Příjemné úterní odpoledne, vítejte u sledování on-line reportáže z klíčového utkání českých hokejistů v základní skupině mistrovství světa.
Za čtyřicet minut začne duel proti Norsku, jehož výsledek rozhodne o postupujícím do čtvrtfinále. Kdo vyhraje, ten narazí na dosud neporažené Švýcarsko.
Češi nemají na Norsko dobré vzpomínky z mistrovství světa 2010, kdy podlehli outsiderovi 2:3 a vážně hrozilo vyřazení ještě před play-off. Tehdy situaci zvládli. A letos?

Rozhodčí: Johansson (SWE), Rönn (FIN) - Dahmen (SWE), Šeljanin (RUS)
Počet diváků: 2 769

Týmu kouče Aloise Hadamczika pomůžou i zámořské posily Marek Židický a Tomáš Plekanec. Kapitán loňského týmu naváže na kladenskou spolupráci z úvodu sezony s Jiřím Tlustým. Na pravém křídle budou mít Tomáše Fleischmanna.
Norové mohli odstřihnout české šance na čtvrtfinále už v neděli večer, ale se Švýcarskem prohráli po matném výkonu 1:3. Češi ve stejný den navzdory zlepšené hře podlehli Kanadě 1:2
Oba týmy už jsou nastoupené na ledě. Zní česká hymna.
A nyní také norská.
0:01
0:27
Neuplynulo ani třicet vteřin a Češi měli první šanci. Před brankou zůstal volný Fleischmann, ale puk šel mimo branku.
0:33
První střídání mají za sebou i zámořské posily Židlický s Plekancem.
1:26
Vyloučen hráč Olimb 40 (Norsko), 2 min. za hákování
1:45
Fleischmann (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Plekanec
Stav zápasu Česko - Norsko 1:0

Výborný začátek českého týmu. Napoprvé ještě Fleischmann po vyjetí zpoza branky neprotlačil puk do branky, ale česká akce v útočném pásmu pokračovala a důrazem se na brankovišti prosadil právě Fleischmann.
1:45
Oficiálně je gól připsán Fleischmannovi. Také on u branky šťouchal do puku, dokud neskončil v brance.
3:30
Hudler na útočné modré na chvíli vyšťoural puk, ale vzápětí ho Norové odzbrojili.
4:15
Norové rozehrávají za vlastní brankou.
4:37
Plekanec na levém křídle nabral velkou rychlost, u volného kotouče byl jako první, ale přihrávka na pokrytého Fleischmanna před branku neprošla.
5:10
Mathis Olimb nahazoval od modré, ale trefil jen Koukala.
5:21
Norský obránce znovu ve snaze ohrozit Pavelce. Jeho zblokovaná střela skončila v ochranné síti.
6:12
Pro Michálkovo nahození do útočného pásma dojížděl Hudler, ale souboj u mantinelu prohrál.
6:40
Spets ze středního pásma nahodil puk za Pavelcovu branku a odešel střídat.
7:18
Fleischmann (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Plekanec a Tlustý
Stav zápasu Česko - Norsko 2:0

Fleischmanna neuhlídal Tollefsen, český útočník vyjel zpoza branky a bekhendem trefil prostor mezi betony Haugena. Teď už se Fleischmann zapsal do střelecké listiny bez jakýchkoliv pochyb.
7:46
Vyloučen hráč Koukal (Česko), 2 min. za podražení
8:00
Ještě doplňující informace k prvnímu gólu: také úvodní branka je správně přisouzena Fleischmannovi.
8:55
Češi vyhodili k Haugenovi.
9:46
Druhou část přesilovky Norové strávili v útočném pásmu, od modré střílel Tollefsen, ale Pavelec nemusel vážněji zasahovat.
10:58
K Haugenovi rychle dojížděl Voráček, takže si norský gólman netroufnul na rozehrávku.
11:20
Už poněkolikáté Norové nedokázali zachytit český pohyb zpoza branky. Tentokrát si odtamtud vybruslil ke střele Voráček a Haugen zasáhl.
11:27
Tlustý (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Plekanec
Stav zápasu Česko - Norsko 3:0

