Bod zachránil šťastnou tečí Pospíšil

Plzeň - Útočník David Pospíšil byl v pátek klíčovou postavou extraligové Plzně. Pardubicím, které ho poslaly na hostování právě na západ Čech, se pomstil dvěma góly. Tím druhým, jímž v 59. minutě srovnal stav na 3:3, zastavil sérii tří porážek svého týmu v řadě. Plzeň přesto už dvanáct kol čeká na vítězství v normální hrací době.

Hosté proti druhé trefě plzeňského kapitána vehementně protestovali. Pospíšil totiž puk po ráně Vostřáka usměrnil do pardubické sítě výstrojí. "Trefil mě někam mezi koleno a kalhoty. Ale rozhodně jsem neudělal žádný úmyslný pohyb, abych kotouč nasměroval do sítě," prohlásil David Pospíšil. Stejného názoru byl i hlavní sudí Jebavý.

Plzeň začala souboj s vedoucím týmem tabulky parádně. V 11. minutě střelu novice Budi tečoval pohotově Matějovský, půl minuty po úvodním gólu ujel Pospíšil a zvýšil na 2:0.

"Ještě na útočné modré jsem nevěděl, co na Svobodu vymyslím. Chtěl jsem střílet mezi betony, ale těsně před gólmanem jsem zazmatkoval. On naštěstí také, sklapl chrániče a já stihl šťastně vystřelit k tyči," usmíval se Pospíšil.

S pardubickým gólmanem pak prohodil pár slov. "Kroutil hlavou a říkal: tohle při nájezdu nikdy neděláš. Já mu odpověděl, že jsem byl sám zmatený."

Pardubice však brzy po druhém gólu Plzně kontrovaly Divíškem, domácí v úvodu druhé třetiny neproměnili několik šancí. Tu největší Andrašovský, který z půl metru netrefil odkrytou branku Pardubic.

Ještě ve druhé části ztrestal vyloučení Hanzlíka bombou od modré čáry hostující obránce Zábranský a ve 49. minutě otočil skóre Průcha, který zakončil precizní souhru čtvrtého útoku Pardubic - 2:3. Domácí klesli do kolen, dlouho se nezmohli na odpověď, až přišla v závěru šťastná teč Pospíšila.

V prodloužení se třikrát blýskl plzeňský gólman Schwarz. Postupně kryl sólové nájezdy P. Sýkory, Mikesky a obránce Podhradského. "Jsem spokojený, pár zákroků se mi povedlo," oddychl si Marek Schwarz.

Křest v dresu domácích si odbyla trojice Buďa, Polák a Klaus. Duel však kvůli otřesu mozku nedohrál bek Nedoma.