Brynäs si odvezlo příděl z Helsinek

12 1999
H e l s i n k i - Hokejisté IFK Helsinky s českým obráncem Markem Židlickým a útočníkem Janem Čalounem deklasovali v utkání skupiny B Evropské ligy švédský celek Brynäs 5:0 a po dvou kolech mají na kontě plný počet šesti bodů. Druhá je pražská Sparty se třemi body.

Skóre utkání otevřel ve druhé minutě český reprezentant Jan Čaloun a Gaffney s Uusikartanem do poloviny utkání získali helsinskému týmu již tříbrankový náskok. Deset minut před koncem přidal čtvrtý úspěch Finů Hurme a v poslední minutě pak uzavřel skóre Tuominen.

Výsledek:
IFK Helsinky - Brynäs IF 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Čaloun (Karalahti, Kuhta), 14. Gaffney (Sihvonen), 26. Uusikartano, 50. Hurme (Mäkiaho, Rajala), 60. Tuominen. Rozhodčí: Müller (Něm.) - Bruun, Aberg (oba Fin.). Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6704.