Bednářův hattrick spasil IFK

14 2001
V sverských hokejových ligách se v sobotu nejvýrazněji prosadil z českých hráčů Jaroslav Bednář z IFK Helsinky. Ten totiž vstřelil v 37. kole finské ligy na ledě Ässätu Pori tři góly. Pokaždé vyrovnal jednobrankový náskok soupeře včetně gólu na konečných 4:4. Tomáš Vlasák a po něm dvojí trefou Pavel Rosa přivedli celek HPK Hämmenlinna do vedení 3:0 na ledě Kärpätu Oulu, zápas však byl nakonec ještě dramatický, neboť domácí snížili až na konečných 4:5.

Gól vstřelil i Aleš Krátoška z Lahti za asistence Romana Vopata. Ten byl však v závěru druhé třetiny vyloučen na 2+2 minuty a v přesilovce hostující Espoo vyrovnalo na 4:4. Každý z celků pak ještě přidal po jedné brance.

Finská liga - 37. kolo:
Jyväskylä - TPS Turku TPS 0:3 (0:0, 0:3, 0:0), Oulu - Hämmenlinna 4:5 (0:2, 2:2, 2:1), Vlasák 1+1, Rosa (oba Hämmenlinna) 2+0, Lahti - Espoo 5:5 po prodl. (1:1, 3:2, 1:2 - 0:0), Krátoška 1+1, Vopat (oba Lahti) 0+1, SaiPa - Tappara 5:2 (1:0, 2:1, 2:1), Pori - IFK Helsinky 4:4 po prodl. (2:2, 2:1, 0:1 - 0:0), Bednář (IFK) 3+0.

Ve Švédsku se útočník Marián Kacíř se podílel jednou brankou na vítězství Björklövenu 5:2 nad Luleou.

Švédská liga - 38. kolo:

Björklöven - Lulea 5:2 (2:0, 1:0, 2:2), Kacíř (Björklöven) 1+0. HV 71 - Leksand 10:3 (4:1, 6:0, 0:2), MoDo - AIK Stockohlm 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0), Färjestad - Malmö 3:9 (1:5, 0:2, 2:2), Brynäs - Frölunda 7:2 (1:0, 3:1, 3:1).