Budějovice udolaly houževnatý Beroun

21 2004
Praha - Hokejisté Českých Budějovic udolali v zápase 14. kola první ligy Beroun 2:1 a vedou tabulku s dvoubodovým náskokem před Ústím. Severočeši odehráli o poznání lehčí zápas, když porazili 6:2 Opavu. Na dně tabulky zůstává i nadále Třebíč, ta na domácím ledě podlehla Hradci Králové.

Berounští se ukázali jako první mužstvo, které nepřijelo do Budějovic pouze bránit. Otevřený hokej přinesl Středočechům vedoucí gól, když Eiselt s Novotným využili situace, v níž Jančařík ztratil puk v kaluži vody.

Jihočeši jako již tradičně v domácích utkáních začali střílet góly až v polovině hrací doby a ještě během druhého dějství otočili vývoj zápasu. V nervózním
závěru se výsledek nezměnil, přestože hosté byli krůček od vyrovnání. Slížek však v přesilovce pouze nastřelil tyčku.

Favorizovaní Ústečtí rozhodli o své vysoké výhře nad Opavou definitivně až v závěrečné třetině. Do ní šli za stavu 2:1, pak ale zvýšili tlak a čtyřmi góly znechutili hostům návrat do Slezska.

Na vlastním ledě je stále neporazitelná brněnská Kometa, která svou domácí suverenitu potvrdila již v šestém utkání, tentokrát s nováčkem z Ostravy. Dvě třetiny se hrál podprůměrný hokej, až v závěrečném dějství se týmy dostaly do tempa a
hlediště do varu.

O vítězství rozhodla Appelova dorážka po Moskalově střele a skóre se nezměnilo ani při závěrečné power play.

Ve čtvrteční dohrávce vyhráli hokejisté Chomutova v Havířově 4:3. Tříbodový zisk
poslal Severočechy na třetí místo v tabulce, Moravané jsou jedenáctí. Domácí připravila o body stará bolest - téměř celé utkání byl Havířov aktivnější, ale nedokázal využít několik stoprocentních šancí a doplatil na to.

Hosté se ujali vedení hned ve druhé minutě, ale domácí dvěma slepenými brankami Pavla Marečka skóre otočili. Ve druhé třetině to byli zase hosté, kteří šli dvěma góly do vedení. Domácí sice dokázali brankou do šatny vyrovnat, ale ve třetí části hry už se trefil pouze hostující Jiří Charousek.

VÝSLEDKY

Kometa Brno - Ostrava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
19. Černý, 44. Appel - 18. Janeček. Rozhodčí: Haškovec - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Maláč 10 min. - Karlíček 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2193.

Mladá Boleslav - Písek 3:4 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
35. Toužimský, 39. M. Krupka, 47. Hradecký - 12. Burkoň, 47. Nouza, 50. Filipi, 64. Šimek. Rozhodčí: Hodek - Chochola, Pokorný. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:2. Diváci: 1500.

Kadaň - Olomouc 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky
: 37. Stavenský, 41. Kajer, 44. Polanský, 49. Tvrdek - 10. Žajgla. Rozhodčí: Florian - Richter, Šulo. Vyloučení: 7:8, navíc Pospíšil 10 min., Hlavatý 5 min. a do konce - Brendl a Ministr oba 10 min., Martinka 5 min. a do konce. Využití: 2:1. Diváci: 580.

Ústí nad Labem - Opava 6:2 (2:1, 0:0, 4:1)
7. Fink, 16. Přeučil, 45. Buďa, 50. Mazanec, 51. Švík, 56. Lipina - 9. Přibyla, 56. Rozum. Rozhodčí: Chlaň - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 2500.

Třebíč - Hradec Králové 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
25. Škoda - 32. a 54. Martinec, 54. Petr Suchý. Rozhodčí: Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:8, navíc Hrbáček (Třebíč) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 500.

České Budějovice - Beroun 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
32. Šimánek, 34. Kotaška - 21. Novotný. Rozhodčí: Vlach - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 2318.

Havířov - Chomutov 3:4 (21, 1:2, 0:1)
8. a 9. Mareček, 40. Studený - 2. Řezníček, 27. Prošek, 37. Koláček z trest. střílení, 55. Charousek. Rozhodčí: Jeřábek - Tuizal, Záviský. Vyloučení: 6:11, navíc Révay (Chomutov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 817.