Bělorusko vydřelo v závěru bod s Lotyšskem

4 2001
Norimberk - Ani dvoubrankový náskok nestačil hokejistům Lotyšska k vítězství v úvodním utkání skupiny o udržení na mistrovství světa proti Bělorusku, které skončilo remízou 2:2. Po bezgólové první třetině se ujal lotyšský tým vedení už 36 sekund po přestávce, kdy otevřel skóre Cipruss. Po deseti minutách přidal druhou branku Žoltoks, zatímco Bělorusové se nemohli gólově prosadit, přestože měli mírnou převahu v počtu střel. Lotyšský gólman Arturs Irbe všechny pokusy pochytal.

V poslední části Lotyši své soupeře jasně přestříleli, ale běloruským hokejistům stačilo k vyrovnání pouhých pět střel na branku. Nejprve překonal Irbeho v přesilovce Kaljužnyj a naopak v oslabení v 57. minutě zajistil Bělorusům bod Staš.

Lotyšsko - Bělorusko 2:2 (0:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky
: 21. Cipruss (Vitolinš), 31. Žoltoks (Astašenko, Pantělejevs) - 45. Kaljužnyj (Salej), 57. Stas (Andrijevskij). Rozhodčí: Wright (Kan.) - Lauff (SR), Pouzar (ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1573.

Lotyšsko: Irbe - Skrastins, Sejejs, Ozolinš, Kupaks, Ignaťjevs, Sorokins, Tribuncovs, Astašenko - Tambijevs, Vitolinš, Cipruss - Macijevskis, Žoltoks, Pantělejevs - Kerčs, Fanduls - Abols, Semjonovs, Opulskis.
Bělorusko: Fatikov - Romanov, Kopat, Salej, Chmyl, Jerkovič, Žurik, Staš, Mikulčik - Skabelka, V. Pankov, Andrijevskij - Kovaljov, Kaljužnyj, Starostěnko - D. Pankov, Galčenjuk, Antoněnko - Kolcov, Valuj.