25. února 2003

Utkání komentuje Aleš Koňařík

VSETÍN - ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:2 (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0). V prodloužení.
61:03
Vsetín vítězí v prodloužení 3:2. Jaškin vypálil od modré, puk se od hrazení vrátil k Demlovi, jenž číhal u pravé tyče a pohotově překonal Biegla. S výsledkem jsou nakonec spokojeny oba týmy.
60:38
Vsetín má velkou naději získat druhý bod. Za faul vysokou holí byl vyloučen Slavík.
60:01
Začalo prodloužení - zatím se hraje tři na tři.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla - 2:2. Budějovice se radují, protože bod jim dal postupovou definitivu, naopak domácí, kteří dvakrát vedli, neskrývají zklamání.
59:17
Budějovice mají po přesilovce. Za držení hole je vyloučen Rob - dnes již počtvrté. Nejproduktivnější Jihočech dnes ovládá i statistiky četnosti vyloučení.
58:18
Budějovice dohrají základní dobu v přesilovce. Za držení byl vyloučen Vampola a už podruhé v utkání vyfasoval navíc za protesty desetiminutový trest a zamířil do kabin.
57:23
Platilo okřídlené nedáš - dostaneš. Budějovice vyrovnávají na 2:2. Nejprve v přečíslení dva na jednoho neuspěli Vak s Kacířem, ale z protiútoku uspěl Štraub. Vypálil přes obránce, Biegl puk nekontroloval, projel mu mezi betony a přestože se jej snažil zalehnout, Štraub jej dostal do branky. Asistence Míka a Suchánek.
55:17
Pokračuje klasická přesilovka pět na čtyři. Výhodu čtyři na tři Vsetín nevyužil. Luža z mezikruží nevypálil důrazně a nechal vyniknout Hudáčka.
54:48
Vsetín v přesilovce váhá se střelbou a zahrozil jenom Polákovou ranou od modré, již Hudáček jistě ukryl v lapačce.
53:51
Třináctým vyloučeným budějovickým hráčem je Procházka, který zamířil na hanbu za nedovolené bránění. Vsetín hraje čtyři na tři.
53:17
V pěti se moc dlouho nehrálo. Na ledě se střetli Rob (hrubost) a Jaškin (krosček) a pokračuje se opět ve čtyřech.
52:36
Šance Budějovic. Puk zatáhl Procházka, nahrál Michálkovi, který z prostoru mezi kruhy trefil dobře postaveného Biegla.
51:00
Za hrubost při vzájemné potyčce byli vyloučeni Štraub a Dubec. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
49:35
Kacíř se dostal do brejku, ale ve skórování mu zabránil obránce Jindra, který jeho ránu zblokoval a Hudáček ji následně ztlumil. Vsetínská hala bouří.
49:10
Vsetín vede 2:1. Kotásek vyjel zpoza branky tísněn obráncem, nazdažbůh bekhendem vystřelil, puk se od Hudáčka odrazil do levé tyče, následně do pravé a od ní se odrazil do sítě.
47:56
Streit s Vakem zahrozili rychlým výpadem, ale Vak trefil příklepem jenom rameno dobře vyjetého brankáře Hudáčka.
46:48
Dvě vteřiny po Míkově návratu pálil od modré Vak, ale puk těsně minul branku.
45:56
Luža měl mezi kruhy dost času na střelu, ale prováhal ideální moment, Hudáček si povyjel a střelu vyrazil a Stantien dorážel mimo.
44:46
Vsetín hraje přesilovku. Míka se dopustil faulu loktem.
42:34
Z levého křídla vypálil Vak, Hudáček vytasil ze svého arzenálu efektní semafor.
41:45
Jihočeši vyrovnali na 1:1. Suchánek našel přesnou dlouhou přihrávkou Filipa Turka najetého mezi dvěma beky a prostřelil Biegla. Druhou asistenci si připsal Štraub.
40:01
Byla zahájena třetí třetina. Němec, který odstoupil po Jasečkově faulu v první třetině a byl převezen do nemocnice, má lehký otřes mozku a již byl propuštěn domů.
40:00
Skončila 2. třetina. Hra je stále rozkouskovaná a nervózní. Dominují obrany a na obou stranách byla ve druhé části jenom jedna vyložená příležitost. Vsetín v závěru laxní hrou nezužitkoval dlouhou přesilovku, i proto jsou Jihočeši stále ve hře.
39:21
Domácí sehráli dvojnásobnou přesilovku laxně a připravili se sami o možnost pojistit vedení. Jihočeši pokračují ve čtyřech.
38:12
Hra je přerušena, jeden z diváků cosi vylil na Suchánka, jenž je na trestné lavici a zasahuje proti němu pořadatelská služba.
37:58
Podruhé hraje Vsetín pět na tři - minutu a 23 vteřin. Suchánek přehnal důraz před branbkou, kde masíroval clonícího Demla a zasáhl jej pěstí.