Hokejisté Parudbic vstupují do druhého domácího utkání předkola, v němž stále prohrávají (1:2 na zápasy) a dnes tak musí znovu vyhrát, aby odvrátili hrozící konec sezony a vrátili sérii k rozhodujícímu duelu do Kladna.
Domácí se budou muset obejít bez útočníka Noska, jenž dostal dvouzápasový disciplinární trest za úder do oblasti hlavy a krku proti kladenskému Piskočkovi. Nosek bude chybět především v oslabeních.
Po včerejším duelu si kladenská trenér Vojta stěžoval na rozhodčí a klub inicioval přezkoumání několika situací. Rolinka ani Vašíčka však disciplinárka dodatečně netrestala.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Šír (CZE) - Kostka (CZE), Bláha (CZE)
Počet diváků: 7 448

Pro Pardubice hovoří bilance z utkání doma, kde naposledy prohráli před sedmi zápasy 15. ledna s Libercem. V pondělníém duelu se navíc prezentovali úplně jinak než předtím na kladenském ledě a nad soupeřem měli jasně navrch.
V kladenské sestavě chybí obránce Piskáček. Nejspíš kvůli zranění z předchozího zápasu po zmiňovaném ataku Noska.
Oba týmy jsou na ledě a po státní hymně je vše přichystáno k úvodnímu vhazování.
0:01
0:42
Úvodní oťukávání prvních formací skončilo zakázaným uvolněním Pardubic.
1:22
Jassovu střelu Růžička vyrazil a domácí se pustili do nebezpečeného protiútoku. Bartek byl volný na pravém kruhu, ale divokou přihrávku do dobré pozice nezkrotil a skončil s pukem v rohu.
2:58
Buchtele nesmyslně dovezl puk do vlastního pásma a daroval tak Kladnu krátký nápor. Látal byl sám před brankou, ale puk mířící mezi jeho brusle nezpracoval.
4:27
Krátký nápor na druhé straně řeší Chábera, který fotbalově do náruče schoval puk po Gawryletzově nahození.
5:05
Kladno je poměrně aktivní a trochu tím domácí tým zaskočilo. Obránci napadaní rychlými útočníky hostů jen obtížně rozehrávají nebo dostávají puk z pásma.
5:50
Nevídaná situace: dva obránci se dostali do protiútoku dva na jednoho! Píša táhl puk po pravé straně, ale nedokázal dobře zakončit ani přihrát na druhé straně najíždějícímu Vašíčkovi.
6:32
Kouč Miloš Říha nevyužívá možnosti nasazovat na nejnebezpečnější Paterovu formaci útok hlídačů. Potkávají se tak první lajny. Teď to ovšem nepřineslo žádnou šanci, jen střet dvou hráčů, po němž zůstal na ledě ležet obránce Kužel.
7:07
Pardubice se dostaly ke dvěma střelám, které se pokusily tečovat. Ani Gawryletzův pokus, ani po chvíli Brendlova střela však cestu pro puk do branky nenašly.
7:26
Vyloučen hráč Rolinek (Pardubice), 2 min. za hrubost
Pardubický tlak do branky přinesl jiskření i po odpískání. PO menší rozmíšce si posedí jeden muž na každé straně.
7:26
Vyloučen hráč Chábera (Kladno), 2 min. za hrubost
Trest za gólmana odpyká Dragoun.
8:00
Podobná situace nastala na driuhé straně a tentokrát došlo k několika větším potyčkám. V té největší naložil Vašíček Lukáčovi, kterému přetáhl dres a počastoval ho několika ranami. Poté, co je sudí oddělili, oba v klidu odjeli.
Vyloučen hráč Píša (Pardubice), 2 min. za hrubost
Delší pauzu, v níž rozhodčí a časoměřiči řešili jednotlivé tresty, si diváci zpestřovali nenávistnými pokřiky směrem ke druhému kotli. Někdejší družba fanoušků Pardubic, Kladna, a Litvínova se zdá být hodně dávnou minuostí.
