Beroun v Jihlavě vybojoval páté finále

8 2004
Jihlava - Kdo vyzve České Budějovice v boji o extraligu? Ve finále hokejové první ligy je vyrovnáno, Beroun se vzepřel tažení Jihlavy a na jejím ledě vyhrál čtvrtý duel 5:2. A to byl ještě vyloučen kapitán Václav Eiselt a po první třetině tým prohrával. Napínavá série se tak rozhodne až ve středu v Berouně.

Domácí se dostali do první šance ve čtvrté minutě, kdy nejdříve Bakus z úhlu poslal puk přes brankoviště mimo a vzápětí Padělek zpoza branky Kameše nepřekvapil.

Za dvě minuty měl štěstí domácí brankář Suchan, který vyjel za branku a Klimenta ho málem potrestal.

U všeho důležitého byl jihlavský kapitán Bakus, který nakonec svou čtvrtou šanci zužitkoval ve vedoucí branku. Při přesilové hře pěti proti třem dotlačil puk za Kamešova záda.

Znovu se pak Bakus dostal sám před Kameše v oslabení po Jelínkově zaváhání, ale berounský gólman se podruhé překonat nenechal.

Vyrovnat se povedlo Medvědům ve 23. minutě, kdy Slížek obelstil obránce Kuchyňu i gólmana Suchana. Potom ještě nebezpečně dorážel berounský Klimenta, proti Kamešovi zase neuspěl v početní převaze Hlouch.

Beroun přišel v polovině utkání o kapitána Eiselta, který byl po dvouminutovém trestu za nesportovní chování vyloučen nejdříve na deset minut a pak i do konce zápasu.

V přesilovce Kaňkovský opět získal domácím vedení. Beroun se však nevzdal a v 35. minutě rovněž v početní převaze vyrovnal bek Šmíd. Hosty pak podržel opět Kameš, který se štěstím zasáhl proti Altrichterovi, a po ideální přihrávce otočil skóre Miloslav Hořava, který využil Malenova zaváhání.

Hosté v úvodu třetí třetiny nevyužili 50 vteřin trvající výhodu pěti proti třem. Suchan se pak vyznamenal proti Hořavovi a v oslabení pak ještě jihlavský Havel nepotrestal Ševcovu chybu. Kameš vzápětí reflexivně vyrazil Čachotského pokus.

Šanci rozhodnout měl v oslabení Slížek, sólo však neproměnil. Domácí z tlaku už nevyrovnali, největší šanci zmařil Chytkovi skvělý Kameš. Dvě minuty před koncem ukončil drama po samostatném nájezdu Šinágl a do prázdné branky dovršil výsledek svou druhou trefou v zápase Miloslav Hořava.

Petr Fiala (Jihlava): "Udělali jsme především ve druhé třetině individuální chyby. Soupeři jsme nedůsledností a nedostatečným nasazením umožnili dát branky na 2:2 a 3:2. Poslední třetinu jsme měli nějaké šance, ale byla to z naší strany křeč. Další góly jsme inkasovali, když jsme hráli vabank. V rozhodujícím zápase bude asi zase spousta emocí a osobních soubojů. Rozhodne nasazení a asi i štěstí."
Otakar Vejvoda (Beroun): "Jihlava potřebovala udělat poslední krok, a to je opravdu těžké. My jsme podali statečný výkon a za naši obrovskou bojovnost jsme si vítězství zasloužili. Všechny zápasy byly vyrovnané a jiné to asi nebude ani ve středu v Berouně. Dukla je velice kvalitní mužstvo a my se vzdát nechceme."

Jihlava - Beroun 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky:
15. Bakus (Šmarda, Kaňkovský), 33. Kaňkovský (Bakus, Altrichter) - 23. Slížek, 35. Šmíd (Slížek), 39. M. Hořava (Horčička), 58. Šinágl (M. Hořava), 60. M. Hořava (Ševc). Rozhodčí: Hradil - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 12:11, navíc Říha 10 min. - Vaněček 10 min., Eiselt 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 7500. Stav série: 2:2.

Jihlava: Suchan - Kolafa, Kuchyňa, Punčochář, Kubeš, Malena, Šmarda, Duben - A. Padělek, Bakus, Čachotský - Mareš, Altrichter, Sklenička - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Hlouch, Fink, Chytka - od 21. navíc Havel. Trenéři: Fiala, Vlk.
Beroun: Kameš - Jelínek, Vaněček, Ševc, Braniš, Šmíd, Jareš, Ovčačík, P. Hořava - Jech, Šinágl, Gengel - Klimenta, Víšek, Eiselt - Horčička, Slížek, M. Hořava - Toma, Křesťan, Frolík. Trenéři: Vejvoda, Gudas.

Tvrdý boj. Hokejisté Berouna na ledě Jihlavy uspěli a srovnali stav série.