Češi zařídili výhru Kärpätu Oulu

15 2004
Helsinky - Čeští hokejisté zářili v sobotním zápase finské ligy Kärpät Oulu - SaiPa Lappeenranta, v němž domácí hráči zvítězili 6:1. Tři branky zařídil Vladimír Machulda, čtvrtý vstřelil Petr Tenkrát. Na pátý gól nahrával Martin Štěpánek.

FINSKO

Přesná přihrávka obránce Jiřího Vykoukala ve čtvrté minutě prodloužení přinesla druhému týmu ligy TPS Turku vítězství 3:2 nad Jokeritem Helsinky.

Z gólů se radovali další dva čeští hokejisté, Roman Vopat přispěl brankou k vysoké výhře 9:2 třetího IFK Helsinky nad Ässätem Pori, Vladimír Sičák se podílel na
vítězství Hämeenlinny 5:3 nad Tapparou Tampere.

České trio Ladislav Kohn, Radek Philipp a Jan Čaloun pojistilo hokejistům Blues Espoo vítězství na ledě Jokeritu Helsinky. Kohn v polovině třetí třetiny pečetil stav utkání na konečných 3:1, šanci mu vypracovala dvojice krajanů Philipp a Čaloun.

Výsledky - 56. kolo:
IFK Helsinky - Ässät Pori 9:2 (za domácí Vopat 1+0), Hämeenlinna - Tappara Tampere 5:3 (za domácí Sičák 1+0), Ilves Tampere - Blues Espoo 4:1, Kärpät Oulu - SaiPa Lappeenranta 6:1 (za domácí Machulda 0+3, Tenkrát 1+0, Štěpánek 0+1), Lukko Rauma - Pelicans Lahti 3:1, TPS Turku - Jokerit Helsinky 3:2 v prodl. (za domácí Vykoukal 0+1), Jokerit Helsinky - Blues Espoo 1:3 (za hosty Kohn 1+0, Philipp 0+1, Čaloun 0+1)

NĚMECKO

Hokejisté druhého Frankfurtu nad Mohanem prohráli ligový zápas s Krefeldem 1:4. Mistrovský Krefeld letos výrazně zaostává za loňskými výkony a v tabulce mu patří až
jedenácté místo.

Výsledek - 45. kolo:
Frankfurt n. M. - Krefeld 1:4, Düsseldorf - Norimberk 3:0, Eisbären Berlín - Mannheim 3:1, Augsburg - Ingolstadt 2:3, Hamburk - Hannover 4:1, Iserlohn - Kolín 3:4 po sam. nájezdech, Freiburg - Kassel 3:2 po sam. nájezdech.

ŠVÉDSKO

Hokejisté Timry porazili ve švédské lize čtvrtý tým tabulky Frölundu 2:0. Domácí s českým obráncem Janem Němečkem v sestavě vstřelili první gól až půl minuty po začátku třetí třetiny, druhou branku pak přidali dvacet vteřin před koncem, kdy využili přesilovou hru.

Výsledky - 45. kolo:
Timra - Frölunda 2:0, Leksand - Malmö 4:1, Södertälje - Brynäs 4:0, Linköping - HV 71 0:2, MoDo Hockey - Djurgaarden 5:4 v prodl., Lulea - Färjestad 2:1 v prodl. (za hosty Hamr 0+1)

ŠVÝCARSKO

Branka a asistence Josefa Marhy pomohly hokejistům Davosu k vítězství 5:2 ve švýcarské lize nad Basilejí. Český útočník nejprve ve třetí minutě přihrál na gól Claudiu Neffovi, v úvodu druhé třetiny zvýšil sám už na 4:0. Kloten i bez zraněného Jaroslava hlinky zvítězil na ledě Lugana 3:1.

Výsledky - 48. kolo:
Langnau - Zug 1:2, Davos - Basilej 5:2 (za domácí Marha 1+1), Fribourg - Ženeva 0:3, Lugano - Kloten 1:3, Rapperswil/Jona - Ambri/Piotta 1:4, Curych - Bern 0:5.

SLOVENSKO

Výsledek - 49. kolo:
Slovan Slovnaft Bratislava - HKm Zvolen 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
28. Hujsa, 35. Kuľha - 16. Babka, 20. J. Čierny, 36. Igor Majeský, 55. Klouda. Rozhodčí: Beniač - Miľovčík, Štec. Vyloučení: 6:5, navíc Halaj (Slovan) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 5798.

Vedoucí Trenčín promarnil dvoubrankový náskok nad Skalicí a prohrál 2:3 v prodloužení. Druhý gól Dukly dal Jiří Heš, další český hráč Václav Král si připsal asistenci. Slovan Bratislava po sobotní prohře se Zvolenem nezvládl ani duel v Popradě a přepustil druhé místo Zvolenu, který remizoval 1:1 s Košicemi.

Zvolen - Košice 1:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
22. Klouda - 8. Kmiť. Rozhodčí: Bodák - Gašparík, Višňovský. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3410.

Dukla Trenčín - Skalica 2:3 po prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
23. Melichárek, 24. Heš - 31. a 59. Hartmann, 61. Jarolín. Rozhodčí: Mihálik - Galamboš, Mášik. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 5040.

Nitra - Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
8. M. Chrenko, 13. Zajac, 25. Š. Rusnák, 36. Pupák, 48. M. Chrenko - 43 Kriška. Rozhodčí: Baluška - Horínek, S. Novák. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 2721.

ŠKP Poprad - Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
9. Pohorelec, 38. Polomský - 60. R. Školiak. Rozhodčí: Lauff - M. Halecký, M. Novák. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 5200.

Žilina - Martin 2:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
35., 45. Kazda - 25. Húska, 5. Sýkora. Rozhodčí: D. Konc - M. Grečko, P. Grečko. Vyloučení: 3:5, navíc Pavel 10 minut a Hudec (oba Martin) 10 minut. Bez využití. Diváci: 1918.