Ani Bednář nezachránil IFK Helsinky

29 2001
H e l s i n k y - Bednářův gól nepomohl hokejistům IFK Helsinky k postupu do semifinále finské ligy, když podlehli Ilves Tampere 2:3 a vítězové budou hrát o titul s Kärpät Oulu. To zvítězilo v Helsinkách nad Jokeritem zásluhou jediného gólu, který vstřelil v úvodu třetí třetiny Palsola, a v sérii vyhrálo 3:2. O postupu Ilvesu přes další helsinský celek IFK pak rozhodlo až druhé prodloužení: v 92. minutě dal vítěznou branku hostující Bruun z přihrávky Slováka Majeského. První gól zápasu vstřelil v druhé minutě český útočník domácího celku Jaroslav Bednář. V semifinále už jsou celky TPS Turku a Tappary Tampere.
Výsledky - čtvrtfinále:
Jokerit Helsinky - Kärpät Oulu 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), konečný stav série 2:3
IFK Helsinky - Ilves Tampere 2:3 v druhém prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1), Bednář (IFK) 1+0, konečný stav série 2:3.