Plekanec na útočné modré šikovně vyhrál vhazování, obhodil si soupeře na buly a hned pádil do útočného pásma. Rychle přistrčil kotouč k Tlustému a ten se trefil k tyči.
12:06
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za krosček
12:06
Střídání v norské brance. Haugena nahradi Volden.
13:00
Haugen dostal tři góly z deseti střel a pokazil si statistiky. Současný výsledek napovídá, že šanci na opravu už zřejmě na mistrovství nebude mít.
14:06
Češi jsou kompletní a zase mohou útočit.
14:43
Zakázané uvolnění Norska.
15:01
Voráčkova zadovka mezi kruhy na Hertla neprošla.
15:30
Další velká šance českého týmu. Po chybné rozehrávce Norů se Vrbata dostal do nájezdu, ale bekhendový blafák už nedokázal zvednout nad beton gólmana Voldena.
16:32
Vyloučen hráč Tlustý (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Tlustý nešikovně fauloval v útočném pásmu.
17:16
Norové po českém vyhození k brance Voldena nezvládli přechod zpět do útočného pásma. Ofsajd.
17:33
Nahození ze středního pásma sebral ve vzduchu Pavelec.
18:10
Po střele Aska gólman Pavelec ztratil hokejku, vlastní hůl mu podal Plekanec a sám bránil bez ní. Češi zvládli nepříjemnou situaci a přerušili hru zblokováním puku mimo ledovou plochu.
18:32
Vyloučený Tlustý je zpátky na ledě.
19:40
Hertl na levé straně zkusil stahovačku proti Holösovi, ale norský obránce nepustil českého mladíka za svá záda.
20:00
Češi v první třetině udělali velký krok směrem ke čtvrtfinále. Nad Norskem vedou 3:0, pod všechny branky se asistencí podepsal Tomáš Plekanec a jeho formace s Tlustým a Fleischmannem působí výborným dojmem.
"Cítím se dobře. Jsem rád, že se nám povedlo dát rychlý první gól. To vždycky povzbudí," řekl v přestávkovém rozhovoru Tomáš Plekanec.
20:01
20:15
Röymark posílal puk před českou branku, ale Čáslava ho zblokoval.
20:40
Vyloučen hráč Tlustý (Česko), 2 min. za podražení
Druhý trest pro Tlustého v tomto utkání.
20:45
Češi hned vyhodili k norské brance.
21:15
Z Novotného práce u mantinelu těžil Šmíd, který znovu vyhodil kotouč z českého obranného pásma.
21:50
Holtet nahodi puk do útočné třetiny, ale překvapivě pro něj nikdo z Norů nedojížděl.
22:40
Vyloučený Tlustý se vrací do hry.
23:11
Elitní české útočné trio si vyměnilo puk v útočné třetině a akce vedla až k velké šanci Fleischmanna, který zblízka neuspěl.
23:58
Hudlerovo nahození z pravé strany na norskou branku neprošlo.
24:30
Voráčkův průnik přes útočnou modrou čáru vedl jen do ofsajdu.
25:00
Vrbata na levé straně vyzval ke střele Kutláka, který od modré opravdu napřáhl. Jenže kotouč skončil v ochranné síti nad brankou.
25:15
Novotný přihrál na hranici kruhů Irglovi, jehož střela však neměla gólové parametry a Volden v klidu vyrazil puk betonem.
26:01
Thoresen na chvíli dostal prostor v útočném pásmu, ale po jeho přihrávce před branku Pavelec nemusel zasahovat.
27:05
Hertl na levém křídle sprintoval za pukem, ale blíže k němu měl norský obránce Trygg.
27:30
Češi mají signalizovanou výhodu.
27:56
Hanzal (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Voráček a Hudler
Stav zápasu Česko - Norsko 4:0

Češi ani nepotřebovali přesilovku, prosadili se hned při ponechané výhodě. Voráček střílel od modré, dojel ke gólmanovi a ten nešťastně posunul puk k Hanzalovi, který už zakončoval do poloprázdné branky.
29:08
Od modré nahazoval puk Holös, ale Pavelec dobře viděl a spolehlivě zasáhl.
29:40
Irgl na modré šikovně posunul puk k najíždějícímu Novotnému, který trefil gólmana Voldena do masky. Rozhodčí přerušil hru.
30:13
Kutlákovu střelu od modré vyrazil Volden do ochranné sítě.
30:50
Hertl využil v útočném pásmu zaváhání Bonsaksena, ale přes několik hokejek nedokázal přihrát na Hudlera.
31:33
Vrbata vedl český protiútok, který sám zakončil od modré. Stínující obránce srazil puk do ochranné sítě.
31:52
Šmídova přihrávka mířila na Irgla, ale Ask vystihl dráhu puku a zblokoval ho na střídačku.
32:35
Skröder si v útočném pásmu našel prostor pro střelu, před Pavelcem stálo několik hráčů, ale český gólman dokázal vyrazit puk mimo.
33:40
Zatímco Tollefsen u vlastní branky strkal do Plekance, norský útok táhl Holös a střelou od modré minul Pavelcovu svatyni.
34:42
Thoresen se v útočném pásmu šikovně vyhnul Židlickému, ale další příhrávka už nebyla přesná.
36:10
Ze spolupráce Hubáčka s Irglem mohl těžit Novotný, ale před poloprázdnou brankou byl dobře pokrytý, takže nezakončil jinak povedenou kombinaci.
36:55
Nakládalovo nahození od modré nešlo na branku.
37:30
Plekanec šikovně posunul puk na Fleischmanna, který najížděl z druhé vlny. Jeho střelu vyrazil gólman Volden nad branku.
37:55
Zakázané uvolnění českého týmu po příliš rychlé rozehrávce.
39:01
Podruhé v krátkém čase si Češi neporadili s rozehrávkou. Další zakázané uvolnění.
39:28
Čáslavova střela od modré vytvořila zmatky před norskou brankou, Volden nakonec zasáhl.
39:38
Michálkův pokus z hranice pravého kruhu proletěl vedle branky.
39:59
Gól, anebo ne? Michálek se sirénou zakončil do branky, situaci bude konzultovat sudí s kolegou u videa.
40:00
Michálek (Česko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Šmíd a Hubáček
Stav zápasu Česko - Norsko 5:0

