Bijec Ivan vyrovnal a pak se chtěl rvát

2 2001
Ostrava - Necelé čtyři minuty před koncem vítkovický útočník Marek Ivan vyrovnal na 4:4 a jen pár okamžiků po zápase diváky rozehřál znovu. Chystal se na rvačku hned se dvěmi zlínskými protivníky. Shodil rukavice i helmu a na dorážející soupeře křičel: "Jeden po druhém, jeden po druhém." Bojovník Ivan jako by tím symbolizoval houževnatou dravost celého týmu, která Vítkovicím přinesla v bitvě s vedoucím Zlínem bod.Zde si přečtěte další zajímavosti z 21. kola

Ostravané prohráli v prodloužení 4:5 (Procházka, Aleš Padělek, Kaděra a Ivan). Ovšem vzhledem k tomu, že museli celou dobu dotahovat a prohrávali už 2:4, bod brali. "Nemělo by se stávat, abychom takový náskok v poslední třetině pustili," kabonil se zlínský trenér Stanislav Přikryl. "Bohužel se nám vymstily zbytečné chyby."

Ivanovo vyrovnání v 57. minutě zlínským hráčům vzbouřilo krev. Zatímco on se radoval a podobný gól později přirovnal ke slasti z hattricku, semkli se hosté kolem rozhodčího Homoly v jeden žluto-modrý hrozen. Avizovali přihrávku rukou. Neuspěli.

Petr Čajánek přijel rozlícený na střídačku a praštil hokejkou o hrazení. "Domácí přihrál Ivanovi rukou," trval na svém i trenér Přikryl.

Hosté se v dramatickém duelu opět spoléhali na skvělou druhou formaci. Ta zařídila čtyři z pěti branek. Rychlost, přehled a souhra celé pětky byla obdivuhodná. Domácí kouč na ni prostřídal dvě bránící formace, ale ani to je nepřibrzdilo. Dva góly dal po krásných blafácích Pivko, obránce Blaťák prostřelil skrumáž a Leška rozhodl prodloužení. Po chybě Semana byl sám.

Právě individuální chyby obránců nadzvedly vítkovického trenéra Aloise Hadamczika. Zlobil se, že to je už poněkolikáté v řadě. "Chyba není v systému," říkal Hadamczik. "Když bek propadne ve středním pásmu nebo prohraje souboj jeden na jednoho, tak je to špatné. Opět se ukázalo, jak nám zkušený muž v obraně typu Jerofejeva nebo Tesaříka chybí."

I on však byl s bodem spokojený. "Měli jsme šance, ale Hudáček byl skvělý," dodal Marek Ivan.