral Rob kotouč Prorokovi, najel do pásma a prostřelil Hudáčka.
56:25
V nervózním závěru padl Bartoš na led hned po buly a do následné potyčky se Štraubem a Babkou se zapojilo několik hráčů z litvínovské střídačky, kteří se s domácími sekali hokejkami. Rozhodčí Svoboda ale nikoho nevylučuje.
56:07
Hosté se tlačí dopředu, ale domácí dobře brání modrou čáru, jednoduše vyhazují puky z pásma a nepouští Litvínov do šancí.
51:15
Kuntoš je vyloučen za krosček, domácí budou hrát přesilovku.
50:16
Budějovice znovu vedou. Čtrnáct vteřin po vyrovnání najel do pásma Šimánek, nahrál na modrou Suchánkovi, který našel před brankou Michálka, jenž zakončil střelou mezi Hroinkovy betony.
50:02
Vyrovnáno, 4:4. Martinec nahrál na modrou čáru Gombárovi, ten našel v kruhu Trávníčka, který prostřelil Hudáčka mezi betony.
48:51
Jasečko narazil Kroupu na hrazení, rozhodčí zákrok nepotrestal a Kroupa dostal za protesty deset minut a pak ještě osobní trest do konce utkání.
48:27
Přesilovka domácích se nepovedla, hosté dvakrát úspěšně vyvezli puk až před Hudáčka.
46:27
Litvínovský kouč Výborný stáhl Steinerův útok. tým hraje na tři řady, ale víc ze hry mají domácí. Po závaru před Hronkem se chystal zakončit Štrba, ale netrefil branku. Pak se ještě do šance tlačil Turek, ale hákoval jej Kotrla. Budějovice tak budou mít přesilovku.
43:50
Litvínov měl blízko k vyrovnání: Gombár s Martincem šli dva na jednoho, Gombárovi se podařilo nahrát křížem ke druhé tyči, ale puk stačil Hudáček vyrazit skvělým skluzem.
41:02
Domácí vedou 4:3. 3902 diváků oslavuje čtvrtý budějovický gól. Rob zatáhl puk za litvínovskou branku a nahrál Suchánkovi, jehož střelu neudržel Hronek. Štrba pak puk dorazil do prázdné branky.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Litvínov srovnal třígólové manko díky gólu ve vlastním oslabení a dvěma trefám v přesilovkách. Herně byla druhá část vyrovnaná, ale domácím už chybí klid v koncovce.
39:46
Budějovičtí sehráli přesilovku solidně, Hronka ohrozili postupně Štrba, Štraub i Slavík, ale litvínovský gólman všechny střely vyrazil.
37:46
Ťupa před domácí střídačkou srazil zezadu Roba a je vyloučen za napadení. Budějovičtí bodu mít přesilovku.
37:23
Bartoš, který se objevil v prvním útoku vedle Turka, dostal přihrávku zpoza branky od Míky a z voleje vystřelil, ale Hronek efektně zasáhl lapačkou.
36:25
Litvínov opět využívá přesilovku a vyrovnává na 3:3. Kroupa dostal puk na levém kruhu a nahodil jej před branku, kde ho šikovně tečoval Martinec.
35:29
Hostující Havel nejdřív otestoval Hudáčka střelou ze střední vzdálenosti, po závaru v obranném pásmu Budějovic pak Procházka přidržel u manitinelu Kotrlu a odchází na trestnou lavici. Další přesilovka Litvínova začíná.
34:13
Domácí se nehrnou dopředu, hlídají si modrou čáru a nepouští probuzený Litvínov do šancí. Naopak na druhén straně vybojoval Turek kotouč v rohu a přihrál Štrbovi, kterého však před brankou pokryl sporným zákrokem Prorok.
30:34
Litvínov využívá přesilovku, 3:2. Gombár nahrál na modrou Kloboučkovi, který posunul puk na druhého obránce Kroupu. Ten snížil polovysokou střelou z prostoru mezi kruhy.
30:11
Síly na ledě se otočí: sotva se Hranáč vrátil na led, hákoval uprostřed hřiště Míka a je vyloučen. Začíná přesilovka Litvínova.
28:10
V kruhu po Hronkově levici zasáhl Hranáč vysokou holí Štrauba a dostal trest dvě minuty. Začíná další budějovická přesilovka.
26:02
Ondřej na vlastní modré hákoval Proroka, který teatrálně upadl na led. Rozhodčí vylučuje oba aktéry souboje, Ondřeje za hákování a Proroka za nesportovní chování.
25:43
Je po přesilovce, zaskočení domácí si v ní nevypracovali žádnou šanci.
24:42
Litvínov dal gól v oslabení. Martinec získal puk a nahrál do brejku Tránvníčkovi. Ten si počkal na modré a pak poslal puk dopředu Kroupovi, ktertý jen lehce tečoval jeho nahození mezi Hudáčkovy betony.
23:43
Budějovice zatlačily Litvínov po Jasečkově gólu do pásma, ale tři střely jejich útočníků pochytal Hronek. Teď ale budou mít domácí přesilovku, Kuntoš je vyloučen za nedeovolené bránění Roba.