Budějovice si v první lize drží náskok

• 3
Praha - Hokejisté Českých Budějovic jsou po sedmnáctém kole první ligy na prvním místě tabulky s náskokem dvou bodů před druhým celkem Ústím nad Labem. Oba vedoucí týmy vyhrály, zaváhání se však dopustil Chomutov, jenž po remíze v Opavě ztrácí na první Jihočechy už devět bodů. Poslední je stále s velkou ztrátou Třebíč.

Opava - Chomutov 2:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky začaly padat až ve druhé části, kdy oba týmy využily přesilovky. Ve třetí třetině Severočeši zapnuli a Opavany podržel gólman Šlupina, který nestačil jen na střelu Polodny. Z ojedinělého útoku však dokázal Harazim vyrovnat a v prodloužení již domácí Šlupina opět čaroval.
Branky: 40. Lhotský, 53. Harazim - 36. Révay, 47. Polodna. Rozhodčí: Stolín - Jureček, Kurajský. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 300.

Beroun - Olomouc 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Domácí se po celý zápas tlačili do útoku, ale už ve 12. minutě prohrávali, když přesilovou hru při vyloučení Webra využil Najdek. Hosté pak pozornou obranou eliminovali domácí snahu a přidali další dvě branky. Berounským nebylo nic platných ani 13 střel v poslední třetině a olomoucký brankář Svoboda udržel bez problémů čisté konto.
Branky: 12. a 37. Najdek, 36. Korotvička. Rozhodčí: Skoupý - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 6:9, navíc Besser (Beroun) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1000.

Písek - Ústí nad Labem 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Písek dlouho držel favorita na uzdě, dokonce se mu podařilo vstřelit první gól a dál držet poctivou obranou útoky soupeře od své branky. Ústečtí ale hráli trpělivě a přece jen ve třetí třetině vyzráli na výtečného domácího brankáře Masalskise a dvěma rychlými brankami obrátili vývoj zápasu. Skóre utkání pak pečetil v power-play svým druhým gólem Pazourek.
Branky: 38. Zika - 52. a 60. Pazourek, 55. Drábek. Rozhodčí: Blecha - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 4:5, navíc Jelínek 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 820.

Ostrava - České Budějovice 3:5 (1:2, 2:3, 0:0)
Zkušenější tým Budějovic nehrál sice oslnivý hokej, ale když to situace vyžadovala, přitlačil a s přehledem získal tříbodové vítězství. Domácí se snažili bojovností nahradit technické nedostatky, i přes některé dramatické okamžiky však byl silný tým Budějovic pro ně příliš velkým soustem.
Branky: 23. Čech, 29. Chmelíř, 40. Mocek - 3. Kropáč, 24. Šimánek, 32. Prospal, 35. Luža, 40. Dvořák. Rozhodčí: Hradil - Mana, Škach. Vyloučení: 6:10, navíc Šebesta (Ostrava) 10 min. Bez využití. Diváci: 1000.

Hradec Králové - Kadaň 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Domácí se sice dostali rychle do dvoubrankového vedení, ale ve druhé třetině hosté dokázali srovnat. Východočechům se mimořádně vydařila třetí část a třemi góly v rozmezí osmi minut rozhodli o své výhře. Dvěma góly ke konečnému vítězství 5:2
přispěl Červenka.
Branky: 15. a 49. Červenka, 5. Kubišta, 50. Petr Suchý, 57. Martinec - 17. Žák, 28. Derfler. Rozhodčí: Haškovec - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Stavenský (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1370.

Mladá Boleslav - Třebíč 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Domácí hokejisté potvrdili v zápase s posledním celkem tabulky roli favorita a o svém vítězství rozhodli třemi góly už v první třetině. Druhá část byla v domácím provedení už vlažnější, ale Boleslavští stejně přidali čtvrtý gól, a tím definitivně rozhodli.
V závěrečné třetině přidali ještě dva góly, a zaznamenali tak své letošní nejvyšší vítězství. Poprvé se v boleslavské sestavě představil gólman Jaroslav Kameš z Pardubic, který při své premiéře v boleslavském dresu málem vychytal čisté
konto. Až v 58. minutě ho o něj připravil Valko.
Branky: 3. a 48. Oliverius, 14. a 38. Hradecký, 17. D. Vrbata, 41. Metlička, - 58. Valko. Rozhodčí: Vlach - Frühauf, Marek. Vyloučení: 4:5, navíc hostující Žiška 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1300.

Brno - Havířov 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
V jednoznačné utkání se souboj Komety s Havířovem změnil mezi 11. a 14. minutou, kdy domácí získali dvoubrankové vedení. Díky obrovským chybám obrany Panterů se Brňané dostali ke třem brejkům, které s jistotou proměnili. Výrazné vítězství s nulou na kontě si pak Kometa už pohlídala.
Branky: 11. a 30. Brančík, 32. a 45. Černý, 14. Baranyk, 57. P. Staněk. Rozhodčí: Chlaň - Špringl, Kis. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 2182.