Příjemný nedělní večer. Po prohře českého týmu 1:2 s Kanadou pokračuje dnešní program stockholmské skupiny na hokejovém mistrovství světa utkáním Norsko - Švýcarsko.
Právě tento duel je z hlediska Čechů mimořádně důležitý. Pokud totiž Norové proti Švýcarům získají tři body, tým kouče Hadamczika ztratí šanci na postup do čtvrtfinále už před posledním utkáním základní skupiny (v úterý proti Norsku).
Českému týmu dávají naději skvělé výsledky Švýcarů, kteří na turnaji ještě neprohráli. Naposledy včera porazili Dánsko 4:1.
Norové zvládli papírově snadnější zápasy proti Slovinsku (3:1), Dánsku (3:2) a Bělorusku (3:1), ale například od Kanady dostali sedmigólový příděl.
0:01
1:11
Ken Andre Olimb pronikal do útočného pásma, ale první norskou útočnou akci nezakončil.
2:15
Švýcarský obránce Josi měl dost volného prostoru mezi útočnou modrou a kruhy, dostal přihrávku a vystřelil. Rána neprošla.
2:40
Na ledě čtvrtá švýcarská formace. Grossmann rozehrává akci za vlastní brankou.
3:50
Za střelou norského útočníka Röymarka se gólman Gerber jen ohlédl. Puk šel do ochranné sítě.
4:30
Švýcaři šikovně přešli do útočného pásma, Suri nahazoval kotouč před branku, ale tam ho nikdo netečoval.
5:40
Plüss se uvolnil díky šikovné teči na útočné modré, ale minul.
6:05
Moser 82 (Švýcarsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Plüss
Stav zápasu Norsko - Švýcarsko 0:1

Dobrá zpráva pro český tým! Švýcaři vedou 1:0. Po předchozí šanci Plüsse zůstali v náporu, právě Plüss poslal puk na branku a Moser ho v pádu zametl za Haugena.
6:59
Po nahození Švýcara Josiho z pravé strany se natahoval Suri, ale na puk nedosáhl.
7:41
Norové měli velký respekt z Josiho, který snadno zavezl puk do útočného pásma, jenže pak nepřesně přihrával na levý kruh.
8:22
Niederreiher střílel z ostrého úhlu a branku Haugena minul.
9:40
Švýcar Walker důrazně zatáhl puk až za útočnou modrou, ale rozhodčí odpískali ofsajd.
10:11
Sražená střela Švýcara Gardnera skončila v ochranné síti nad brankou.
10:35
Práce pro Haugena. Ambühl nahazoval puk od pravého mantinelu, nikdo ho netečoval, ale norský brankář nepředvedl úplně jistý zákrok.
10:57
Zakázané uvolnění Švýcarska.
11:00
Vyloučen hráč Skröder (Norsko), 2 min. za nedovolené bránění
12:00
První minuta švýcarské přesilovky se nesla ve znamení norského vyhazování.
12:16
Až teď se Švýcaři při početní výhodě dostali k šanci. Z hranice levého kruhu nahazoval von Gunten a před brankou tečoval Ambühl. Mimo.
13:05
Norové přežili oslabení, potrestaný Skröder okamžitě po návratu na led nahodil puk do útočného pásma.
14:45
Holösova střela šla zřejmě mimo branku, ale Gerber přesto zasáhl lapačkou.
14:45
Vyloučen hráč Blum (Švýcarsko), 2 min. za kopnutí
15:33
Josi (Švýcarsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Ambühl a Suri
Stav zápasu Norsko - Švýcarsko 0:2

Švýcarsko zvyšuje při vlastním oslabení. Suri vypíchnul puk Norům na vlastní modré, prchal do brejku, přenechal kotouč zadovkou Ambühlovi a po zákroku Haugena úspěšně dorážel Josi.
17:20
Povedenou švýcarskou kombinaci při početní výhodě zakončoval zblízka Bodenmann. Haugen zasáhl.
18:05
Norové jsou kompletní. Museli přežít ještě jednu střelu Bodenmanna.
19:15
Mathis Olimb měl problémy s rozehrávkou ve vlastním obranném pásmu, ale těžkou situaci proti dvěma Švýcarům zvládl a ještě dostal puk do útočné třetiny.
20:00
Švýcarsko vyhrálo první třetinu 2:0 a tento výsledek se Čechům musí líbit. Ponechal by jim čtvrtfinálovou naději do úterního vzájemného duelu s Norskem.
20:01
21:10
Norsko začalo druhou třetinu sérií nahození do útočného pásma, ale zatím bez vážnějšího zakončení.
22:28
Z pravého kruhu tvrdě pálil Švýcar Plüss, Huegen vyrazil puk betonem.
22:28
Vyloučen hráč Roest (Norsko), 2 min. za pád pod nohy
23:30
První minutu švýcarské přesilovky zvládli Norové bez problémů.
24:30
Druhá část švýcarské početní výhody vypadala zajímavěji. Třikrát zakončoval Suri a hlavně s poslední střelou z pravého kruhu měl Haugen problémy. Musel se rychle přesunout ke druhé tyči.
25:01
Švýcar Niederreither na útočné modré kličkoval proti dvěma Norům a s přesilou si neporadil.
26:35
Norové vysunuli napadání až ke švýcarské brance a podle toho skončila poslední rozehrávka Furrera. Zakázané uvolnění.
28:02
Švýcaři si věří i v oslabení, však při něm dnes dali i jeden z gólů. Teď ohrozil Haugena Suri, ale spíš na něj jen lehce nahodil puk od modré.
28:45
Norská přesilovka skončila.
29:46
Vyloučen hráč Trachsler (Švýcarsko), 2 min. za naražení zezadu
30:18
Po střele Mathise Olimba skončil puk na norské střídačce.
31:01
Stejný hráč ani podruhé netrefil branku.
31:46
Ani druhá norská přesilovka v krátkém sledu nebyla kvalitní.
32:02
Vyloučen hráč Moser 82 (Švýcarsko), 2 min. za hákování
Další početní výhoda pro Nory.
33:32
Ambühl prchal norské obraně, ale druhý švýcarský gól v oslabení nepřidal. V úniku trefil Haugena.
34:02
Norské přesilovce opět chyběla kreativita. Švýcarsko je kompletní.
34:45
Hollenstein dostal ideální přihrávku od Bodenmanna, prostrčil si hokejku mezi nohama a chtěl zakončovat na krásu. Jenže nezvednul kotouč dostatečně vysoko.
36:20
Švýcaři snad minutu a půl kombinovali v útočném pásmu a jejich soupeř absolutně nestíhal. Akce skončila u Josiho, který se na levém kruhu vyhnul prvnímu padnuvšímu hráči, ale trefil hned dalšího.
37:35
Seger chtěl překvapit Haugena zpoza branky, ale norský brankář dával pozor a přerušil hru.
38:40
Rozdíl v pohybu obou týmů je propastný. Zatímco Norové kolikrát jen balhají na ledě, ze Švýcarů září aktivita.
38:44
Vyloučen hráč Bonsaksen (Norsko), 2 min. za napadení
39:35
von Gunten (Švýcarsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Norsko - Švýcarsko 0:3

