Altrichter se vytáhl, Svobodu ale neporazil

6 2003
Pardubice - V novinách se jeho pozice pravidelně přetřásala, veřejně o něm pochyboval televizní komentátor. Hokejový brankář Martin Altrichter měl těžkou pozici jako startující gólman Znojma v letošním play-off. Obvykle náhradník zraněného Jaroslava Kameše v úvodním utkání v Pardubicích předvedl, že pro ostudu nebude. Přestože v prvním z duelů osobností svých týmů, které MF DNES v letošním play-off sleduje, pustil víc gólů než jeho soupeř Adam Svoboda z Pardubic, čelil většímu množství střel a předvedl víc těžkých zákroků. Patřil k nejlepším při porážce Znojma 1:2.

"Někdy mi připadá, jako kdyby lidé ve Znojmě nemohli zapomenout na Oldřicha Svobodu, který byl jejich miláčkem," zmínil už dřív Altrichter, jemuž se zdálo, že musí stále dokola dokazovat svoji způsobilost stát v brance Orlů. "Mám také něco za sebou, letos asi třicet zápasů a neznám důvod, proč bych nemohl play-off odchytat dobře," zmínil při jiné příležitosti. To když zazněly pochyby, zda při zranění klubové jedničky Kameše zvládne jeho roli.

Ve středu čelil minutu a půl dlouhému oslabení tří proti pěti, chytil jeden samostatný nájezd, na všechno však nestačil. Lubina na něj dvakrát během půl minuty jel sám a při druhém pokusu rozhodl o výhře domácích. "Málem jsem puk chytil lapačkou, podjel mi nešťastně mezi rukou a betonem," litoval brankář.

Jeho protějšek Svoboda sice reprezentoval a letos vychytal sedm čistých kont, v play-off však zatím nastoupil v celé kariéře pouze předloni na devět minut. V nich třikrát inkasoval. "Když vím, že jsem jednička, chytám lépe," sliboval sice, ale jeho nejistý moment stál málem Pardubice výhru.

Barusovu střelu z dálky Svoboda lapačkou jen zasáhl a puk narazil do tyče. Sedm minut před koncem však pokryl Barusovu dorážku do prázdné branky, a chybu tak napravil. Oba brankáři a včerejší soupeři ve sledovaném duelu měli zásluhu na tom, že skóre bylo nízké.

Gólových šancí měly oba celky dost. Například Altrichter chytil brejk dvou na jednoho, když se přesunul proti Koukalově zakončení, stejně mrštný byl Svoboda proti dotírajícímu Kumstátovi. Parádní byl také způsob, jakým Altrichter udržel Znojmu naději na vyrovnání v 54. minutě. Lubina objel branku a už mířil do nekrytého kouta, když se mu postavil gólmanův pravý beton. Díky tomu poražení až do konce doufali.