Ach, ty tragické začátky, říkají si chrudimští hokejisté

Chrudim - Kometa Brno | foto: Michal Klíma, MAFRA

22 2008
Na lepším než pátém místě už chrudimští hokejisté skončí opravdu jen stěží. Po porážce 2:3 v Chomutově ztrácejí právě na svého přemožitele již 15 bodů a naopak před šestým Hradcem mají stále osm bodů k dobru.

A kdo ví, Chrudimští třeba v letošní sezoně do Chomutova necestovali naposledy. Do konce nadstavbové části zbývá odehrát 11 kol a kdyby se situace v tabulce nezamotala, obě mužstva by se potkala i v play-off.

Ale raději nepředbíhejme.

Chomutov coby oblíbený soupeř? Po sobotním střetnutí to již není pravda. V předchozích dvou duelech sice Chrudim zvítězila, avšak tentokrát byla horší.

"Zápas se nám nepovedl," konstatoval trenér Martin Hosták. Kouče v hodnocení nejspíš ovlivnily tragické začátky první a třetí třetiny, které převážily nad velmi povedeným koncem utkání.

Kdo ví, jak by se duel vyvíjel, kdyby si hostující tým pohlídal úvodní vteřiny... Inkasoval totiž ve 20. vteřině první třetiny a dokonce již v osmnácté poslední dvacetiminutovky.

To už domácí zvyšovali na 3:0 a na Chrudim by si v tu chvíli nikdo nevsadil.

"Soupeř odehrál velmi dobrou první třetinu," zamyslel se Hosták, který kromě úvodní branky narážel i na situaci z 16. minuty, kdy na 2:0 zvyšoval Jíra.

Hosté vykřesali jiskřičku naděje ve 42. minutě po střele Šedy a z jiskry se stal plamen deset minut před koncem a bombě Daňa.

"V závěru jsme se trošku zvedli a Chomutov měl obavy o výsledek," pronesl Hosták.

Vyrovnání bylo blízko. Hosté zatroubili do mohutné ofenzivy a před Lundellem bylo najednou živo. Finský gólman ve službách Severočechů si prožil největší peklo dvě minuty před závěrečným hvizdem. Na trestnou lavici si šel sednout Toivonen a Chrudimští hráli bez brankáře šest proti čtyřem. Jenže jen do doby, kdy fauloval Valko - definitivní konec nadějí.

"Ve druhé přestávce jsme si řekli, že už to musíme ubojovat. Jsem moc rád, že jsme to zvládli," oddechl si chomutovský trenér Martin Pešout.

Poslední zápas roku: na led Chrudimi přijede lídr

Předčasnou nadílku dnes dostanou všichni fanoušci chrudimských hokejistů.

Lépe to být načasované ani nemohlo: poslední zápas roku totiž obstará domácí bitva proti lídrovi z Ústí nad Labem!

Ale to není poslední dárek. Dnes můžete ušetřit, mnozí mohou jít na magnet kola úplně zadarmo a nakonec si ještě odnést mobilní telefon. Cena vstupného bude jen 25 korun a fandové ročníku narození 1975 nemusí platit vůbec v rámci akce Královské Vánoce s Lukášem Králem, kterému bude třiatřicet 27. prosince.

Ale zpět k prvoligovému šlágru.

Ústí zvítězilo již osmkrát v řadě, v čele má náskok tří bodů před Vrchlabím a v sobotu zdeptalo 7:2 Jihlavu.

Chrudim s velkým adeptem na postup do extraligy letos hrála dvakrát a oba zápasy pohrála o dvě branky na ledě soupeře 1:3 a doma 2:4.

Právě pozorná defenziva v čele s brankářem Dušanem Salfickým je největší ústeckou zbraní - lídr v 35 zápasech inkasoval jen 65 branek.

Přidají dnes od 18 hodin nějaký gól i Chrudimští?