Kam to chceš? Švýcar von Gunten se Haugena klidně mohl zeptat. Dostal přihrávku křížem a zakončil přesně pod horní tyč nad přesouvajícího se gólmana.
40:00
Švýcaři šlapají po cestě směřující k vítězství ve stockolmské skupině. Ve druhé třetině navýšili vedení na 3:0, když nejprve přežili sérii tří oslabení v krátkém sledu a poté sami využili přesilovku díky von Guntenovi.
Radost mohou mít i Češi. Tento výsledek jim dává příležitost zabojovat o čtvrtfinále v úterý proti Norsku.
40:01
40:01
Vyloučen hráč Dahlström (Norsko), 2 min. za hrubost
40:01
Vyloučen hráč Vauclair (Švýcarsko), 2 min. za hrubost
42:01
Po trestech za závěr předchozí třetiny se hrálo ve čtyřech.
42:31
Vyloučen hráč Blindenbacher (Švýcarsko), 2 min. za vražení na hrazení
43:40
Norové se po dllouhé době dostali ke kloudné přesilovkové kombinaci, ale pak se sami vyhnali z útočného pásma špatnou přihrávkou.
44:14
Tollefsen (Norsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Trygg
Stav zápasu Norsko - Švýcarsko 1:3

Pro odražený puk mezi kruhy si sjel Tollefsen a nad betonem prostřelil Gerbera.
45:15
Bodenmann v šanci! Dostal přihrávku těsně před norskou branku, ale netrefi ji.
45:27
Vyloučen hráč Bieber (Švýcarsko), 2 min. za nedovolené bránění
Hodně přísný trest pro Biebera.
46:10
Švýcarská šance v oslabení. Josi řešil přečíslení 2 na 1 sám, Haugen jeho střelu vyrazi.
47:01
Vyloučen hráč Plüss (Švýcarsko), 2 min. za sekání
Plüss byl nejprve těsně bráněn v útočném pásmu, následně přeseknul soupeři hůl.
47:01
Norská přesilovka 5 na 3 bude trvat 26 vteřin.
47:27
Švýcaři jsou ve čtyřech.
48:20
Pokračující klasická norská přesilovka už nevypadá moc dobře.
49:01
Oba týmy jsou v pěti.
50:30
Hollenstein posílal puk na Cuntiho, ale nadějnou akci Švýcarů v útočném pásmu narušil obranným zákrokem Ken Andre Olimb.
51:02
Ambühl přišel o puk v útočném pásmu za brankou, ale Norové mají tak špatný pohyb, že ve střední třetině hned zase odvezdali kotouč.
51:35
Vyloučen hráč Ödegaard (Norsko), 2 min. za nedovolené bránění
52:10
Bodenmann číhal před brankovištěm, spoluhráči to dobře věděli a směřovala na něj přihrávka. Jenže kotouč v rozhodující chvíli přeskočil útočníkovu hokejku.
53:20
Švýcaři se z tísně v útočném pásmu prokombinovali až ke střele Josiho, kterou Haugen vyrazil.
53:35
Norové jsou kompletní.
54:22
Sražená Walkerova střela skončila v ochranné síti nad norskou brankou.
55:22
S Tollefsenovým nahozením ještě ze středního pásma si Gerber poradil, po delší době se trochu protáhnul.
57:01
Segerova příhrávka křížem šla do útočného pásma na Niederreitera, kterého u mantinelu obklíčili dva protihráči.
58:20
Hansen se protáhl před branku, ale už stihl do volného puku jen píchnout, takže trefil Gerbera.
59:21
Švýcaři se v poslední minutě dostali do přečíslení 2 na 1, ale Moser trefi gólmana.
59:30
Norové v šesti!
Švýcaři porazili Norsko 3:1 a Češi by mohli poslat do jejich kabiny děkovný dopis. Tento výsledek totiž udržel svěřence Aloise Hadamczika ve hře o postup do čtvrtfinále, utkají se o něj v úterý právě proti Norsku.
Díky za pozornost při sledování on-line reportáže, hezký zbytek večera a příjemný vstup do pracovního týdne.

15. 5. 2019 16:15Švýcarsko–Norsko ?:?
12. 5. 2013 20:15Norsko–Švýcarsko 1:3