12. ledna 2003

Utkání komentuje Jaroslav Martínek

Slavia - Vsetín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Konec utkání
60:00
Utkání skončilo. Slavia i bez dvou klíčových hráčů Dudy s Beránkem jasně Vsetín přehrála. Domácí rozhodli o své výhře během 23 vteřin v druhé třetině, kdy hostům odskočili o tři branky. Svůj náskok pojistili na začátku poslední části a i přes několik oslabení nedovolili Vsetínu srovnat krok. Slavia si dnes vytvořila obrovské množství šancí, ale Biegl své zaváhání při druhé brance dostatečně odčinil a hosté mu mohou jenom děkovat, že výsledek nemá mnohem nepříznivější podobu. Zásahy brankářů v poslední části: Málek 9, Biegl 10.
58:30
Biegl svedl bruslařský souboj s Tomicou, který se dostal do úniku. Srazil mu puk z hokejky, ale ten se dostal jenom k domácímu Kopeckému, který se pokusil poslat puk do prázdné branky. Jako dnes již poněkolikáté se ale musel sklonit před Bieglem, který se štěstím odvrátil letící kotouč hokejkou.
58:12
Vsetín má před 51 vteřin dlouhou početní převahu.
57:48
Větší prostor na ledě svědčí více hostům. Gardoň tečoval Jaškinovu střelu, ale bohužel pro Vsetín mimo.
57:03
Síly na ledě se vyrovnají. Za nebezpečnou hru vysokou holí byl vyloučen Michal Sup.
56:12
Před Málkem si přidržel hostující Vampola Graňáka a jde si posedět na trestnou lavici.
54:40
Od modré prověřil Málkovu pozornost vsetínský obránce Kučný. Ten od konce druhé třetiny nastupuje společně s Ptáčkem. Vsetínský trenér nasadil do hry i čtvrtý útok ve složení Dubec, Korotvička, Streit.
52:40
Šaffer v ideální pozici před Bieglem napálil puk do břevna. Následný pokus Graňáka od modré jde mimo.
52:13
Hosté snižují v přesilovce na 4:1. Dvě vteřiny před návratem vyloučeného Klepiše využívá přesilovku ranou od modré Jaškin. Asistenci si připisuje Vampola. Domácí fantóm Málek si dnes tedy dvanáctý shutout v sezóně nepřipíše.
50:39
Antoš byl bezprostředně po buly zasažen v obličeji, pravděpodobně hokejkou. Rozhodčí Rejthar si ale ničeho nevšiml a po konzultaci s čárovými se rozhodl nevylučovat.
50:15
Populárním faulem se dnes stalo hákování. Naposledy si jej vyzkoušel Klepiš a už míří na trestnou lavici. Utkání přihlíží 3158 diváků.
49:10
Domácí se ubránili. Vsetín si sice v úvodu přesilovky vytvořil soustředěný tlak, ale Antoš dokázal v pádu puk vyhodit až k Bieglovi. Do žádné šance, která by stála za pozornost, se hosté nedostali.
47:10
Hosté se ve zbytku přesilovky ubránili a sami teď získali početní výhodu. Za hákování byl vyloučen Šaffer.
45:54
Na přesilovku opět nastoupila domácí čtvrtá řada a znovu si vytvořila velký tlak. Vsetínští mohou děkovat Bieglovi, který výtečně zakročil při střelách Kopeckého a Kučery. Na druhou část přesilovky naskočili Klepiš, Hruška a Antoš.
44:58
Vsetínský kapitán Stantien zahákoval na vlastní modré Sailera a jde zpytovat svědomí na trestnou lavici. Domácí hrají přesilovku.
42:07
Biegl se ocitl v ohni střel. Natřikrát jej zblízka nedokázal překonat Kopecký a následnou Kolaříkovu dělovku od modré vyrazil vsetínský brankář do rohu. Hosté se definitivně ubránili jen za cenu zakázaného uvolnění.
40:32
Slavia vede už 4:0. Domácí využili přesilovku po vyloučení Poláka v závěru druhé třetiny. Sailer v rohu zamíchal pukem a u bližší tyče našel trestuhodně volného Antoše. Biegl nedokázal vykrýt prostor u tyče a Antoš neměl problém zasunout puk do branky. Druhou asistenci si připisuje opět Krátoška.
40:01
Začala třetí třetina. Vsetín bude muset pořádně zabrat, aby stáhl slávistický náskok.
40:00
Skončila druhá část. Slávisté dvěma slepenými góly zvýšili náskok a i nadále jsou výrazně aktivnější než hosté. Současně však také dobře brání a až na několik málo výjimek nepustili Vsetín do vážnější šance. Zásahy brankářů v prostřední části: Málek 10, Biegl 15.
39:32
Vsetín se snažil vytvořit si ještě v závěru třetiny tlak, ale neudržel pásmo a rodící se slávistický protiútok zastavil Polák jen za cenu faulu. Za nedovolené bránění odjíždí na trestnou lavici, kde pravděpodobně zahájí i třetí třetinu.
38:25
Obránce Kadlec se dostal za vsetínskou branku, elegantní otočkou se zbavil protihráče a nahrával mezi kruhy volnému Krátoškovi, který poslal puk vedle pravé tyče.
37:05
Sup se prodral do útočného pásma z bližší hranice levého kruhu zakončoval bekhendem ke vzdálenější tyči. Jeho nahození šlo jen těsně mimo.
36:22
Slavia hraje uvolněně a dál hostům zatápí. V poslední šanci se ocitl Šaffer, který dorážel z prostoru mezi kruhy a kotouč z jeho hole jen těsně minul levou tyčku Bieglovy klece.
33:12
Kotásek si zcela sám najížděl před Málka, pokusil se o kličku, ale včas, a podle rozhodčího Rejthara i čistě, jej stačil srazit vracející se Klepiš.
32:18
Slavia bleskově odskakuje už o tři góly a vede 3:0. 23 vteřin po druhé brance dorazil Antoš Sailerovu střelu, kterou Biegl stačil jen vyrazit. Druhou asistenci si připisuje Krátoška.
31:55
Domácí zvyšují na 2:0. Kolařík nahazoval od modré, ale Biegl, ačkoliv puk dobře viděl, jej nedokázal zachytit a kotouč přeplachtil přes jeho rameno do branky. Třetí remízu 1:1 tedy už dnes neuvidíme.
31:30
Tomáš Vak se na modré čáře tvrdě srazil s jedním z proti hráčům a skončil na kolenou. Rozhodčí ale hru nepřerušil a Vak se ztěžka odbelhal na střídačku.
30:03
Je po přesilovce. Gardoňova i Stantienova řada si dokázaly vynutit tlak, největší šanci měli hosté po Němcově střele od modré, kdy měl Málek zakrytý výhled a puk jen těsně prosvištěl kolem branky. V závěru přesilovky se do úniku dostal Krátoška, ale jeho střelu k pravé tyči Biegl vytěsnil betonem.