Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Obr Arťuchin to zase neodhadl. Zvedl loket a led potřísnila krev

Jevgenij Arťuchin z Petrohradu v utkání proti Hradci Králové. | foto: Jan Strouhal, MAFRA

10 2012
Mezi českými fanoušky nechvalně proslulý hokejista Jevgenij Arťuchin na sebe opět upoutal pozornost. V utkání svého Petrohradu proti CSKA Moskva přehnal agresivitu při souboji u mantinelu a dal loktem do obličeje švédskému útočníkovi Niklasi Perssonovi.

Vše se odehrálo před střídačkami při souboji o puk. Persson se zrovna snažil uspět u mantinelu proti jednomu z protivníků, ale sotva se otočil, potkal ho tvrdý střet s realitou.

Arťuchin si počíhal a pak soupeře silou své téměř stodvacetikilové postavy rozmáčkl na mantinel. To by bylo v pořádku, ale ruský útočník při tom zvedl loket, kterým Perssona trefil do hlavy. Švéd zůstal ležet, led potřísnila jeho krev.

Byl to podobný obrázek jako při mistrovství světa 2011 v Bratislavě, kdy Arťuchin podobně sundal Karla Rachůnka nebo Milana Michálka. Téměř dvoumetrový obr částečně doplácí i na svou výšku, kdy pořádně nedokáže odhadnout, kde jsou únosné hranice.

Ošklivých zákroků v jeho podání ubývá, svůj podíl na tom má i trenér Miloš Říha, který s ním měl ohledně disciplíny několik osobních pohovorů, někdy ovšem stále přestřelí. A nejspíš si to neuvědomuje, jelikož po posledním faulu ještě intervenoval u rozhodčího a hodně se divil, že zvedl pravici.

Když mu sudí nakonec udělili pět minut plus do konce utkání a přišli si pro něj na trestnou lavici, aby odešel rovnou do kabiny, už neprotestoval. Teď ho nejspíš čeká trest od vedení KHL a zřejmě i finanční pokuta od klubu.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze