Č. Budějovice - Slavia

Semifinále 1. hokejové ligy komentuje Petr Lundák

ČESKÉ BUDĚJOVICE - SLAVIA 2:3 (1:0, 0:3, 1:0), od 17:30
20:07

Pražané zejména díky výborné druhé třetině srovnali sérii na 1:1 na zápasy. České Budějovice měly sice v závěru velký tlak, ale přišel už pozdě. Semifinále se teď stěhuje do Prahy, kde se třetí a čtvrtý zápas hraje v pátek a v sobotu. To je ode mne z budějovické Budvar arény všechno a těším se zase příště na Vás u online přenosu z play-off WSM ligy na webu iDnesu. Mějte pěkný zbytek úterý.

Petr Lundák

60:00
Důležitý moment

Konec zápasu!

59:59

Tlak měl Motor obrovský! Ale nepovedlo se stav utkání vyrovnat.

59:01

Time-out si teď bere Antonín Stavjaňa. Tak uvidíme, co vymyslí...

59:01

Motor to zkouší v šesti, Kváča je na střídačce!

57:16

Beránek (SLA) - 2 mimnuty za podražení.

56:20

Chovan (CEB) - 2 minuty za hákování. Domácí si srovnání zápasu hodně komplikují, Slavie má víc než minutovou přesilovku 5 na 3.

55:31

Novák (CEB) - 2 minuty za podražení.

55:18

Slavie teď neví, kde jí hlava stojí. Vyhazuje na zakázamné uvolnění.

54:21

Tlak Budějovic narůstá, Slavia se dlouho nedostala z pásma.

53:00

Fanoušci teď hlasitě podporují domácí celek. Budvar aréna je opět jako včera vyprodaná - tedy 6421 diváků.

52:30

Jiří Rys pálil po hrubé chybě obrany Motoru na Kváču, ale ten si poradil.

51:42

Vlastimil DOSTÁLEK (CEB) - Už jsem chtěl psát, jak se přesilové hry Motoru nedaří. Ale vzápětí od pravého mantinelu jen tak vystřelil na Frodla Dostálek a puk zapadl do sítě.

50:29

Frodl (SLA) - 2 minuty za zdržování hry.

51:29

Na Frodla se sám řítil Filip Vlček, ale gól nedal.

49:40

Motoru utíká čas. I když se sem tam dostane k nějaké akci, rozhodně to není nic, co by mělo Frodla ohrozit.

48:19

Domácí tým se snaží, ale soupeř si situace pečlivě hlídá a u puku vypadá o dost jištější.

46:52

Dostálek měl ideálně nabito, ale na poslední chvílí mu před Frodlem puk z hole sjel.

45:21

Za svou bránou kupí v rozehrávce domácí tým jednu chybu za druhou.

43:40

Až na dvě Pavlinovy dělovky si Motor v početní výhodě žádnou větší gólovku nepřipravil.

42:34

I tak se ale Motor dopouští icingu, když Kváčovo nahrávku Chovan nezachytil.

41:41

Beránek (SLA) - 2 minuty za sekání.

41:40

Slavie si hru 5 na 5 moc dlouho neužila, je tu další přesilovka pro domácí.

40:10

Budějovice dohrávají přesilovku, která bude trvat ještě necelou minutu.,

40:01

Třetí třetina začíná!

19:09

Každá část zatím patří jednomu týmu. Domácí tým ve druhé třetině Slavia úplně převálcovala. Tři góly hovoří za vše. Motor přestal hrát, naopak Pražané byli ve všech soubojích důraznější. Pokud chtějí Budějovice vyhrát, musí svou hru úplně změnit a vrátit se k tomu, co předváděli v první třetině.

40:00

Končí druhá třetina!

39:36

A ještě se bude před koncem druhé třetiny vylučovat, společně míří na trestnou lavici za vzájemné pošťuchování domácí Hřebejk (podražení) a slávistický Bača (napadení). Hraje se tři na tři a domácí hned prověřuje Frodla.

39:41

Kubica (SLA) - 2 minuty za hrubost.

38:40

Oslabení Motoru ale pořád jde, zatím se Pražané neprosazují.

37:56

Mazanec (CEB) - 2 minuty za podražení.

36:24

Ještě 15 vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

35:13

Martin ŠAGÁT (SLA) - Ve hře 4 na 4 nedokázali domácí uhlídat nájezd Slavie a Martin Šagát po nahrávce Kadlece jen tak tak dostal puk za brankovou čáru mezi betony Kváči.

34:39

Kubia (SLA) a Vráblík (CEB) - 2 minuty za hrubost a držení protihráče.

34:03

Roztržka před Frodlem nikoho na trestnou lavici nepošle.

