Roman Červenka

Roman Červenka | foto: Profimedia.cz

Červenka pomohl hokejistům Omsku gólem k postupu do semifinále KHL

• 3
Hokejisté Omsku zdolali v pátém čtvrtfinálovém duelu KHL Magnitogorsk 3:2 v prodloužení a jako první tým mohou slavit postup do semifinálových bojů o Gagarinův pohár. Gólem se na rozhodující výhře Avangardu podílel český útočník Roman Červenka.

Nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč vyřazovací části se trefil v 52. minutě v přesilovce po přihrávce obránce Martina Škouly a zvýšil na 2:1. V devátém zápase play-off tak vstřelil devátý gól a na kontě má celkem 15 bodů.

Metallurg vyrovnal v závěrečném náporu při hře bez brankáře. Devětatřicet sekund před třetí sirénou dal hostům naději na prodloužení série dvaačtyřicetiletý Sergej Fjodorov. Avangard si však vítězství vzít nenechal, ve čtvrté minutě nastavení rozhodl definitivně o jeho postupu do finále Východní konference Igor Volkov.

Klubová sezona tak skončila pro kapitána české reprezentace Tomáše Rolinka, jenž dal v minulém utkání dva góly, ale dnes nehrál. Dvaatřicetiletému útočníkovi letos vyprší v Magnitogorsku smlouva a už dříve avizoval, že po čtyřech letech nejspíš v KHL skončí.

Na svého dalšího soupeře si bude muset Omsk počkat minimálně do soboty, neboť v druhém čtvrtfinále snížila Kazaň stav série s Čeljabinskem na 2:3 na zápasy. Na ledě Traktoru se hrál maratonský duel, který rozhodl až ve 109. minutě, tedy před polovinou třetího prodloužení, hostující Danis Zaripov. O 17 sekund tak odolal rekord KHL, který drží od loňského play off duel Magnitogorsk - Omsk, jenž skončil po gólu omského Andreje Pěrvyšina v čase 109:11.

Kazaň dnes vyhrála 2:1 a dalšímu mečbolu bude čelit doma.

Východní konference - 5. zápasy:
Omsk - Magnitogorsk 3:2 v prodl. (za domácí Červenka 1+0, Škoula 0+1), konečný stav série 4:1.
Čeljabinsk - Kazaň 1:2 v třetím prodl., stav série 3:2