Byl to normální přátelák, řekl Mareš

2 2004
Jihlava - Hlasatel na stadionu vyslovil jeho jméno ne jednou, ale dvakrát - a přisoudil mu tak autorství dvou gólů. První branku v přípravném zápase se Znojmem však jihlavský útočník Jaroslav Mareš nedal, byť v té době na ledě byl: v 7. minutě k trefě "jen" blahopřál obránci Dušanu Devečkovi, který využil přesilovku Dukly.

Mareš si musel na svůj "poctivý" gól počkat do 23. minuty: v ní už gólmana Petra Přikryla překonal - zvyšoval na 3:0.

"Ono je nakonec jedno, kdo góly střílí, hlavně, že se vyhrálo," usmíval se forvard po utkání.

Mareš znojemský kádr dobře zná, vždyť je jeho hráčem. V Jihlavě, kde dokončil loňskou sezonu a s níž vybojoval postup do extraligy, bude v nadcházejícím ročníku na hostování.

"Oba kluby se tak dohodly. A já jsem rád, že můžu být v Jihlavě," řekl Mareš. "Ale že bych teď proti Znojmu cítil nějakou větší motivaci, to ne. Byl to normální přátelák," tvrdil.

Dukla v pátek ještě po polovině utkání vedla o tři branky, Orli poté ale "nabrali výšku" - a do 53. minuty stihli vyrovnat. Ovšem v závěru měli víc štěstí Jihlavští, kteří přece jen strhli po bekhendu Aleše Padělka vítězství na svou stranu. "Já si myslím, že první třetina byla z naší strany celkem dobrá, ve druhé už jsme trochu tápali a v poslední nás Znojmo přehrálo. Ten týden, o který jsme na ledě kratší dobu, byl ke konci znát," zhodnotil zápas Mareš.