Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čechov je tým idiotů. Sepisuje seznam, koho vyřadit ze hry, říká Johansson

Darcy Verot a Jaromír Jágr v potyčce při utkání Čechov - Omsk | foto: Profimedia.cz

12 2010
O sobotní bitce hokejistů Viťaz Čechov s Jágrem a jeho Avangardem Omsk mluví celý hokejový svět. Tým Kontinentální ligy vyprovokoval rvačku, po níž rozhodčí udělili 600 trestných minut a funkcionáři kontumaci pro oba týmy a celkem pět milionů rublů pokuty. "Čechov je tým idiotů," nechal se slyšet švédský útočník Andreas Johansson.

Protřelý Švéd má s Viťazem zkušenosti z doby, kdy hrál KHL za Petrohrad.

"Slyšel jsem, že si před zápasem sepisují takzvaný 'death list', seznam soupeřů, které potřebují vyřadit ze hry," řekl švédským novinářům Johansson, v současnosti hráč Leksandu.

"Vzpomínám si, že když jsem proti nim nastoupil za Petrohrad, už při rozbruslení po nás nastřelovali puky. Jsou to prostě blázni. Ani se nedivím, že se stalo to, co nyní s Omskem."

Bitka Viťazu s Avangardem Omsk:

V podobném duchu hovoří i slovenský útočník Andrej Podkonický, který v Čechově působil před dvěma sezonami. "Majitel klubu sám posílá hráče, aby se bili a nutí je vybrat si hvězdy soupeře," řekl deníku Sport liberecký útočník. "Samotným jim je to nepříjemné. V zámoří by si našli sobě rovné, ale tady musí mlátit normální hráče."

Soupeři v Kontinentální lize totiž nemají bitkaře tak jako každý tým NHL. Jaromíra Jágra tak před útoky Darcyho Verota neměl kdo chránit.

A to mají ve Viťazu kanadských dřevorubců víc: třeba metrákového šílence Chrise Simona, který se neblaze "proslavil" i v NHL třeba tím, jak sekl vší silou hokejkou do obličeje Ryana Hollwega. Anebo Brandona Sugdena, který má doživotní zákaz startu v některých zámořských soutěžích.

Není divu, že vedení ligy už dochází s klubem excentrického majitele, jenž se údajně rád producíruje v kabině s pistolí, trpělivost. Šéfové ligy dali Čechovu podmínku: "To, co se stalo v zápase s Omskem, se už nebude opakovat!" Pokud ano, vyloučí mužstvo ze soutěže klidně i v rozehraném ročníku.

Hokejisté ostatních týmů KHL by to určitě uvítali.

Prohlédněte si některé excesy hráčů Viťazu Čechov

Bitka Darcyho Verota s Fjodorem Fjodorovem:

"Sekera" Chrise Simona na Sergeje Fjodorova:

Autor:


Témata: bitka, Jaromír Jágr

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze