Příjemný páteční podvečer z Kladna, kde v 17.30 hodin nastoupí Plzeň.
Domácím chybí k jistotě desátého místa jediný bod. V případě dnešní výhry a zaváhání Litvínova ještě mohou bojovat o šestou příčku, která zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále play-off.
Plzeň vede extraligu, ale o prvenství po základní části ještě bude muset hodně bojovat. Z posledních dvanácti zápasů vyhrála jen dva, dotírající Slavia už je druhá jen vinou horšího skóre.

Rozhodčí: Kalivoda (CZE), Pešina (CZE) - Lederer (CZE), Gebauer (CZE)
Počet diváků: 3 157

Na plzeňské soupisce navíc dnes chybí největší hvězdy Straka, Vlasák nebo Pletka.
Do kladenské sestavy se vrací uzdravený bek Černošek.
0:01
0:20
Jako první střílel z pravého kruhu Eberle, Mazanec zasáhl.
1:30
Frolo před vlastní brankou na chvíli zaváhal s rozehrávkou, ale Kladenští puk nezískali.
2:40
Dalecký se krásně uvolnil na levé straně, předložil puk před branku Melkovi, který však netrefil tečovaný kotouč.
3:20
V podobném prostoru nedokázal zakončit ani Látal. Začátek se každopádně více povedl domácím.
3:44
Chábera pokryl nahození Boháče ze středního pásma.
4:50
Mladík Schleiss se dostal k odraženému puku v útočném pásmu a okamžitě střílel. Chábera puk vyrazil.
5:27
Dragoun (Kladno) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Melka a Dalecký
Stav zápasu Kladno - Plzeň 1:0

Melku nerozhodil padající obránce, dokázal přihrát před branku Dragounovi a ten zakončil přesně nad přesouvajícího se Mazance.
6:11
Ani jedna ze dvou střel Lva neprošela na Cháberu.
6:29
Chábera byl pozorný a ukryl pod lapačku puk, který se odrazil od zadního mantinelu do jeho brankoviště.
7:38
Boháč se na pravé straně hnal za pukem, ale nestihl ho a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
9:40
Eberle dostal od Procházky přesnou přihrávku na útočnou modrou, ale než se s pukem otočil, plzeňská obrana se srovnala.
11:05
V posledních minutách se hraje bez větších střeleckých možností, oba týmy si hlídají střední pásmo.
12:30
Po buly střílel od modré plzeňský Mozík, ale kotouč až k Cháberovi neprošel.
12:50
Naopak Mazanec na druhé straně měl co dělat, aby nepustil puk za sebe. U pravé tyčky důrazně dorážel Eberle.
13:49
Kuchejda důrazným napadáním získal puk v útočném pásmu, ale pak nepřesně přihrával Douderovi, který si najížděl z druhé vlny.
14:40
Dalecký nechtěně zasáhl Frola do obličeje, ale rozhodčí zůstal v klidu.
15:21
Johnson se v útočném pásmu nejprve rozhlédl, komu by nahrál, ale nakonec z mezikruží zvolil střelu. Chábera zasáhl vyrážečkou.
15:50
Kratěna se na levé straně dostal do brejku, ale z obtížného úhlu netefil Cháberovu branku.
17:45
Rozhodčí zatím nevylučoval, teď netrestal ani za ostřejší zákrok Lva na Dragouna.
18:21
Domácí propadli ve středním pásmu, Plzeň šla do přečíslení 3 na 1 a Petruška si před zakončením dvakrát vyměnil puk s Kratěnou. Chábera přesto situaci zvládl.
19:05
Vyloučen hráč Kašpařík (Plzeň), 2 min. za sekání
19:30
Piskáček na modré nezpracoval skákající puk a propadl mu do středního pásma.
19:55
Závěr první třetiny oslabení hosté zvládají.
20:00
Oslabená Plzeň po první třetině prohrává 0:1, skóre otevřel v šesté minutě zblízka Dragoun.
20:01
20:44
Patera neprostrčil puk na Hořavu, ale nezískal ho ani plzeňský Kratěna.
21:05
Hosté zvládli první oslabení, už jsou kompletní.
22:10
Druhá třetina začala mnoha nepřesnostmi na obou stranách.
22:30
Až teď se do větší příležitosti dostal Kovář, ale zblízka trefil Cháberu.
22:59
Vyloučen hráč Jeřábek (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
23:41
Hosté vyhodili alespoň do středního pásma.
24:11
Miloslav Hořava střílel od modré a Mazanec zřejmě příliš neviděl, přesto dokázal vyrazit puk.
24:59
Kladenská přesilovka skončila.
25:50
Lev uvolnil St. Pierra, který z hranice levého kruhu trefil Cháberu.
27:04
Vyloučen hráč Procházka (Kladno), 2 min. za hákování
27:07
Vyloučen hráč Vampola (Plzeň), 2 min. za podražení
Plzeňská přesilovka trvala jen tři vteřiny.
29:00
Vyloučen hráč Lev (Plzeň), 2 min. za podražení
29:07
Potrestaní Procházka a Vampola jsou na ledě, domácí pokračují v klasické přesilovce.
30:30
Skvělý zákrok Mazance, který se stihl přesunout proti bezprostřední střele Jasse.
31:01
Kladno při vyloučení Lva sehrálo zřejmě nejlepší dnešní přesilovku, ale přesto se neprosadilo. Plzeňský útočník už je na ledě.
31:45
Melka dobře věděl o Kuželovi, který si najížděl do útočného pásma z druhé vlny, ale kladenský útočník měl zablokovanou hokejku, takže nedokázal přihrát.
32:29
Vyloučen hráč Vampola (Plzeň), 2 min. za sekání
33:29
Kuchler se hezky uvolnil na útočné modré, poslal puk před branku, ale Lukáč ho nedokázal přesně tečovat.
33:48
Vyloučen hráč Hanzlík (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Domácí budou hrát 41 vteřin přesilovku 5 na 3, na přípravu si vzali oddechový čas.
33:55
Hosté hned vyhodili.
34:29
Hosté už jsou ve čtyřech.
34:40
Jass neúspěšně dorážel u pravé tyčky Mazance.
35:31
Mazanec měl štěstí! Nechybělo moc, aby za brankou nahrál projíždějícímu Lukáčovi.
36:31
Vyloučen hráč Kuchejda (Kladno), 2 min. za zdržování hry
Kuchejda nešikovně vyhodil puk z vlastního pásma mimo ledovou plochu.
37:19
Vampolovi se v útočném pásmu nepovedlo zpracování, spíš připravil puk do brejku Paterovi, jehož přihrávka na Miloslava Hořavu však neprošla.
38:31
Ani plzeňská přesilovka nebyla příliš povedená. Už skončila.
38:42
Valského střela z pravého kruhu na Mazance neprošla.
39:26
Chábera neměl tušení, že puk leží vedle jeho levého betonu. Na brankovišti ho zastoupili spoluhráči, kteří zalehli kotouč.
39:57
Hosté už se radovali z gólu, ale rozhodčí po krátké poradě branku neuznali. Vampola zakončoval krátce poté, co byl faulován gólman Chábera. Plzeňští se místo vyrovnání budou bránit.
39:57
40:00
Také po druhé třetině platí těsný stav 1:0. A mohlo být ještě těsněji, ale rozhodčí v závěru prostřední dvacetiminutovky gól plzeňského Vampoly.
40:01
40:45
Domácí začali třetí třetinu v početní výhodě, ale k udržení útočného pásma jim zatím příliš nepomáhá.
41:57
Hosté jsou kompletní.
43:01
Vampola postrčil puk do útočného pásma pozdě, Johnson už přejel modrou.
44:40
"Pusť!" křičeli fanoušci domácích na Mazance, ke kterému letělo nahození ze středního pásma. Plzeňský gólman si poradil.
45:33
Vyloučen hráč Boháč (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
49:03
Kratěna (Plzeň) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Kovář
Stav zápasu Kladno - Plzeň 1:1

