Cenné dva body, řekl kouč Pardubic po zápase ve Znojmě

Václav Sýkora

21 2008
Jako na bláznivé houpačce si museli připadat pardubičtí hokejisté na znojemském ledě. Rozjeli se za výhrou. Pak jim najednou hrozilo, že z ledu posledního týmu tabulky odjedou s nepořízenou. Nakonec však ze strhující bitvy vydolovali dva body.

"Jsou velmi cenné," pronesl pardubický trenér Václav Sýkora v rozhovoru pro oficiální klubový web.

Tým dokázal odpovědět na čtyřbrankový úder soupeře a v normální hrací době srovnal na 5:5. A po Píšově trefě v prodloužení zvítězil ve Znojmě 6:5.

"Dokázali jsme otočit stav ze 3:5. To je pro nás velmi cenné a povzbuzující," pronesl Sýkora.

Jeho tým se už pomalu může pasovat na mistry obratů. Třikrát po sobě na domácím ledě dokázal přetočit nepříznivý vývoj ve své vítězství. A svůj kumšt předvedl i na jihu Moravy.

"Ale těch zvratů bylo tentokrát až moc," usmál se Sýkora.
Pardubice vedly 2:0. Pak sice gólman Lašák inkasoval hodně laciný gól od půlky hřiště z hole Rýgla, ale dvoubrankový náskok si hosté vzali rychle zpátky.

"Bohužel jsme ho prohospodařili," povzdechl si Sýkora. "Především jsme si neměli nechat dát gól na 3:2 v poslední minutě první třetiny."

Dopitovo snížení domácí Orly nabudilo. A v prostředním dějství předvedli, že také umějí otáčet skóre.

Dvěma góly v rozmezí patnácti vteřin "vyhnali" na střídačku Lašáka a ještě do konce třetiny překonali i jeho náhradníka Růžičku. A rázem vedli 5:3. "Mohla za to naše nedůsledná obranná činnost," řekl Sýkora.

Jenže zvratům ještě nebyl konec. Ten poslední patřil Moelleru. V závěrečné třetině během necelých tří minut opět srovnal, když dvakrát využil přesilovku.

"Vyrovnání nás ale stálo mnoho sil. Energii jsme měli vydat už ve druhé třetině. Pak nemuselo k takovému vývoji dojít," řekl Sýkora.

Rozuzlení přineslo až prodloužení. Pouhých šestnáct vteřin před jeho vypršením se trefil Píša a završil další vítězný obrat.  "Hráči ukázali vůli a ve třetí třetině odvedli vynikající práci," pronesl kouč.