Altrichtra využila Olomouc, pomůže i v Budějovicích?

28 2003
Zlín, Vsetín - Hokejový brankář Zlína Martin Altrichter má za sebou premiéru v první lize. Ve středu večer navázal na nedělní atmosféru extraligového derby se Vsetínem, které proseděl s dekou na zádech, účastí v dalším napínavém duelu. Altrichter nakonec svolil k ligovému startu v dresu Olomouce, kterou čekal zápas na ledě sousedního Prostějova. K výhře nad rivaly ale nepomohl, Prostějov vyhrál v prodloužení 3:2.

"Kamarádům, kteří mě přemluvili k nástupu, jsem moc nepomohl, že? Musím ale říct, že vítězství bylo na dosah. Olomouc hrála velmi dobrý hokej, v závěru ale zbytečně chybovala," shrnul ligovou epizodu Altrichter, který bude připraven znovu pomáhat v extralize Zlínu.

Kdo vlastně odchytá dnešní utkání s Českými Budějovicemi? Altrichter nebo Murín? Odpověď zná jen trenér Ernest Bokroš, který oba "soupeře" v poslední době napíná do poslední chvíle.

"Proti Vsetínu jsme se dozvěděli konečnou brankářskou nominaci snad pět minut před závěrečným rozbruslením," podotkl Altrichter.

"Proto si uchovávám naději na páteční start." Pokud padne volba na Altrichtra, budějovický soupeř bude mít co dělat s gólmanem, kterého si vybral na krátkodobou výpomoc.

"Budějovičtí o mě skutečně projevili zájem. Chtěli by, abych tam chytal do konce ledna. Domluva je ale taková, že Zlín mě do Vánoc nikam nepustí. Až v lednu by možná svitla naděje," vysvětlil Altrichter.

Zlínský konkurent Vsetín zahájí dnes druhou část soutěže v Kladně. Domácí budou stále postrádat útočníka Martina Procházku, obránce Špeldu a Chatrnúcha.
Nenastoupí ani nemocný Miloslav Hořava.

Vsetín věří, že Kladno potrápí důslednou obranou. Výběr trenérů Tabary a Režnara poslední dva zápasy venku vyhrál s čistým kontem (Plzeň 4:0, Zlín 1:0). Týmu budou scházet zranění Štraub a Němec.