Beroun připravil Most o vedení

Praha - V souboj o první místo ve skupině o udržení v první lize jasně dominovali hokejisté Berouna. na domácím ledě zdolali dosud vedoucí Most 3:0. Medvědi mají před dnešním soupeřem dvoubodový náskok. Svou ztrátu snížil poslední Šumperk, když porazil Prostějov 4:3 a přiblížil se mu na rozdíl pěti bodů.

Beroun - Most 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Beroun poslal do vedení dvě minuty před první přestávkou po Bessrově nahrávce přesnou ranou mezi Sáblíkovy betony Vlček. Pak dlouho kralovali na ledě oba gólmani, domácí Altrichter a mostecký Sáblík.
Na hostujícího gólmana vyzrál až ve 46. minutě dorážkou v přesilovce Tvrzník.

Pět minut před koncem si z výšky zpracoval puk Slížek a napálil ho do pravého horního růžku. Po inkasovaném gólu neudržel nervy na uzdě brankář Sáblík a dostal trest do konce utkání.

Branky: 18. Vlček, 46. Tvrzník, 55. Slížek. Rozhodčí: Šindler, Hradil - D. Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 9:12, navíc Sáblík (Most) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1200.

Šumperk - Prostějov 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)

Šumperk v málo vídaném finiši otočil téměř ztracené utkání a zmenšil svou ztrátu na nesestupové příčky ve skupině o udržení na deset bodů. Ve hře ještě zbývá třicet bodů. Utkání dvou nejhorších celků soutěže začalo hodně ospale, oba týmy shodně nedokázaly proměnit dvě dvojnásobné přesilovky.

O něco lepší Prostějov pak na počátku třetí třetiny dvěma góly odskočil na 3:1 a zdálo se, že utkání v poklidu dovede do vítězného konce. Jenže Draci se zvedli, jejich tlak přinesl tři góly za sebou a výhru.

Branky: 22. Bařica, 43. Antonovič, 49. Kovář, 53. Hrčka - 20. a 42. Duba, 42. R. Pšurný. Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 11:11, navíc Ondráček 5 min. a do konce utkání, Rákos 10 min. - Vrba 5 min. a do konce utkání, Balčík a Duba oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1500.