Vítkovice si stěžují na rozhodčího Fraňa, měl prý potrestat Čajánka

Petr Čajánek ze Zlína (vlevo) a Ondřej Dlapa z Vítkovic při potyčce. | foto: ČTK

2 2015
Vedení hokejistů Vítkovic podalo po nedělním prohraném utkání ve Zlíně stížnost na rozhodčího Martina Fraňa. Klub ho viní z toho, že špatně vyhodnotil fyzický kontakt mezi vítkovickým Ondřejem Dlapou a zlínským Petrem Čajánkem, po němž Ostravané v oslabení inkasovali dva zlomové góly. Podle ostravského klubu měl být naopak Čajánek potrestán za simulování.

Hostující obránce Dlapa v závěru druhé třetiny za stavu 2:2 odnesl rozmíšku s Čajánkem vyloučením na pět minut a do konce utkání za údajný úder čelem přilby do soupeřova obličeje. Vítkovicím byl v pětiminutovém oslabení navíc vyloučen i Vladimír Svačina a při hře tři na pět hosté dostali třetí gól, krátce poté i čtvrtý už při hře čtyř proti pěti.

„Dle našeho názoru došlo k dotyku hlavami obou hráčů, přičemž iniciátorem byl hráč Zlína Čajánek, který k hráči Dlapovi přijel a posléze tento dotyk nafilmoval jako úder hlavou protihráčem. Rozhodčí Fraňo neměl udělit trest ve hře a hráči Čajánkovi měl být udělen trest za filmování,“ uvedly Vítkovice v tiskovém prohlášení.

Vítkovice nakonec v nedělním utkání prohrály se Zlínem 2:5. Jejich protestem se nyní bude zabývat komise rozhodčích.

Témata: Vítkovice, Zlín

1. Třinec 28 14 5 6 3 94:54 58
2. Liberec 27 16 2 4 5 73:45 56
3. Litvínov 28 12 8 0 8 70:66 52
4. Kometa 27 14 2 5 6 102:71 51
5. Hr. Králové 29 11 4 6 8 81:72 47
6. Sparta 26 13 1 5 7 82:66 46
7. Chomutov 27 8 8 2 9 85:85 42