. 14. února 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - SPARTA 3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0). V prodloužení.
63:07
Vítkovičtí se nakonec přece jenom loučí s diváky vítězstvím - v prodloužení porážejí Spartu 3:2. Hostující obrankou se proháčkoval Moravec, přihrál Krayzlovi, který z úhlu střelou švihem nad Břízovu lapačku rozhodl. Zbylá tři utkání základní části odehrají Vítkovice ve Frýdku-Místku, do Paláce kultury a sportu se vrátí až na play off.
62:36
Na Brošovu přihrávku si až před trvaje najel obránce Nedvěd, ale vypálil jenom do prsou domácího gólmana.
61:14
Krayzel tvrdě vypálil z levého kruhu pro vhazování, ale střela těsně nad ledem rozvlnila jenom boční síť.
60:01
Začíná nastavená pěrtiminutovka, obě mužstva bojují ve čtyřech o prémiový bod.
60:00
Šedesát minut nerozhodlo - za stavu 2:2 se prodlužuje. Už třetí utkání dnešních soupeřů v sezoně skončilo po 60 minutách nerozhodně.
58:30
Dlouhou přihrávkou vyslal Nedvěd na zteč Kratěnu, ale jeho ránu vytěsnil Trvaj vyrážečkou mimo tři tyče.
55:50
V ostravské hale je ticho - Sparta srovnala na 2:2. Broš vyhrál buly v útočném pásmu, k puku se dostal Kratěna, jehož střela zapadla do horní poloviny Trvajovy branky.
54:26
Sparta využila přesilovku a snížila 2:1. Hosté se usadili v pásmu, dlouho se nikdo neměl ke střele, až Leška nahrál na modrou Richtrovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
53:03
Sparta začíná přesilovku. Za vražení na hrazení je na dvě minuty vyloučen Philipp.
52:02
Vítkovičtí se opět stáhli do defenzívy, ale Spartu ke střelám nepouštějí. Naopak do rychlého protiútoku vyrazil Hubáček a Bříza musel jeho střelu zneškodnit vyrážečkou.
51:09
Sparta je kompletní.
50:34
Přesilovku pět na tři domácí nevyužili. Burgrovu střelu tečovali bránící hráči mimo, ideální puk poslal zpoza branky Moravec na Zátopka, ale ten trefil Břízu do prsou.
49:09
Minutu a 26 vteřin mají Vítkovičtí výhodu dvou mužů v poli. Za další faul loktem byl vyloučen sparťanský kapitán Nedvěd.
48:34
Na ledě se přitvrdilo, přibylo osobních soubojů. Několik zákroků na hraně rozhodčí Minář pustil, ale faul loktem Tomíka nepřehlédl a vyloučil sparťanské křídlo na dvě minuty.
47:00
Hraje se téměř výhradně na polovině domácích, kteří už začali hájit dvoubrankový náskok. To se jim zatím daří, nenechávají Spartu rozehrát kloudnou akci, kterou by mohli zakončit střelou.
44:05
Sparta je kompletní, další šanci si Ostravané v přesilovce nevypracovali.
42:48
Vítkovice měly v přesilovce obrovskou šanci. Černoškovu ránu od modré Bříza vykopl špičkou brusle ke Kaděrovi, který ale netrefil odkrytou branku.
42:05
Za hákování je vyloučen Špaňhel, jenž nahradil ve druhém útoku Kubinčáka, a Vítkovice hrají přesilovku. Sparta stáhla hru na tři útoky, když ještě Martinec nahradil Paroulka.
41:15
Gron se dlouhou kličkou zbavil Bělohlava, ale jeho bekhendová střela spadla Břízovi do náruče.
40:01
Začíná 3. třetina.
40:00
Po dvou třetinách vedou domácí 2:0. V yávěru ještě mohli přidat třetí úspěch, střílel Moravec, dorážel Burger, ale Bříza se překonat nenechal.
37:59
Sparta přesilovku nevyužila. Další šanci měl Broš, který ale nedokázal do branky uspěrnit puk, který vypadl Trvajovi z lapačky po Nedvědově ráně.
37:04
Richtrovu ránu ukryl Trvaj v lapačce, Tomajkův pokus z levého kruhu Trvaj se štěstímn zastavil na brankové čáře. Rozhodčí Minář situaci konzultoval s videorozhodčím a rozpažil.
35:59
Přesilovku začíná Sparta. Za sekání je vyloučen Selingr.
34:51
Ani druhá přesilovka domácím nevyšla.Opět měli problémy zavézt puk do pásma. To se jim povedlo jenom jednou, ale Krayzel skončil v rohu a z jeho akce nic nebylo.
32:51
Sparťan Jiruš podrazil pronikajícího Burgra a zamířil na trestnou lavici.
30:10
Vítkovice vedou 2:0. První vítkovický útok způsobil zmatky ve sparťanské obraně. Kaděra po Moravcově přihrávce vypálil po ledě z těžkého úhlu a puk skonmčil za zády překvapeného Břízy
28:08
Sparta má problémy s přechodem do útočného pásma, její akce často končí ofsajdem. Tentokrát jí to ale vyšlo a před Trvajem bylo horko. Leška zpoza branky uvolnil Bělohlava, ale Trvaj výborným zákrokem zachránil a drží čisté konto.
25:47
Dvakrát za sebou vyhrál Burger buly v útočném pásmu, ale Kumstát střílel do středu branky a podruhé Moravec mimo.