Bod s posledním Sparta bere

27 2004
Praha - Když na hokejovou Spartu přijede poslední tým tabulky a získá bod za remízu, obvykle to pro domácí není nic veselého. Jenže včera se sparťanský kouč Slavomír Lener netvářil rozmrzele. Snad proto, že tím posledním celkem byly silné Pardubice. „Tenhle výsledek není ztráta. Máme ze zápasu dobrý pocit,“ řekl Lener po remíze 2:2 v 7. kole hokejové extraligy.

Sparta v první třetině prohrávala 0:2. Hrál se rychlý hokej, ve kterém byli hosté zkraje šťastnější. Poprvé v sezoně je tolik netrápila koncovka.

„Věděli jsme, že Pardubice už musí mizérii z úvodu sezony protrhnout. Velkou vůlí jsme naštěstí záhy vstřelili kontaktní gól a pak se nám podařilo i vyrovnat,“ pochvaloval si Lener.

Jak sparťanská jízda za remízou vypadala? Dlouho to byl boj s blonďatým gólmanem hostů Hylákem. První mimořádný zákrok předvedl brankář ve 23. minutě. Před ním stál sám Hlaváč, známé jméno z NHL.

Jenže Hyláka rychlým sklepnutím puku nepřekvapil. Za chvíli si do dobré pozice vybruslil Výborný. Ale Hylák na domácího šikulu vyzrál, stejně jako v oslabení na kombinaci Chabady s Markem a Netíkem.

Ve 24. minutě pak nastřelil Nedvěd břevno. Krátce po dalším vytěsnění Hlaváčovy otočky se však už sparťané radovali. Obránce Pilař se dostal nadvakrát ke střele, tu druhou navíc možná tečoval pardubický Čáslava.

A tři minuty po druhé přestávce to přišlo - Kotrla, nečekaný hrdina, si technickým kouskem pohrál s Hylákem a vyrovnal na 2:2.

Nesmutnil ani jeden tým. Jak skončilo prodloužení, sparťané i hosté se vydali za svými fanoušky, aby jim poděkovali za podporu. „Bod ze Sparty je vždycky dobrý. Ať přijedete jako poslední nebo jako druzí,“ mínil pardubický útočník Petr Sýkora.