Brankář Rigy Prusek podruhé za sebou neinkasoval

Martin Prusek | foto: Jan KarásekMF DNES

9 2008
Český brankář Martin Prusek udržel v Kontinentální hokejové lize podruhé za sebou čisté konto a přispěl tak k vítězství Dinama Riga 1:0 na ledě Togliatti. Zápas rozhodl v 48. minutě gólem v přesilové hře slovenský útočník Marcel Hossa.

Prusek v letošní sezoně KHL, v níž chytal také za Spartak Moskva, odehrál už pět zápasů bez inkasované branky.

Útočník Pavel Brendl si dvěma asistencemi upevnil pozici nejproduktivnějšího hráče Torpeda Nižnij Novgorod, které i jeho zásluhou zvítězil v Novosibirsku 5:4 v prodloužení. Český hokejista nahrál v 62. minutě v početní výhodě na rozhodující gól slovenskému obránci Peteru Podhradskému.

Výsledky:
Novosibirsk - Nižnij Novgorod 4:5 v prodl. (za hosty Brendl 0+2), Togliatti - Dinamo Riga 0:1,  Nižněkamsk - Dynamo Moskva 6:2 (za domácí Kohn 0+1), Kazaň - Dinamo Minsk 2:1.

FINSKO

Pouhých šestnáct minut dnes v duelu finské hokejové ligy na ledě KalPy Kuopio vydržel v brance TPS Turku český gólman Alexander Salák. Po první inkasované brance dostal reprezentační nováček trest na pět minut a do konce utkání a musel ho zastoupit náhradník Juha Kuokkanen.

Jednadvacetiletý Salák, kterého trenér Vladimír Růžička pozval na turnaj Euro Hockey Tour v Moskvě, musel předčasně z branky Turku podruhé v posledních čtyřech zápasech. Minulé pondělí strávil v duelu na ledě Blues Espoo jen čtyři minuty, když z prvních čtyř střel dvakrát inkasoval a byl střídán.

Brankáři se měnili také v duelu Ässätu Pori s Tapparou Tampere, která vyhrála 6:0. Ve 23. minutě se do hry dostal Tomáš Duba, který po pátém gólu vystřídal v brance Ässätu Eera Kilpeläinena. Zatímco jednička posledního celku tabulky inkasovala z deseti střel pět branek, bývalý gólman Sparty pustil za svá záda jen jeden ze 14 pokusů Tappary.

Výsledky - 40. kolo:
Ässät Pori - Tappara Tampere 0:6, IFK Helsinky - Hämeenlinna 0:5, Ilves Tampere - SaiPa Lappeenranta 4:1, KalPa Kuopio - TPS Turku 6:3, Lukko Rauma - Kärpät Oulu 2:0, Pelicans Lahti - Jokerit Helsinky 1:2.

SLOVENSKO

Pod všechny branky Zvolenu při dnešní výhře 3:1 ve slovenské extralize na ledě Banské Bystrice se podepsali čeští hokejisté. Nejproduktivnější byl útočník Filip Turek, který vstřelil jeden gól a na další přihrál. O další branku hostů se postaral Jan Dlouhý, David
Vrbata a Libor Pavliš přidali po asistenci.

Výsledky - 35. kolo:
Banská Bystrica - Zvolen 1:3 (za hosty Turek 1+1, Dlouhý 1+0, Pavliš, Vrbata oba 0+1), Kežmarok - Nitra 1:2 (za hosty Podstavek 0+2, M. Výborný 0+1), Košice - Poprad 5:1, Žilina - Martin 4:2 (Škoda 1+0, Tvrdek 0+1 - Appel, Říha oba 0+1), Slovan Bratislava - Liptovský Mikuláš 5:1 (Srdínko 0+2 - Kovář 1+0, M. Tomášek 0+1), Trenčín - Skalica 5:2 (za domácí Paroulek 1+0, Valčák 0+1).

ŠVÉDSKO

Český útočník Petr Tenkrát pomohl ve švédské lize Timře gólem v utkání na ledě Södertälje vyrovnat na 2:2, jeho tým ale nakonec prohrál 2:3. Rozhodující branku dal v 52. minutě v přesilovce Slovák Martin Cibák.

Výsledky - 31. kolo:
Lulea - Skelleftea 2:1 (za hosty Skrbek 0+1), Södertälje - Timra 3:2 (za hosty Tenkrát 1+0).

Hokejisté Klotenu dnes vyhráli v Ženevě 5:4 a v
tabulce švýcarské ligy snížili náskok vedoucího Curychu na dva body. Na druhém místě mají 64 bodů a navíc zápas k dobru.

NĚMECKO

Hokejisté Hannoveru deklasovali v německé lize Duisburg 10:4. Za hosty jednou skóroval český útočník Jan Alinč, který ve 13. minutě snížil na 1:5, a později si připsal ještě asistenci. Hannover vyhrál po předchozích dvou porážkách a ztrácí ze druhého místa dva body na vedoucí Frankfurt, který má o zápas méně.