Bod ze Zlína je málo, hořekoval Ton

Zlín - Sparta, domácí brankář Sedláček proti Tonovi. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

26 2008
Po první třetině měli dvougólový náskok, ještě dvě minuty před koncem vedli. Přesto hokejisté Sparty získali ve Zlíně jenom bod. Prohráli 4:5 v prodloužení. "Před zápasem bychom bod brali, podle průběhu je to velké zklamání," poznamenal útočník Sparty Petr Ton, autor dvou branek.

Proč jste dobře rozehraný zápas nedotáhli k vítězství?
Individuální chyby nás zase stály vítězství. Soupeře jsme zvedli tím, že jsme mu dovolili snížit na 3:2. Teprve pak se začal hrát hokej. Do té doby to nebyl dobrý zápas.

Ale i tak vám první třetina vyšla parádně, vyhráli jste ji 3:1.
Přitom jsme ji chtěli hrát na 0:0, protože jsme po delší době jeli až v den zápasu. Ale na Zlínu šlo vidět, že se mu poslední utkání nevydařila. Bohužel jsme ho sami nastartovali a bojovností přetáhl vítězství na svou stranu.

Po dvou třetinách jste vedli 4:3, až do vyrovnání si Zlín vytvořil jen minimum šancí, protože vysunutým forčekinkem jste mu nic nedovolili. Budete si porážku dlouho vyčítat?
Jasně. Věděli jsme, že třeba Plzeň tady vedla 3:0, ale přesto prohrála. Chtěli jsme se z toho ponaučit. Trenér před poslední třetinou přeházel lajny, hodně jsme bruslili a zhustili střední pásmo. Věděli jsme, že domácí budou nastřelovat puky a že bychom z toho mohli chodit do brejků. Do předposlední minuty se to dařilo, ale pak jsme zase chybovali. Bohužel takových zápasů jsme letos sehráli několik.