Soubojů bude přibývat, tuší Burian před dalším duelem Komety se Spartou

Vilém Burian | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

4 2014
Jeho střela cinkla o tyčku, další šance zničil sparťanský brankář Pöpperle. "Kdyby padl nějaký gól, mohlo to vypadat jinak," posteskl si brněnský útočník Vilém Burian po porážce 0:3 ve druhém semifinálovém duelu hokejové extraligy.

Co rozhodlo o výsledku?
Neměli jsme tak dobrý vstup do utkání a nepohlídali jsme dobře předbrankový prostor, byli jsme často na trestné a Sparta nás potrestala. Byly to vesměs naše osobní chyby, které nesmíme dělat. První třetina rozhodla o zápase.

Byla na Spartě proti prvnímu utkání znát větší snaha?
Nám bylo jasné, že do toho šlápnou. Ale udělali jsme hloupé chyby v obranném pásmu, které dělat nesmíme. Také jsme hráli často ve čtyřech, což takhle zkušený tým potrestá. Potom se nám těžko vracelo do zápasu. Šance jsme měli jako v prvním zápase, ale tentokrát jsme je nevyužili.

Nejvíc příležitostí jste měli v oslabení. Čím to?
Je to paradoxní, ale když se pustí do útoků, dokážou propadnout. My jsme to tam párkrát vystihli a dostali se do přečíslení. Gól tam bohužel nepadl, ale šance z toho byly velké.

Závěr první třetiny byl plný strkanic. Co bylo příčinou?
To tak vyplynulo, je to zápas play-off. Ve středu to tak vyhrocené nebylo a bylo jasné, že soubojů bude přibývat. Oni nebyli spokojení, tak museli něco přidat a my jsme se toho samozřejmě chytili.

Myslíte, že stejně bude vypadat brněnské pokračování série?
Myslím, že to bude podobné jako první třetina, bude spousta soubojů. Půjdeme do toho naplno a budeme chtít oba zápasy doma vyhrát. Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných faulů a hrát dobře odzadu.

1. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
2. Třinec 27 13 5 6 3 93:54 55
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42
8. Vítkovice 27 9 5 1 12 57:62 38