16. února 2003

Utkání komentuje Ervín Schulz

PLZEŇ - ČESKÉ BUDĚJOVICE 1:2 (0:0, 1:2, 0:0) Konec utkání
60:00
Utkání skončilo, Budějovice udržely těsnou výhru 2:1. Poslední střelu vyslal z poloviny hřiště Výborný, ale Hudáček se překvapit nenechal. Hosté tak ještě posílili svou pozici v boji o play off, zatímco domácí se v elitní osmičce dlouho neudrželi. Po dnešní výhře je přeskočilo Znojmo.
59:03
Branda uchoval pro svůj tým naději. Hosté se dostali z pásma, najížděli tři na dva, ale Babkovu střelu vytěsnil plzteňský útočník ramenem.
58:32
Vhazuje se před Hudáčkem, Barta je na střídačce. Domácí se pokusí o power play.
58:32
Domácí kouč Trachta si vyžádal oddechový čas.
58:00
Plzeň se úporně snaží vyrovnat. Od modré střílel Hanzlík, ale všichni hráči byli dobře pokryti a Hudáček na střelu viděl dobře.
56:34
Domácí spálili velkou možnost k vyrovnání. Zpoza branky nahrával Hurtaj na úplně volného Švíka před Hudáčkem. Tomu se ale nepodařilo kotouč zvednout.
56:05
Hraje se v plném počtu. Bartovu pozornost prověřil golfovým úderem Míka, ale domácí brankář sklapl betony včas.
54:38
Bartoš měl další pěknou šanci. Tentokrát se do pásma vřítil zprava, Řezníčka odsoudil do role statisty a střílel po ledě. Barta byl ovšem na místě.
53:18
Další dvojnásobné vyloučení. Za hrubost si jdou odpočinout Suchánek a Dvořák.
53:05
Hosté měli obrovskou šanci na zvýšení náskoku.Bartoš se zleva protáhl do pásma, opět vylákal Bartu z branky, zpětnou přihrávkou našel Turka, ale ten trefil pouze Řezníčka, který v brance zaskočil za Bartu.
50:32
Budějovičtí se ubránili a hned z protiútoku měl šanci Jasečko. Jeho tečovaná střela ale skončila mimo.
49:32
Plzni se přesilovka zatím moc nedaří. Sice se usadila v pásmu, ale předvádí pouze neplodné přihrávky a střely zdálky, které likviduje pozorný Hudáček.
48:12
Podruhé v krátké době je vyloučen Rob, který za vlastní brankou sestřelil Švíka a dostal dvě minuty za hrubost.
47:22
Plzeň tlačí, snaží se vyrovnat a hosté vyčkávají v obraně na příležitost k brejkům. Jeden jim málem vyšel, když si Míka zprava najel před Bartu, ale ten jeho pokus vytěsnil vyrážečkou.
43:52
Po střele Divíška, kterou Hudáček zlikvidoval, se do sebe před budějovickou brankou pustili Štefanka s Robem. Oba byli vyloučeni za hrubost a hraje se čtyři na čtyři.
40:01
40:00
39:26
Hosté zvyšují na 2:1. Budějovice předvedli smrtící produktivitu. Po sérii oslabení dostali možnost početní převahy a okamžitě ji využili. Zpoza branky přihrával Turek a Rob nedal střelou nad vyrážečku Bartovi nejmenší šanci.
38:56
Mladý obránce Kubeš si před brankou přidržel Bartoše a byl potrestán za nedovolené bránění. Hosté hrají první přesilovku v zápase.
37:41
Hosté se ubránili, ačkoli celou přesilovku strávili ve vlastním pásmu. V závěru měli velkou šanci Hurtaj a Branda, kteří u levé tyčky doráželi střely od modré. Hudáčka se jim překonat podařilo, ale kotouč v obou případech přeplachtil nejenom budějovického gólmana, ale i brankoviště, a skončil mimo.
35:41
Na ledě vzplanuly emoce. Hostující Štraub dostal dvě minuty za sekání a za následné protesty i trest do konce utkání.
34:15
Z prostoru mezi kruhy pálil Dobroň, ale Hudáček se štěstím vyrazil pravým betonem. Domácí sehráli dvojnásobnou přesilovku dost mizerně a hosté už jsou ve čtyřech.
33:53
Za vražení zezadu byl vyloučen obránce Babka, který navíc dostal desetiminutový osobní trest. Domácí budou hrát téměř minutu pět na tři.
33:35
Od modré střílel Hanzlík a před brankou tečoval Štefanka. Puk sice sklepl mimo, ale ještě jej dojel a zpoza branky se snažil zasunout kotouč za Hudáčka. Obránci v poslední chvíli puk odehráli.
32:48
Za nebezpečnou hru vysokou holí byl vyloučen budějovický Ondřej.
32:34
Je vyrovnáno 1:1. Hurtaj zatáhl puk do pásma zprava jej bekhendem nahodil před Hudáčka. V chumlu hráčů se nejlépe zorientoval Branda, který se štěstím doklepl do sítě.
29:58
Hosté se ujímají vedení 1:0. V nájezdu dva na jednoho dostal Štraub dobrou přihrávku od Vondrky a prudkou střelou pod břevno překonal špatně vyjetého Bartu.
28:50
Při hře čtyři na čtyři se do dobré pozice dostal Jasečko, který si najel zprava a vystřelil z kruhu mezi Bartovy betony. Střela to ovšem byla slabá a Barta betony včas sklapl.
27:14
Vyloučení na obou stranách. Bartoš 2 minuty za sekání a domácí Straka za svoji hereckou etudu také dvě minuty - nesportovní chování.