Brno boduje doma. Chce být na špičce

5 2004
Brno - S jídlem roste prvoligovým hokejistům Komety Brno chuť. Původní plán umístit se do osmého místa se přes průběžnou korekci být do šesté příčky posunul až současnému předsevzetí pohybovat se mezi čtyřmi nejlepšími celky tabulky. "Kometa má spoustu vynikajících hráčů," řekl Vít Borůvka, asistent silného Ústí nad Labem, které prohrálo v Brně 1:2 v prodloužení.

Už teď mají Brňané víc bodů než konci celé loňské sezony. Stačilo tomu pouhých 19 zápasů...

Především bilance doma je toho příčinou. Výhře nad ústeckým favoritem, už deváté v řadě, přihlíželo odhadem asi čtyři tisíce diváků.

"První trojka tabulky je daná. My chceme být hned za nimi," oznámil zvýšení požadavků brněnský trenér Svatopluk Číhal.

Přitom i na třetí Chomutov ztrácí jeho svěřenci jenom tři body. "Zatím nám to vychází. Posbírali jsme pár bodů i v zápasech, kdy se to od nás moc nečekalo. K tomu, abychom se ve špičce usadili natrvalo, však potřebujeme především zlepšit výkony na hřištích soupeřů," uvědomuje si zároveň.

Hra Brna doma a venku se totiž zatím stále liší jako noc a den. Stačí jít podle losu: minulý týden Kometa doma slavně porazila Mladou Boleslav (3:2) i Havířov (6:0), načež jela na led poslední Třebíče, kde podlehla 0:3. Už dva dny poté v sobě však tým našel sílu otočit zdánlivě ztracený zápas proti druhému Ústí nad Labem.

"Pomalu jsem se začínal smiřovat, že i bod by byl zázrakem," přiznal Číhal, jehož tým vyrovnal na 1:1 až tři minuty před koncem. "Venku nezvládáme zápasy, které doma díky úžasné podpoře diváků dokážeme vyhrát," všiml si.