Extraliga naplnila arénu, Boleslav však v domácí premiéře prohrála

Útočník Pardubic Petr Sýkora (vlevo) střílí gól, mladoboleslavský brankář David Rittich na půk nedosáhl. | foto: ČTK

15 2014
Celkem 4 200 diváků si nenechalo ujít návrat hokejové extraligy do Mladé Boleslavi. Fanoušci na konci tleskali, i když domácí tým nenavázal na páteční výhru 5:2 ve Zlíně a Pardubicím těsně podlehl 3:4.

Byl to vypiplaný domácí comeback. Ještě než se v neděli v Mladé Boleslavi po víc než dvou letech rozehrál extraligový hokej, představil se maskot Embík v novém designu. Před úvodním buly místní sbor Paprsek zazpíval českou hymnu, takže i opozdilci měli o něco více času zabrat poslední místa. Žádné volné nakonec nezbylo, stadion byl vyprodaný, přišlo 4 200 diváků. K vydařenému večeru chyběl jen lepší výsledek.

Mladá Boleslav podlehla Pardubicím 3:4. „Myslím, že jsme se porazili sami nedůrazem a předržováním puků. Navíc se nám nepodařilo déle udržet vedení 2:1,“ řekl domácí trenér František Výborný.

44 vteřin na začátku druhé třetiny bylo jedinou pasáží, kdy domácí měli náskok. Přitom zahájili zápas s takovou energií! „První třetina se nám až na gól a pár situací nepovedla, ale od druhé jsme dokázali zareagovat a zamezili jsme nátlakové hře domácích,“ hodnotil pardubický asistent trenéra Miloš Říha mladší.

Boleslav se po svěžím nástupu zasekla, i když gól Pabišky na 2:1 vyloženě zahřál. Kapitán Výborný prokličkoval celé hřiště a předložil puk svému parťákovi z útoku před poloprázdnou bránu. Dechberoucí akce! Pardubice v rozmezí čtyř minut otočily skóre na 3:2 a rozhodující náskok si vzaly ve 47. minutě. Domácí byli vlastně celý zápas mimořádně disciplinovaní, jenže jediné dva tresty Robara a Tršky se smrskly do 24 vteřin. Muži v bíločerveném pak dlouhou přesilovku 5 na 3 využili.

Kontaktní gól Vrbaty čtyři a půl minuty na 3:4 byl posledním. Diváci tleskali navzdory těsné prohře, extraligového nováčka později chválil i dvoubodový pardubický útočník Jan Starý, který ještě na jaře pomáhal Boleslavi k postupu. „Systém hry zůstal podobný, jen do něj zapadlo pár nových hráčů. Boleslav hrála dobře, v extralize bude určitě nepříjemným soupeřem,“ prohlásil Starý.

Znovu Mladá Boleslav hraje už v úterý od 18.30 na Spartě, kde v předchozí extraligové čtyřletce neuhrála ani bod. Změní se časy v nové éře?

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38