19. ledna 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

Vítkovice - Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1) Po prodloužení
64:44
Karlovy Vary dávají branku a vítězí 2:1 v prodloužení. 16 vteřin před závěrečnou sirénou vyhrál buly ve vlastní třetině Kverka, dlouhým pasem našel na červené najíždějícího Svobodu, který se zcela sám vřítil před Trvaje a tvrdou střelou rozhodl o výsledku utkání.
63:02
Kaděra přihrával zpoza branky Moravcovi, ale tomu střela moc nesedla a puk vycházkovým tempem proklouzal kolem levé tyčky Fraňkovy branky.
62:37
Do další šance se dostali hosté. Po levém křídle se protáhl junior Hořava, mířil Trvajovi mezi betony, ale ten je včas srazil k sobě a puk zastavil.
60:52
David Moravec ztratil puk za vlastní brankou, ten mu sebral Bednařík, najel si před branku, ale mířil přímo doprostřed do dobře postaveného Trvaje.
60:01
60:00
Skončila třetí třetina. Bude se prodlužovat. Domácí v hodině dvanácté překonali pozornou karlovarskou obranu a při přesilovce v power play vyrovnali.
58:28
Domácí využili přesilovku a v power play srovnávají na 1:1. Domácí se po oddechovém čase nastěhovali do karlovarské třetiny, vytvořili před Fraňkem obrovský závar a po Phillipově střele do pravé tyče dorážel do odkryté klece Melenovský. Hostující Franěk inkasoval po 183 minutách a 27 vteřinách.
57:44
Domácí se v přesilovce ještě nedostali ke střele a vyžádali si oddechový čas. Falter vydržel v domácí brance 9 vteřin, než došlo k přerušení a do branky se vrátil Trvaj.
57:03
Přesilovka ještě nezačala. Domácí se shromáždili u střídačky, aby se dohodli o dalším postupu. Nezažádali ovšem o oddechový čas a vzhledem k tomu, že ke střídačce přijel i Trvaj, vykázal jej rozhodčí Minář z ledu a do branky musí naskočit náhradník Falter.
57:02
Domácí mají možná poslední šanci k vyrovnání. Jejich situaci jim ulehčil hostující Hlavačka, který hrál vysokou holí a jde na dvě minuty na trestnou lavici.
54:21
Stále se hraje úporný hokej, přesto si domácí vytvořili šanci. Mladíček Olesz zamíchal v útočné třetině kotoučem, přesně našel Laskiewicze, ale jeho ránu vytěsnil Franěk špičkou betonu mimo svou klec.
51:18
Ficenc poslal přes půl hřiště přihrávku Melenovskému, ten ale prováhal správný okamžik ke střele a důrazný Mádl jej vytlačil k mantinelu.
47:40
Domácí se stále trápí. Nevycházejí jim ani kombinace ani individuální akce ani nahazování puků do karlovarské třetiny. Hosté střeží modrou jako oko v hlavě a jedinou střelou za posledních několik minut se prezentoval obránce Chmelíř. Franěk byl opět pozorný a vyrazil, stejně jako na druhé straně Trvaj po střele Pavliše.
44:39
Hosté se stáhli do defenzivy a brání jednobrankový náskok. Domácí se přes pečlivou obranu nedokáží prosadit a diváci už dlouho žádnou šanci neviděli.
40:38
Kaděra převzal Burgerovu přihrávku, zpoza brány si najel před Fraňka, ale střílel přímo doprostřed, kde číhal pozorný Franěk.
40:01
40:00
Skončila druhá třetina. I přes tlak Vítkovic naskočí do třetí třetiny s jednobrankovým náskokem hosté. Jednu z mála šancí těsně před koncem druhé části proměnil Košťál.
38:52
Hosté znenadání udeřili a vedou 1:0. Opatovský viděl dobře postaveného Košťála, který tvrdou střelou prostřelil Trvaje. Vítkovický brankář neměl moc šancí zasáhnout, protože mu částečně clonil obránce a navíc po dlouhých minutách nečinnosti byl asi pořádně prokřehlý a v takové situaci nemohl na Košťálovu bombu včas zareagovat.
37:02
Pokračuje jasná převaha domácích. Do obrovské šance se dostal Burger, který dostal od Kaděry přihrávku přímo před Fraňka, ale karlovarský gólman se včas položil na led a holí tečoval Burgerovu střelu nad břevno.
34:08
Karlovarští hledají způsob, jak otupit vítkovickou aktivitu a nečekaně brzy si vybírají oddechový čas.
33:34
Domácí jsou v této fázi jasně lepší, hýří aktivitou, ale Franěk je jako stěna. Zlikvidoval i Kaděrův nájezd, ovšem dlužno dodat, že jej vítkovický útočník nevyřešil právě ideálně a propásl nejlepší moment pro zakončení.
30:02
Burger prolétl středním pásmem, nahodil na Kaděru, ale ten před Fraňkem puk nezpracoval.
27:30
Hraje se v plném počtu, Franěk dál odolává. Nejlépe sehraná přesilovka Vítkovic branku nepřinesla. Domácí sice zamkli Vary v jejich třetině, ale Moravec po Kaděrově přihrávce zblízka Fraňka neprostřelil, stejně se vedlo i dotírajícímu Phillipovi a střely Zápotočného a Krayzela vyškrábl Franěk lapačkou.
25:30
Domácí mají před sebou třetí přesilovku. Na trestnou lavici putuje Tvrdík za držení.
25:12
Selingr napřáhl těsně za modrou, ale jeho přízemní střela si cestu do branky nenašla.
24:52
Podél levého mantinelu se protáhl Balász, tvrdě vystřelil, ovšem Trvaj vymrštil lapačku ve správný čas na správné místo.
23:42
Karlovy Vary mají mírný tlak a hraje na polovině Vítkovic. Domácí ale pozorně brání a nepouštějí Vary ke střelbě. Sami se dopředu vůbec neženou.
21:31
Hosté vstoupili do druhé části o poznání aktivněji. Zpoza branky si před Trvaje nabruslil Kverka, ale zblízka jej neprostřelil.