Vilém Burian

Vilém Burian | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Soubojů bude přibývat, tuší Burian před dalším duelem Komety se Spartou

• 0
Jeho střela cinkla o tyčku, další šance zničil sparťanský brankář Pöpperle. "Kdyby padl nějaký gól, mohlo to vypadat jinak," posteskl si brněnský útočník Vilém Burian po porážce 0:3 ve druhém semifinálovém duelu hokejové extraligy.

Co rozhodlo o výsledku?
Neměli jsme tak dobrý vstup do utkání a nepohlídali jsme dobře předbrankový prostor, byli jsme často na trestné a Sparta nás potrestala. Byly to vesměs naše osobní chyby, které nesmíme dělat. První třetina rozhodla o zápase.

Byla na Spartě proti prvnímu utkání znát větší snaha?
Nám bylo jasné, že do toho šlápnou. Ale udělali jsme hloupé chyby v obranném pásmu, které dělat nesmíme. Také jsme hráli často ve čtyřech, což takhle zkušený tým potrestá. Potom se nám těžko vracelo do zápasu. Šance jsme měli jako v prvním zápase, ale tentokrát jsme je nevyužili.

Nejvíc příležitostí jste měli v oslabení. Čím to?
Je to paradoxní, ale když se pustí do útoků, dokážou propadnout. My jsme to tam párkrát vystihli a dostali se do přečíslení. Gól tam bohužel nepadl, ale šance z toho byly velké.

Závěr první třetiny byl plný strkanic. Co bylo příčinou?
To tak vyplynulo, je to zápas play-off. Ve středu to tak vyhrocené nebylo a bylo jasné, že soubojů bude přibývat. Oni nebyli spokojení, tak museli něco přidat a my jsme se toho samozřejmě chytili.

Myslíte, že stejně bude vypadat brněnské pokračování série?
Myslím, že to bude podobné jako první třetina, bude spousta soubojů. Půjdeme do toho naplno a budeme chtít oba zápasy doma vyhrát. Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných faulů a hrát dobře odzadu.