Česká osmnáctka si zahraje o bronz

16 2004
Minsk - Čeští hokejisté do 18 let nestačili v semifinále světového šampionátu v Minsku na své americké vrstevníky a po porážce 2:3 je čeká nedělní utkání o bronz. V něm narazí na obhájce titulu z Kanady, kteří podlehli Rusku 2:5. Mladí Češi každopádně vylepší své umístění z loňska, kdy skončili na MS až šestí.

Američané využili hned první přesilovku, kterou jim nabídl Birner svým vyloučením za podražení. Osm sekund před vypršením jeho trestu překonal gólmana Schwarze Lerg.

Českému týmu vyšel nástup do druhé třetiny a na začátku 22. minuty vyrovnal obránce Gulaši, jediný krajánek ze zámoří v Šindelově výběru. Soupeři se povedla další přesilová hra v polovině zápasu, kdy Sobotkovo nesportovní chování už po 23 sekundách potrestal Fritsche.

Za pět minut zvýšil nejproduktivnější hráč základní části turnaje Kessel na dvoubrankový rozdíl. Čeští hokejisté rychle odpověděli a Daněček v početní převaze snížil. Vyrovnat už se ale Šindelovým svěřencům nepovedlo ani v poslední třetině, kdy hráli dvě přesilovky.

"Škoda, šancí jsme měli dost. Byly tam dvě tyčky, naši hráči zahodili další příležitosti. Zklamala nás koncovka a nebylo to na tomto turnaji poprvé. Během zápasu jsme Američanům každopádně stačili a ve druhé polovině utkání jsme byli podle mého názoru lepší," řekl trenér Šindel pro server www.hokej.cz.

V nedělním závěrečném duelu se jeho tým pokusí získat alespoň bronz a navázat tak na třetí místo z roku 2002. "Ne všichni tady mají ideální formu, ale musíme koukat dopředu. Medaile je motivací jako hrom, i když ztracené semifinále samozřejmě mrzí,"
dodal Šindel.

Semifinále
USA - Česká republika 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
11. Lerg (Gerbe), 29. Fritsche (Porter, Scero), 34. Kessel (Skille, Auffrey) - 22. Gulaši (Krejčí), 37. Daněček (Balán). Rozhodčí: Zacharov (Rus.) - De Haan (Kan.), Valach (SR). Využití: 2:1. Vyloučení: 7:5, navíc Brennan (USA) 10 min.

Rusko - Kanada 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
11. Šitikov, 15. Bělov, 19. Širokov, 30. Vološenko, 42. Malkin - 13. Lammers, 48. Berti. Rozhodčí: Hansen - Ross (oba USA), Karlberg (Švéd.). Vyloučení: 14:9, navíc Malkin 5 min plus do konce utkání - Cabana 10 min. Využití: 3:1.