Michálek to stihl! Jeho lehká střela od modré překvapila Voldena, který už se možná viděl v kabině.
40:00
Třetí třetina už bude jen formalitou, český postup do čtvrtfinále je jistý. Tým Aloise Hadamczika v prostřední dvacetiminutovce ještě navýšil skóre. Vede už 5:0, a pokud Čechům vydrží chuť v útoku, stav může být na konci ještě tučnější.
"Výsledek mluví za vše. Vedeme 5:0 a čtvrfinále už si nesmíme nechat uniknout," vyhlásil před třetí třetinou útočník Martin Hanzal.
40:01
40:40
Norové začali třetí třetinu v útočném pásmu, ale nevystřelili.
40:50
Záhy ohrozil Voldena dnes produktivní Fleischmann, ale netrefil branku
41:30
Také Šmíd nemířil přesně.
42:32
Norové se prakticky nedostávají ke kombinacím v útočném pásmu. Tam nyní proniknul Mathis Olimb, ale všichni jeho spoluhráči byli obsazení.
43:40
Tlustý na levé straně útočného pásma přenechal puk Plekancovi, po jehož následné přihrávce kolem mantinelu získali kotouč Norové.
44:40
Ve třetí třetině se na ledě neobjevuje mladík Hertl, v sestavě ho nahradil třináctý útočník Tenkrát.
45:23
Bastiansen před brankou špatně trefil puk, takže Pavelec nemusel zasahovat.
45:56
Vrbatovu tvrdou střelu Volden dobře viděl a zblokoval puk v náruči.
46:59
Ofsajd Norů při nahození Forsberga.
47:45
Českou kombinaci v útočném pásmu zakončoval od modré Šmíd, ale branku minul.
48:30
Plekanec si na hranici levého kruhu zpracoval přihrávku Fleischmanna a pálil kolem masky gólmana Voldena.
49:17
Voráček zpoza branky přihrál Tenkrátovi, který zblízka zakončoval do Voldena.
50:45
Hanzalova formace rozpoutala v útočném pásmu snad minutový kolotoč, během něhož Norové jen stínovali pohyb českých hráčů. Nakonec zasáhl Volden.
51:44
Irgl poblíž útočné modré přenechal puk Michálkovi, který počkal, až si čeští forvardi sjedou před branku. V tu chvíli nahodil puk, ale Irgl ho nedokázal tečovat.
52:01
Nejtěžší zákrok Pavelce v utkání. Thoresen ho zblízka nepřekonal.
52:40
Tyč! Mathis Olimb se šikovně protáhl před branku, ale po manévru se zakončením hokejkou mezi bruslemi trefil konstrukci.
53:11
Vrbata (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Hanzal
Stav zápasu Česko - Norsko 6:0

Norové si vůbec nevšímali Vrbatova pohybu, útočník původem z Mladé Boleslavi mohl v klidu objet branku, vystřelit a ještě dorazit puk do sítě.
53:32
Irgl (Česko) vstřelil branku (2. gól na mistrovství) , asistence Novotný a Hubáček
Stav zápasu Česko - Norsko 7:0

Češi si dnes dopřávají opravdu kanonádu. Irgl dostal přihrávku před poloprázdnou branku, ale ještě si potáhnul puk, a pak s jistotou zakončil.
53:32
Změna v české brance. Pavelec se v závěrečných minutách bude šetřit, nastupuje Francouz.
55:01
Francouz už si připsal první zásah.
56:35
Nakládal chtěl střílet od modré, ale Skröder ho zezadu vyrušil.
57:01
Češi šli do přečíslení 3 na 2, ale Hubáčkova první přihrávka nebyla přesná.
57:28
Dva rychlé zákroky Francouze, náhradník v české brance musel řešit střelu a dorážku Thoresena.
58:23
Vyloučen hráč Plekanec (Česko), 2 min. za držení protihráče
58:50
Češi vyhazují. Jedinou nezodpovězenou otázkou už je jen čisté konto Hadamczikova týmu.
Český tým zvládl závěr v oslabení ve velkém stylu a platí to o celém zápase. Výsledek 7:0 hovoří za vše, Češi se v útoku bavili.
Do sestavy výborně zapadli Plekanec se Židlickým, útočník Montrealu asistoval u prvních tří gólů.
Češi ve čtvrtfinále narazí na dosud neporažené Švýcarsko, hrát by se mělo ve čtvrtek od 14.45 hodin.
Díky za pozornost u on-line reportáže, pěkný večer.

21. 5. 2022 19:20Norsko–Česko 1:4
11. 5. 2019 20:15Norsko–Česko 2:7
11. 5. 2017 16:15Česko–Norsko 1:0
12. 5. 2016 15:15Česko–Norsko 7:0
18. 5. 2014 19:45Česko–Norsko 1:0
14. 5. 2013 16:15Česko–Norsko 7:0
7. 5. 2012 16:15Česko–Norsko 4:3
11. 5. 2010 16:15Česko–Norsko 2:3