8:00
Vyloučen hráč Lukáč (Kladno), ot 10 min. za nesportovní chování
8:31
Vyloučen hráč Strnad (Kladno), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Jeden z elitních útočníků hostů se nechal po předchozím zákroku vyprovokovat a rozhodčí ho poslali předčaně pod sprchy. Navíc je tu pětiminutová výhoda Pardubic.
9:26
Končí přesilovka 4 na 3 a stává se z ní klasická 5 na 4.
10:18
Chábera zachránil Kladno při dvou dorážkách Pardubic, které mířily do branky. Zohornův i Brendlův pokus však gólman skvěle vykopl betonem.
12:06
Somík (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Benák a Bartek
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:0

Po třech a půl minutě využili domácí dlouhou přesilovku. Benák sice prováhal ideální moment na střelu, ale pak poslal velmi dobrý křížný pas, který se s tečí kladenského beka dostal k Somíkovi. Tomu stačilo trefit prázdnou polovinu branky.
12:41
Pardubická přesilovka pokračuje, domácí se znovu nastěhovali do pásma a Rolinek ohrozil Cháberu. Byl ovšem v ostrém úhlu a trefil ho jen do prsou.
13:31
Kladno se ve zbytku oslabení ubránilo a je v plném počtu.
13:51
Buchteleho průnik skončil pohotovou střelou Radila, kterou ovšem stejně pohovotě chytil Chábera.
15:02
Cetkovský dvakrát za sebou vypálil na Cháberu, ani jeden z pokusů však nebyl příliš nebezpečný.
15:33
Po delší době si zaútočili hosté. Jajich akci však rychle vyřešil Růžička.
16:10
Vyloučen hráč Vašíček (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovku si zahraje Kladno.
17:07
Rolinek skvěle dojel puk v oslabení a v rohu ho držel přesto, že ho atakovali tři kladenští hráči. Pak se k němu navíc dostal zpět a mohl ho dorazit do prázdné branky. Jenže si přehazoval hůl a zablokovaný soupeřem nedokázal zakončit.
18:10
Pardubice sjou kompletní. V oslabení byly nebezpečnější než Kladno v přesilovce, které se dostalo jen k Paterově střele mimo.
18:22
Kousal vyvezl puk a nahodil před branku, kam najížděl rovnou z trestné lavice Vašíček. Tísněn beky však dokázal tečovat puk jen jednou rukou nad branku.
19:29
Kladno na chvíli převzalo iniciativu. Jeho akce však po špatné rozehrávce končí jen zakázaným uvolněním.
20:00
Domácí vedou zcela po zásluze. První třetinu jasně ovládli, Kladno pustili jen k šesti nepříliš nebezpečným střelám a sami vypálili na Cháberu osmnáctkrát. Hosté drželi krok jen pár minut na začátku zápasu. Přesto prohrávají jen o gól a mají tak šanci se zápasem něco udělat.
Před startem druhé třetiny dostává místní legenda 50. let a trojnásobný medailista z MS Vladimír Nadrchal dres s číslem 75 ke svým 75. narozeninám, které měl včera. Provází ho velký aplaus překvapivě ne zcela zaplněných tribun.
20:01
22:00
První dvě minuty druhé části se odehrály bez šancí. Hru kouskovaly ofsajdy a zakázaná uvolnění.
22:22
Vyloučen hráč Růžička (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Krátký tlak Pardubic¨jim přinesl přesilovku.
23:00
Benákovi se dnes nedaří střelba, od modré trefuje jen prvního hráče před sebou. Kladno se díky tomu dostalo rychle z pásma a domácí ho marně dobývají.
23:53
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Rolinek poslal pěknou křížnou přihrávku Brendlovi, ale ten z úhlu netrefil branku. Pak se domácí sami faulem připravili o přesilovku.
24:12
Rozhodčí přerušili hru, neboť po střetu se soupeřem zůstal v rohu ležet obránce Marušák. Za asistence doktora Vanáče pomalu odjíždí na střídačku.
