Bod je pro nás ztrátou, smutní Pavelek

21 2001
O s t r a v a - V posledních vteřinách se vítkovický útočník Zdeněk Pavelek řítil z úhlu na slávistického brankáře Romana Málka. Nepřekonal jej, utkání 47. kola extraligy skončilo i po prodloužení 2:2. "Chtěl jsem střílet podél pravého betonu, ale některý z beků střelu v posledním okamžiku tečoval," líčí svou šanci Pavelek. Mohl to být jeho druhý gól v zápase, v 53. minutě zvyšoval na 2:1. Přečtěte si zpravodajství ze 47. kola

Tři a půl minuty před koncem jste vedli, ale tři body jste neuhlídali. Proč?
Slávisté nás přitlačili v naší třetině, hráli dobře. I tak jsme ale měli hubené vítězství uhájit. Hráli jsme doma, remíza je ztrátou.

Pět minut před koncem jste si za stavu 2:1 vybrali oddechový čas. Jaké byly pokyny trenérů?
Pořád napadat a udržet soupeře co nejdál od branky. Nepovedlo se nám to, asi nám chyběly síly.

Hráli jste bez čtyř hráčů základní sestavy Procházky, Sršně, Selingra a Zápotočného. To asi bylo znát...
Ano, rozpadly se nám sehrané formace, všechny nacvičené signály byly v tahu.

Prodloužení jste hráli počtvrté za sebou. Čím to?
Nevím, opravdu nevím. Asi jsme měli dát víc branek.

Vy jste jednu dal po pěkné kombinaci s Martinem Tomáškem.
S Martinem si rozumíme, přihrál mi krásně přes obránce. Hraje se nám spolu dobře.

Bitva o play off bude jistě hodně tvrdá...
Určitě. Zatím jsme Slavii i Budějovice za sebou udrželi, ale musíme teď vyhrát v Plzni.