Čajánek přihrál na vítězný gól Kazaně

24 2008
Praha - Český útočník Petr Čajánek byl u klíčového momentu bitvy mezi Kazaní na ledě Omsku. Týmu hostů pomohl k vítězství 6:4. Na rozhodující gól minutu a čtyři vteřiny před koncem přihrála Morozovovi. Hokejisté Hamburku získali v předehrávce německé ligy důležité tři body v boji o účast v play-off.

Finsko
H e l s i n k y - Český hokejový brankář Alexander Salák přispěl 23 úspěšnými zákroky k další výhře svého týmu TPS Turku ve finské lize. U první branky utkání má dokonce připsánu asistenci.

Tři body získal rovněž lídr soutěže Kärpät Oulu, tentokrát za výhru 5:2 na ledě předposledního Kuopia. Mezi střelce se zapsal také český útočník Michal Broš, jenž jednu branku dal a na další přihrál.

Výsledky 57. kola:
IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 5:4 v prodl., KalPa Kuopio - Kärpät Oulu 2:5 (za hosty Broš 1+1), Pelicans Lahti - Blues Espoo 2:1, TPS Turku - Ässät Pori 4:2 (za domácí Salák 0+1).

Rusko
M o s k v a - Čajánek si celkem v zápase připsal dvě asistence, poslední gól Omsku
vstřelil v přesilovce jeho krajan Pavel Rosa.

Vedoucí Ufa nečekaně prohrála 2:3 v Čeljabinsku, přesto dál vede o 12 bodů před obhájci titulu z Magnitogorsku. V brance Ufy dostal před Milanem Hniličkou přednost ruský reprezentant Jeremjonko, který inkasoval všechny tři góly v oslabení.

Naopak Dušan Salfický vychytal předposlednímu Nižnému Novgorodu výhru 2:1 po samostatných nájezdech nad Spartakem Moskva. Vítězný gól Magnitogorsku při vítězství 2:1 v Nižněkamsku dal z trestného střílení český útočník Jan Marek.

Výsledky 45. kola:
Novokuzněck - Chabarovsk 3:2 v prodl., Omsk - Kazaň 4:6 (Rosa 1+0 - Čajánek 0+2), Novosibirsk - Viťaz Čechov 4:5 po sam. nájezdech, Čeljabinsk - Ufa 3:2, Togliatti - Petrohrad 4:0, Chimik MO - Dynamo Moskva 5:2 (za domácí Bulis 0+2), Čerepovec - CSKA Moskva 2:1 (za domácí Hrabal 0+1), MVD Podolsk - Jaroslavl 1:3 (za hosty Irgl 0+1), Nižněkamsk - Magnitogorsk 1:2 (za hosty Marek 1+0), Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 2:1 po sam. nájezdech (za domácí Píša 0+1).

Německo
H a m b u r k - Hokejisté Hamburku získali v předehrávce německé ligy důležité tři body v boji o účast v osmičlenném play-off. Po domácí výhře nad Straubingem 4:2 se totiž posunuli na deváté místo.

Hráči Iserlohnu porazili Hannover vysoko 7:3 a upevnili si páté místo v tabulce. Poražený tým zůstal sedmý a jeho ztráta na soupeře vzrostla na šest bodů.

Předehrávka 47. kola: Hamburk - Straubing 4:2.

Výsledek 48. kola: Iserlohn - Hannover 7:3.

Švédsko
S t o c k h o l m  - Český hokejový obránce Jiří Marušák vstřelil ve třetí třetině vyrovnávací branku na 2:2 v utkání švédské ligy mezi jeho Djurgaardenem a domácím Södertälje. Hostující celek pak dokonal obrat v prodloužení, kdy pro sebe získal další bod navíc.

Ani dva body Pavla Brendla za gól a přihrávku nepomohly Brynäs v utkání s lídrem tabulky HV 71. Domácí prohra 2:5 znamenala pro Brynäs ztrátu náskoku na klíčovém osmém místě tabulky, zaručujícím postup do play-off.

Výsledky 40. kola:
Brynäs - HV 71 2:5 (Brendl 1+1 - Hrdina 0+1), Färjestad - Frölunda 5:4 v prodl., MODO Hockey - Linköping 2:4, Skelleftea - Lulea 3:2 v prodl. (za hosty Chabada 0+1), Södertälje - Djurgaarden 2:3 v prodl. (za hosty Marušák 1+0), Timra - Mora 4:1.