30. března 2003

Utkání komentuje Miloš Dvořák

KLADNO - HAVÍŘOV 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Konec utkání
60:00
Konec zápasu, Kladno vyhrává 2:0, v celé sérii 4:2 a po roce se vrací na extraligové stadiony. Havířov se dnes příliš nepředvedl a domácí zvítězili zcela zaslouženě. Jednoznačnou hvězdou utkání je ovšem hostující gólman Mařík, který jako jediný z hostů podal vynikající výkon a zaslouží si uznání. Na stadionu propukají oslavy a diváci se vrhají na led, aby se o radost podělili se "svými" hráči.
59:54
Ještě jedno vyloučení. Domácí hráli chvíli ve čtyřech a dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
59:34
Záverečné vteřiny jsou poněkud nervózní. Za faul loktem byl vyloučen Kruliš. Hosté budou hrát bez Maříka v pěti proti třem, ale diváci tuší, že času je málo a začínají oslavovat návrat do extraligy.
59:06
Havířovský Martin Čech hrál vysokou holí a dostal dvě minuty.
58:48
Zajíc při oslavě gólu opustil trestnou lavici a dostal tak další trest. Hosté mají pouze 72 vteřin an vyrovnání.
58:48
Po vhazování se kladenským podařilo vyhodit puk, který nerychleji dojel domácí Havel a od levého mantinelu zvýšil do opuštěné branky na 2:0.
58:34
Havířovský trenér odvolává Maříka a hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.
58:34
Havířov čeká přesilovka pět na čtyři a ternér Kužílek si bere oddechový čas.
57:50
Branka zatím nepadla a hraje se ve čtyřech.
57:25
Havířov hraje čtyři na tři. Za držení byl vyloučen Zajíc.
56:20
Šakarov to přehnal s důrazem a po vysoké holi na Michálka hrají oba celky ve čtyřech.
55:20
Kladno soupeře do šancí nepouštějí, ale Mojžíš mu svým sekáním, za které je vyloučen, dává možnost přesilové hry.
52:38
Havířov se v oslabení ubránil a nadechuje se k závěrečnému náporu.
50:38
Za hákování byl vyloučen havířovský Polanský. Domácí mají další přesilovku.
49:06
Michálek prudkou ranou z levé straně pouze orazítkoval vzdálenější tyč.
48:43
Stejně jako předchozí akce skončil i průnik Klimta. Havířovská obrana nestíhá.
48:25
Nebezpečnou ránu od modré opět vyráží Mařík a stejně končí i Kyselova teč.
47:23
Do tří slibných šancí po sobě se dostal kladenský Bílek, ale Mařík je k nepřekonání.
46:32
Maříkův výstavní semafor zneškodnil ránu kladneského Martina Čecha.
46:25
Od začátku třetí třetiny se hraje převážně před havířovskou brankou a hlavní zásluhu na pouze jednobrankovém rozdílu má rozhodně gólman Mařík, který drží svůj tým nad prvoligovou vodou. Utkání přihlíží 8050 diváků.
45:29
Domácí přesilovku tentokrát nevyužili. Z ideální pozice mezi kruhy neprostřelil Maříka agilní Havel a ke zvýšení nevedla ani Kyselova dorážka.
43:29
Nervy neudržel na uzdě hostující Folta, který před vlastní brankou krosčekoval Kyselu a dostal dvě minuty plus desetiminutový osobní trest za protesty.
40:47
Havířov početní převahu opět nevyužil. Od modré zahrozil pouze Punčochář, jehož bombu Orct vyrazil.
40:01
Začala třetí třetina. Havířov dohrává přesilovku.
40:00
Skončila druhá třetina. Deset vteřin před sirénou zlikvidoval domácí brankář rozklekem jasnou Sršňovu gólovku.
38:47
V jasné příležitosti promáchl Havel. Krátce nato ale hákoval domácí bek Kruliš a na konci druhé třetiny budou mít hosté početní převahu.
37:31
Hosté málem vyrovnali. Sřšňovo zakončení zblízka ale Orct zázračně udržel betonem před brankovou čárou.