Dvě výhry, dvě porážky. Východočeské derby končí smírem

Momentka z východočeského derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. | foto: Martin Veselý, MAFRA

6 2014
V úterý se na zimním stadionu v Hradci Králové odehrálo poslední letošní derby v základní části extraligy. Hokejisté Pardubic výhrou 1:0 v prodloužení stanovili poměr výher a porážek na 2:2. Vyrovnaný duel sledovala vyprodaná aréna.

Návrat Hradce Králové do extraligy a opakování východočeských derby po dvaceti letech byly před startem letošního ročníku extraligy velkým tématem mezi nejen pardubickými fanoušky.

Ostatně hned dva vzájemné zápasy obou rivalů zařadila do svého vysílání Česká televize a všechny čtyři byly vyprodané. Ukázku toho, proč derby táhne, předvedl úterní večer. Na ledě Hradce Králové se odehrála nevšední bitva, která svým nábojem a nasazením hráčů předčila řadů duelů v play-off. Vyprodané hlediště se bavilo téměř 65 minut a co na tom, že 7700 diváků vidělo jen jednu branku z hole pardubického Lukáše Radila.

"Myslím, že tahle derby byla čtyřikrát fantastická záležitost pro českou extraligu. Ukázka, jak by měl hokej vypadat. Hráli jsme dobrý hokej, ale chyběl nám nějaký gól. Byly šance na obou stranách, přesilovky, výborní gólmani. Myslím, že jsou body rozdělené správně," věcně komentoval úterní i předešlá derby kouč Mountfieldu Hradec Králové Peter Draisaitl.

Jeho tým nakonec po výsledcích 2:3pp, 2:1pn, 5:3 a 0:1pp bral v duelech s Pardubicemi sedm bodů a může se pochlubit, že ani jednou v derby neprohrál v 60 minutách.

Ovšem nakonec se radují i Pardubice. V těžkém boji o přímý postup do play-off mohou mít dva úterní body z Hradce Králové velký význam.

"V první třetině měl soupeř více ze hry, od druhé se nám to podařilo vyrovnat a byl to boj o každý metr ledu," oddechl si po utkání Miloš Říha mladší, asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38