Bulis přihrál na dva góly, Hrdina skóroval

28 2008
Praha - Český hokejista Jan Bulis se podílel v ruské lize na vítězství Chimiku MO. Proti domácímu Novosibirski přihrál na dva góly. Hráči HV 71 si ve švédské nejvyšší soutěži zajistili vítězství v základní části švédské ligy a s ním spojenou účast v Lize mistrů, přispěl k tomu i český útočník Jan Hrdina.

Rusko
M o s k v a - Český útočník Jan Bulis byl u dvou ze tří branek Chimiku MO v zápase ruské hokejové ligy na ledě Novosibirsku, který hosté vyhráli 3:1. V tabulce se tak jeho tým kolo před koncem základní části posunul na třetí příčku před CSKA Moskva, které až v samostatných nájezdech porazilo v městském derby Spartak.

Výsledky 56. kola:
Chabarovsk - Petrohrad 0:1, Čeljabinsk - Omsk 2:6 (za hosty Rosa 0+1), Nižněkamsk - MVD Podolsk 2:3, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 3:1, Novokuzněck - Kazaň 4:1, Novosibirsk - Chimik MO 1:3 (za hosty Bulis 0+2), Spartak Moskva - CSKA Moskva 3:4 po sam. nájezdech, Togliatti - Čerepovec 2:1 po sam. nájezdech (za hosty Straka 0+1), Ufa - Magnitogorsk 3:0 (za domácí Mikeska 0+1, Philipp 0+1), Viťaz Čechov - Jaroslavl 5:6 po sam. nájezdech (za hosty Irgl 0+1).

Slovensko
B r a t i s l a v a - Obhájci titulu Slovan Bratislava vstoupili do vyřazovacích bojů slovenské extraligy vítězstvím. V úvodním čtvrtfinálovém zápase vítěz základní části porazil na vlastním ledě Žilinu 6:2. Ve druhém dnešním utkání se z výhry rovněž radovali domácí, Košice vstoupily do série s Popradem výhrou 3:2.

Slovan dovolil soupeři pomýšlet na vítězství jen v první třetině, kterou prohrál 1:2. Pak však pěti góly výsledek otočil. Dvěma trefami se blýskli útočníci Robert Döme a Jozef Kováčik.

Zápas v Košicích byl mnohem vyrovnanější a domácí o svém vítězství rozhodli až dvě minuty před koncem. Na výhře se výrazně podílel i obránce Miroslav Javín. Domácí s Popradem dvakrát prohrávali a český bek svými přihrávkami připravil pro spoluhráče oba vyrovnávací góly.

Výsledky - čtvrtfinále, první zápasy:
Slovan Bratislava - Žilina 6:2 (1:2, 3:0, 2:0).
6. a 26. Döme, 35. a 54. Kováčik, 25. Hreus, 51. Lažo - 1. Pokrivčák, 15. Kučný.

HC Košice - HK Poprad 3:2 (1:1, 0:1, 2:0).
19. Šterbák (Javín), 50. Kmiť (Javín), 58. Miklík - 16. Kroták, 23. Dora.

Finsko
H e l s i n k y - Hokejisté TPS Turku, v jejichž brance se neobjevil český gólman Alexander Salák, si zkomplikovali boj o postup do předkola play-off finské hokejové ligy.

Prohráli na vlastním ledě s Ilvesem Tampere 2:5 a na desátém místě, jenž jako poslední zaručuje účast v předkole, mají před jedenáctou Lappeenrantou dvě kola před koncem základní části jednobodový náskok.

V dresu Tampere se jednou trefil český útočník Jakub Koreis.

Výsledky 71. kola:
Ässät Pori - Jokerit Helsinky 1:5, Jyväskylä - Hämeenlinna 4:0, Lukko Rauma - Pelicans Lahti 2:3, Tappara Tampere - SaiPa Lappeenranta 1:0, TPS Turku - Ilves Tampere 2:5 (Koreis 1+0).

Švédsko
S t o c  k h o l m - Hokejisté HV 71 si čtyři kola před koncem švédské ligy zajistili vítězství v základní části švédské ligy a s ním spojenou účast v Lize mistrů. Nedostižný náskok 16 bodů jim čtyři kola před koncem dalo vítězství 3:2 v prodloužení nad druhým MODO, které vítězným gólem zařídil český útočník Jan Hrdina.

Výsledky 51. kola:
Brynäs - Skelleftea 1:3, Färjestad - Mora 2:3 (za hosty Huml 0+1), HV 71 - MODO Hockey 3:2 v prodl. (za domácí Hrdina 1+0), Linköping - Frölunda 4:3, Södertälje - Lulea 2:0, Timra - Djurgaarden 1:1 v prodl. (za domácí Tenkrát 0+1).

Německo
B e r l í n - Hokejisté Eisbärenu Berlín v německé lize porazili Ingolstadt 2:0. V tabulce tak na druhém místě snížili náskok vedoucího Norimberku na tři body, lídr má však zápas k dobru. Ingolstadt si naopak prohrou značně snížil šanci na přímý postup do play-off, neboť na osmém místě zaostává za šestým Iserlohnem o čtyři body.

Švýcarsko
C u r y c h - Obhájce titulu Davos na úvod play-off švýcarské hokejové ligy zaváhal. V úvodním čtvrtfinálovém vystoupení nestačil na Zug, kterému na jeho ledě podlehl 1:2. Největší drama viděli fanoušci v Ženevě, kde favorizovaný domácí tým porazil Rapperswil 2:1 až po samostatných nájezdech.

V zápasech play out se střelecky prosadil český obránce Zdeněk Kutlák z Ambri/Piotty. Jeho gól půl minuty před koncem už ale jen zmírnil prohru 3:5 s Langnau.