Bod je málo, řekl trenér plzeňských hokejistů po utkání se Znojmem

Pavel Hynek vede trénink hokejistů Plzně | foto: Jaromír PechMF DNES

22 2008
Až čtvrtá série samostatných nájezdů rozhodla včerejší utkání 24. kola hokejové extraligy mezí domácí Plzní a Znojmem. Kapitán Orlů Bičánek napálil puk přesně do levého horního rohu Altrichterovy branky a domácí šikula Šindel musel dát. Jenže přestřelil. Znojemští hráči vzápětí na svého gólmana radostně naskákali, z Plzně si odvezli dva body za výhru 4:3.

"Výsledek je zklamáním. Za první dvě třetiny jsme si vytvořili hodně šancí a zápas měl být dávno rozhodnutý. Bod je pro nás málo," zlobil se trenér Lasselsbergeru Pavel Hynek.

Třikrát domácí vedli. Dvakrát o vedení přišli na začátku třetin. Za stavu 1:0 se v chumlu před brankou prosadil veterán Haman, v čase 41:20 se pak okolo beka Cartelliho lehce přehnal Plášek, střílel přesně pod horní tyč a vyrovnal na 2:2. I tak Plzeň sahala po vítězství, když svůj velký večer dokonal útočník Vampola. K úvodním gólu a jedné asistenci přidal druhou trefu v 50. minutě.

Měl to být vítězný gól, ale nebyl. Minutu a půl před koncem Pácal mohl vyhodit puk přes všechny čáry, ale posunul ho pouze do středního pásma. Znojemský Erat bleskurychle vysunul Pláška, před ním uklouzl bek Smrek a útočník Orlů rychlou střelou vyrovnal.

"Je mi z toho na slzy. Vracíme se k loňsku, děláme neuvěřitelné hrubky," povzdychl si brankář Martin Altrichter.

"Druhý i třetí gól Znojma padl po našich hrubých chybách. Člověk až nevěří, že se to může stát," kroutil hlavou kouč Hynek.

V prodloužení mohl sebrat druhý bod pro domácí Kracík, ale Trvaj zachránil. I v nájezdech byla Plzeň blízko radosti. Šindel překonal Trvaje a stačilo, aby Altrichter zkrotil poslední nájezd Dopity. "Puk mi lízl vyrážečku a cinkla tyčka. Myslel jsem, že je vyhráno, jenže ono to skončilo v síti," popisoval Altrichter. Čtvrtá série už patřila Znojmu.