33:25

Motor se pokouší dostat se před Frodla, ale moc se mu to nedaří. Teď jsou oba soupeři naprosto vyrovnaní.

30:57

Budějovice! Budějovice! Budějovice! Fanoušci svůj tým nezatracují a ženou je k vyrovnání. Motor se ale napřed musí usadit v pásmu, aby mohl pomýšlet na střelu.

29:56

Jan POHL (SLA) - Slavia využívá svou přesilovku. Po nahrávce Václava Pletky se k pravé tyči trefuje Jan Pohl. A je to právě soupeř domácích, kdo teď hraje lépe a nebezpečněji.

29:19

Babka (CEB) - 2 minuty za nedovolené bránění.

27:50

Pražanům narostla křídla a hrají o hodně aktivněji. S čím má Motor problém a už dlouho se nepodíval do svého útočného pásma. Před komerční přestávkou musel zase betonem zasahovat golman Motoru.

26:36

Václav KRLIŠ (SLA) - Dioomácí si svým nedůrazem dlouho koledovali o vyrovnání. A je to tu. Krliš dostal nahrávku zpoza brány a ačkoliv byl u něj domácí obránce, KVáču prostřelil.

25:17

Slavie se usazuje před Kváčou. A vzápětí v tutové šanci Kubica nedokáže v bezprostřední blízkosti přehodit puk přes Kváčův beton.

23:40

Pletka to zkoušel přes Vráblíka kličkami, ale zkušený domácí bek si ho u mantinelu pohlídal a poslal puk na druhou stranu.

22:45

Napřed Rob a pak Pavlin tvrdými ranami ostřelovali Frodla, ale ani oni se netrefili mezi tři tyče.

21:30

Kadlec z mezikruží vyslal na Kváču prudkou střelu, ale letěla trochu nad, tak budějovický golman ani zasahovat nemusel.

20:01

A Slavie má ještě 50 vteřin přesilovku.

20:01

Začala druhá třetina!

18:11

Výhodou dvou hráčů navíc dokázal Motor zkušeně v první dvacetiminutovce využít. Žiga Pavlin, který ještě v minulé sezoně hrál za Slavii, otevíral skóre. Domácí mají převahu, ale zatím se jim nedaří najít recept na další góly. Dominik Frodl stejně jako včera hodně drží Slavii na dohled domácím.

20:00

První třetina skončila!

19:54

Ne, ne a ne. Slavii se početní výhody nedaří, ani jednou nevystřelila na bránu domácích.

18:51

Vlček (CEB) - 2 minuty za podražení.

18:36

Hra se teď odehrávala spíš ve středním pásmu.

17:50

Slavie je kompletní. Ale tlak Motoru neustává, spíš naopak. Frodla prověřil Dostálek.

15:13

Žiga PAVLIN (CEB) - Tak to netrvalo moc dlouho. Michal Chovan mezi kruhy nahrál Žigu Pavlinovi a ten prostřelil všechno, co mu stálo v cestě.

14:50

Šagát (SLA) - 2 minuty za podražení. Motor má téměř 2 minutovou přesilovku 5 na 3.

14:43

A domácí kotel hned cítí šanci a skanduje: My chceme gól!

14:43

14:43

Bača (SLA) - 2 minuty + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

14:25

Domácí mají tlak a Dostálek to zkouší z mezikruží. Ale střela letí hodně nad bránu.

13:39

Po delší době se Slavia usadila v obrané třetině Motoru, ale žádnou větší šanci si nevypracovala. Naopak za chvílí na druhé straně domácí útočníci prověřili Frodla.

12:30

Tomáši Vakovi nabil v úniku dva na jednoho Pajič, ale Frodl se stačil přemístit včas.

11:49

Ronald Knot vyslal na Kváču spíš takovou testovací střelu, se kterou brankář Motoru moc práce neměl.

10:48

Vlček se probil do útočného pásma a zase tak Slavii odsoudil k bránění. Teď mají navrch Jihočeši.

10:06

Po dlouhé době sudí přerušuje hru, Pražané se provinili úmyslným ofsajdem.

08:09

Je vidět, že po včerejším nepovedeném utkání Slavie dnes víc dohrává soupeře a daleko lépe bruslí. K vyložené šanci to ale pořád neved. Naopak z protiútoků Motor zase zahrozil.

06:57

Pěkná akce domácích, kdy puk před Frodla poslal Hřebejk, ale ohrožením brány soupeře neskončila.

06:26

Domácím se píská zakázané uvolnění.

06:01

Hra se na chvíli zastavuje, na ledě leží po zákroku Hřebejka Tejral. Rozhodčí sice vylučovat nebudou, ale na led míří nosítka.

05:48

První větší zásah má za sebou i domácí Kváča. Bude se vhazovat po jeho levé straně.