24:22
Růžička je na ledě, Kladno hraje přesilovku.
25:53
Brankář Růžička kryl Hořavův pokus z kruhu. A Pardubice jsou kompletní.
26:32
Kladno se tlačí dopředu. Kuchejdouvu střelu však Růžička zlikvidoval.
26:46
Kladenský tlak pokračoval a málem vedl k vyrovnání. Po Melkově tvrdé ráně bez přípravy puk propadl za Růžičkova záda, ale těsně před čárou ho odmetli domácí beci.
27:07
Vyloučen hráč Gawryletz (Pardubice), 2 min. za podražení
Kladno přidalo a vedlo to k tomu, že vybojovalo přesilovku.
28:16
Vyloučen hráč Ďaloga (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Pardubický bek vyhodil puk bekhendem až na tribunu. Kladno bude hrát 51 vteřin v pěti proti třem! A kouč Vojta si před tím vzal oddechový čas.
28:48
Růžička předvedl dva fantastické zákroky proti Daleckému. Už se zdálo, že je překonaný, ale pak vytáhl vyrážečkou puk mířící do odkryté branky.
29:00
Patera (Kladno) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Kameš a Růžička
Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:1

Kladno nakonec skórovalo sedm vteřin před Gawryletzovým plánvoaným návratem na led. Domácí nevyhodili puk a stálo je to gól, když se Patera dostal k odraženému puku a přesnou trefou překonal domácího gólmana.
30:16
Proti čtyřem se už Kladno neprosadilo, přestože měl dborou šanci Valský. Mířil však z otočky vedle.
30:26
Vyloučen hráč Doudera (Kladno), 2 min. za pád pod nohy
Ďaloga se vydal z trestné lavice do brejku, nahrál Rolinkovi, ale toho v dobré pozici fauloval Doudera. Přesilovku si tak zahrají prozměnu Pardubice.
31:10
Střelba pardubických beků je mizerná. Kočí dostal pěknou křížnou přihrávku od Barteka, ale i on trefil jen prvního hráče.
32:26
Domácí přesilovku nevyužili. Sice byli v pásmu, ale většinou ne a ne dostat puky od mantinelů. Beci navíc předvedli hdoně bídnou střelbu.
33:47
Domácí se znovu derou dopředu. Gawryletozvi se povedlo obstřelit útočníka, ale Radil se při nadějné dorážce neprosadil. Pak sám obejl branku a vystřelil, ale Chábera puk schoval včas pod sebe před dotírajícím Kousalem.
35:12
Pardubický nápor pokračuje. Po Kočího nahození Chábera nevěděl, kde má puk a domácí dravci se tlačili do brankoviště. Gólman však našel kotouč pod betonem.
36:03
Pardubice zkoušely dvakrát projít do protiútoku přes Brendla. Ten pdoruhé vystřelil přes obránce Růžičku prudkým švihem, ale jen do náruče připraveného Chábery.
37:11
Radil elegantně prošel celým hřištěm, jenže puk držel tak dlouho, až ho o něj za brankou připravil Černošek.
38:22
Poté, co obránci sestřelili na modré tělem mazáka Pateru, ujeli domácí do brejku dva na jednoho. Bartek dostal puk na pravý kruh, ale do střely mu na poslední chvíli vložil hůl vracející se Růžička a střelu tak ztlumil, takže s ní Chábera neměl problémy.
38:49
Vyloučen hráč Mocek (Pardubice), 2 min. za podražení
Pardubice se připravily o dlouhý nápor z posledních minut zbytečným faulem.
39:50
Domácí dvakrát vyhodili a kladenskou přesilovku navíc přeruší pauza po druhé třetině.
40:00
Kladno vyrovnalo díky přesilovce pět na tři a několik minut bylo Pardubicím vyrovnaným soupeřem, celkově vystřelilo ve 2. třetině devětkrát. Od své přesilovky pak měli navrch domácí, ale z náporu nic nevytěžili.