Kratěna zachytil mizernou kladenskou rozehrávku, vyměnil si puk s Kovářem a překonal Cháberu.
50:42
Ve třetí třetině mají hosté o něco více ze hry.
51:20
Vampola se za brankou nenechal odstavit od puku, přihrál na modrou Havířovi, jehož sražená střela skončila v ochranné síti.
51:40
Utkání sleduje 3 157 diváů.
51:42
Dragoun mohl vrátit vedení na kladenskou stranu, zakončoval rychlý brejk, ale Mazanec se stihl přesunout a levým betonem zastavil puk.
53:20
Plzeňští vysoko napadají kladenskou rozehrávku. Je zřejmé, že by dnes rádi odvezli víc než bod.
54:51
Paterovo nahození ze středního pásma šlo do ochranné sítě nad brankou.
56:10
Vyloučen hráč Havíř (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Kladenští mají velkou šanci rozhodnout, ale dnes jim přesilovky moc nejdou.
57:01
Piskáček se na modré krásně uvolnil přes protihráče, vyzval ke střele Procházku, ale ten trefil prvního hráče před sebou.
58:10
Hosté se ubránili.
58:28
Západočeši v plném počtu hned vyrazili do útoku, Chábera předvedl nejistý zákrok a hru přerušila vyvrácená branka.
58:40
Jass po pravé straně vyrazil do brejku a švihem zakončil do povyjetého Mazance.
59:32
Zakázané uvolnění Kladna v nepříjemné době.
60:00
Kladno si díky tomuto bodu zajistilo minimálně předkolo.
60:01
61:20
Černošek za Cháberou dlouho váhal s rozehrávkou, ale pak si v útočném pásmu troufnul i za branku.
62:20
Procházkovu střelu od modré Mazanec vyrazil.
63:40
Kratěna prošel kolem dvou protihráčů, na třetího už v útočném pásmu nevyzrál.
64:24
Vyloučen hráč Kameš (Kladno), 2 min. za krosček
Hosté mají příležitost rozhodnout ještě před nájezdy. Ale budou si muset pospíšit.