Výtečně chytá kladenský gólman Chábera, který má za dvě třetiny už 28 zákroků. V některých případech mu navíc pomohli beci, kteří se pozorně starají o vyražené puky.
40:01
40:49
Mocek je na ledě.
40:57
Obránce Benák najel do brejku. Křižován obráncem tvrdě vystřelil od modré, Chábera si poradil.
41:17
Jindy byzchybnému Cháberovi vypadl puk po Rolinkově střele. Domácí útočníci se k němu však přes hradbu těl bílomodrém nedostali.
42:12
Semorád (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Tybor a Kočí
Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:1

Pardubice se dostávají do vedení po nádherné individuální akci. Kočí vybojoval puk ve vlastním pásmu, Tybor ho prodloužil na Semoráda, jenž ho v obtížné situaci zpracoval, obešel jednoho hráče, pak udělal stahovačku Petru Hořavovi a zakončil po ledě podél Cháberova betonu.
43:55
Rolinek ve vzduchu sklepl puk při napadání a dostal tak Pardubice do přečíslení. Jenže prováhal ideální moment a Brendl pak jen těžko zpracovával jeho tečovanou přihrávku.
45:30
Pardubice mají obrovský tlak. Bomba Starého přes beka Cháberovi vypadla vedle tyčky. A střela Gawryletze od modré mu také propadla, ale puk se odkutálel těsně vedle.
46:10
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Procházka (Kladno) za hákování
Procházka nestačil Somíkovi a fauloval ho při jeho průniku podél mantinelu.
46:10
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Somík (Pardubice) neproměnil
Somík nic moc zajímavého nepředvedl. Snažil se vystřelit mezi betony, ale Chábera neměl důvod se nechat rozhodit a puk v pohodě pokryl.
46:52
Kladno se na chvíli podívalo do útoku. Dragoun objel branku, ale jeho pokus od mantinelu srazil napadající soupeř až mezi diváky.
47:58
Vyloučen hráč Benák (Pardubice), 2 min. za hrubost
Hořava šikovně zablokoval soupeře a Melka se díky tomu natlačil do šance. Byl však v úhlu a Růžička si poradil. V dalším tlaku Kladno vybojovalo přesilovku.
48:29
Dalecký vystřelil z levého kruhu a vydal se k brance. Když viděl, že Růžička má puk pod sebou, nic moc neprováděl. Přesto dostal trochu nespravedlivě naloženo od beků.
49:58
Kladno přesilovkovou možnost na vyrovnání prohospodařilo. Poslední minutu a půl se vůbec nedostalo do pásma. Domácí jsou kompletní.
50:51
Kladno drží puk, ale jako kdyby nemělo tolik sil co domácí. Ti mají lepší pohyb a zatím snadno drží hostující střelce daleko od branky.
50:59
Vyloučen hráč Gawryletz (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Pardubice však teď zazmatkovaly a musely hasit díru v obraně. Nabídly tím Kladnu další přesilovku, kterou bude sledovat 7448 diváků - na pardubické poměry dost nízká návštěva.
51:19
Kuchler (Kladno) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:2

Pardubice měly velkou smůlu. Kuchlerovu celkem obyčejnou střelu Růžička vyrazil, jenže dojíždějící Ďaloga si nohou sklepl puk do vlastní branky. Kladno je zpátky v zápase.
53:00
Domácí se dostali do pásma a snažili se překvapit Cháberu nahozeními ze všech možných i nemožných pozic. Puk však létalk jen kolem branky.
54:00
Setkání dvou bývalých kapitánů národního týmu - Rolinek projel drzou kličkou kolem Patery do šance, ale nevystřelil přesně. Pardubický tlak znovu sílí.
55:00
Kladno drží puk a otupilo nápor domácích. Samo se nikam nežene.
55:19
Zohorna tvrdě vypálil od modré, ale Chábera viděl.
55:32
Gawryletz si u pravého mantinelu počíhal na Látala a čistým hitem ho sestřelil. Vysloužil si potlesk publika.
57:30
Kuchejda našlápl na levé straně, ale jeho pokus srazil Benák do ochranné sítě.
57:49
Zdá se, že domácí mají o trochu víc sil. Melku v pohodě odstavil od puku Píša. Kousal pak táhl protiútok, ale zbytečně sóloval, nenahrál lépe postavenhému Radilovi a jeho střelu srazil Doudera do ochranné sítě.
58:43
Domácí beci ne a ne dostat puk z pásma. Kladno se tak dobrým napadáním na chvíli udrželo v útoku, ale vlastně se příliš nedostalo k puku.
59:40
Domácí mohli jet do brejku, ale Zohorna si nerozuměl s Brendlem.
60:00
Po 60 minutách se nerozhodlo, následuje tedy přestávka dlouhá 18 minut a pak desetiminutové prodloužení. Pokud v něm dá Kladno gól, je konec série, pokud dají gól Pardubice, čeká nás pátý zápas ve čtvrtek v Kladně.
Ve třetí třetině jako kdyby Kladnu docházely síly. Hosté byli o krok pozadu, v soubojích se nechávali přetlačit. V obraně však neudělali žádnou větši chybu a Chábera puky přinejhorším dokázal odrazit těsně vedle branky. V zápase má už celkem 38 zákroků, Růžička zasahoval ve 3. třetině jen pětkrát.
60:01
60:28
Cetkovský pozdravil Cháberu střelou z velkého úhlu. Brankář puk v pohodě lapil.
60:57
Píša v protiútoku pálil od modré. Po další střele odražené od zadního mantinelu si Rolinek chytře pokryl puk tělem a vypálil z otočky. Chábera však odolal.
61:49
Příliš liknavě teď domácí obrana kopírovala Dragounův pohyb a dostala se do potíží. Útočník však mířil jen do boční sítě.
62:03
Starý udělal v nadějném protiútoku kličku před modrou a vystavil tak Semoráda do ofsajdu.
62:17
Látal najel rychle do pásma a bekhendem přes obránce otestoval Růžičku.
62:44
Kladno hrozí nebezpečnými brejky. Eberle v jednom z nich trefil tyčku!
63:18
Krátký tzlak Pardubic: Mocek nahodil, Rolinek dorážel. Ale jen do nohy kladenského obránce.
63:59
Obránce Benák se drží za hlavu, mohl rozhodnout zápas. V přečíslení tří na dva mu pěkně nahrál Kousal do druhé vlny, ale Benák v ideální pozici mířil jen do Chábery.
65:01
Melka zamotal hlavu domácí obraně. Tečovanou střelu od modré však vyřešil Růžička.
65:25
Kladno si dobrým pohybem vynutilo tlak. Ten však ukončilo postavení jejich hráče v brankovišti.
65:44
Mockova střela ze středního pásma do Cháberovy lapačky splnila svůj cíl - buly v útočném pásmu pro Pardubice.
66:04
Rolinek dobrým napadáním připravuje střely pro beky. Z hole Gawryletze ani Mocka však puk na Cháberu neprošel.
67:40
Píša ostře srazil Valského u mantinelu. Semorád pak táhl protiútok, posunul puk Ďalogovi, ale ten stačil jen lehce tečovat na připraveného Cháberu.
68:55
Kladno mačkalo půl minuty soupeře v pásmu. Aktivní Melka se dostal k puku a vypálil těsně vedle levé tyčky.
69:57
Tři vteřiny před koncem prodloužení Kousal krásně našel najetého obránce Píšu. Ten však v dobré pozici mířil jen do Cháberovy vyrážečky.
65:00
Prodloužení nerozhodlo, následují nájezdy. V těch nemá ani jeden z týmů dobrou pověst: Pardubice v nich z pěti případů v základní části této sezony čtyřikrát prohráli. Totéž se však dá říct i o Kladnu, které má úplně stejnou bilanci.