Finové vedou 5:3. Českým obráncům oujel Hannikainen a potvrdil finskou výhru.
Dvě minuty naděje. Od modré střílel Matai a Češi mají útočné pásmo.
57:00
Češi se nemohou dostat do útočného pásma.
55:14
Finové vedou 4:3. Češi úplně zkolabovali, Kallela se dostal do nájezdu a bekhendovou kličkou překonal Machovského.
54:43
Finové vyrovnávají na 3:3. Česká pětka už na ledě vůbec nemohla a využil toho Armia, který zblízka snadno propálil Machovského.
54:10
Zakázané uvolnění Česka.
53:55
Hampl nahodil puk ze středního pásma a Perhonen nemohl rozehrát, protože k němu dojel Hertl.
52:50
Auvinen od modré minul.
51:21
Češi vedou 3:2! Odměna za aktivitu v posledních minutách. Sedlák si najel na levé křídlo a střelou švihem do vzdálenějšího horního rohu překonal Perhonena.
50:49
Faksa tečoval puk před brankou, ale přesto ho má Perhonen pod kontrolou.
50:04
Hampl si vybruslil před branku, ale z ostrého úhlu ji netrefil.
49:50
Češi mají v posledních chvílích nápor!
48:30
Obrovská šance Frka! Jeho střelu z mezikruží Perhonen vyrazil a Sedlák dorážel nad.
47:58
Zakázané uvolnění Finska.
47:51
Jaškin se snažil udržet puk v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to. Po kontaktu s Rekonenem upadl.
45:48
Po nahození z levé strany má Machovský kotouč v lapačce.
44:44
Finové teď vládnou na ledě a Češi přijali roli bránících.
43:10
42:34
Češi jsou kompletní.
41:38
Češi se dál brání, pokračuje finská přesilovka 5 na 4.
40:44
Finové vyrovnávají na 2:2. Krátkou přesilovku 5 na 3 využil Jarvelainen. Asistence: Granlund.
40:34
Vyloučen Kvapil a Finové hrají 28 vteřin přesilovku 5 na 3.
40:24
Granlundovu střelu z pravé strany Machovský udržel. Pak se na něj sesypalo několik hráčů.
40:01
Třetí třetina začala.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:05
Češi vedou 2:1! Druhému českému gólu předcházela akce 2 na 2. Švihálek žabkou nahrál Rouskovi a ten s pomocí Perhonenova betonu dostal puk do branky.
38:55
Šidlík vyloučen za sekání.
38:05
Frk chyboval na modré a Musil hasil nebezpečí před českou brankou. Na poslední chvíli vypíchl kotouč Salomakimu.
37:20
Finové vyhazují.
37:10
Češi by měli zvládnout konec druhé třetiny v klidu. Finská hráčská lavice dostává dvě minuty.
36:45
Jaškin je na ledě, Češi oslabení zvládli.
36:20
Hyka vyhazuje.
36:00
Finsko drží útočné pásmo, ale jeho hráči nestřílejí.
35:00
Češi získali puk a vyhodili ho.
34:45
Vyloučen Jaškin za držení.
32:18
Finové vyrovnávají na 1:1. Aaltonen měl hodně prostoru na levé straně, sjel si před branku a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Armia.

Nepřehlédněte

Sestavy:
Česko: Machovský (J. Pavelka) - Kvapil, Hrbas, Šidlík, Musil, Jeník, Růžička, T. Pavelka - Frk, Sedlák, Hyka - Hampl, Hertl, Jaškin - Matai, Švihálek, Rousek - Faksa, Beránek, Beran - Moravec
Finsko: Perhonen (Ullberg) - Maatta, Salonen, Auvinen, Pokka, Tommila, Valkonen, Lindbohm - Kallela, Granlund, Armia - Aaltonen, Jarvelainen, Salomaki - Liedes, Teravainen, Wilenius - Rekonen. Torniainen, Henritius - Hannikainen

HansMe: tak nevím proč to nikde nezmińují (18:11)

HansMe: Za nerozhodného stavu Češi ještě postupovali. Jenže po necelé minutě bylo vše jinak (18:11)

Hustý Borec: kanada se vlastně nepočítá (18:07)

HansMe: mě jen zaráží že o možnosti postupu při prohře o gol nikdo před zápasem nepsal (18:07)

Hustý Borec: leda že by kanada vyhrála 9:0 pak bysme postoupili (18:06)

Hustý Borec: postupuje kanada, švedsko a finsko. tak co ten vůl nechápe? (18:04)

*spartan1: teda brankovej rozdíl přesněji řečeno... SWE má 2, FIN a my -1 a Finsko vyhrálo dneska nad náma, čili ende (18:03)

quaresma: a souhlasí co napsal spartan pode mnou (18:02)

quaresma: Právě jsem si přečetl pravidla z odkazu od Johna a dle nich nepostupujem (18:01)

Malchance: Ne postupujou tři a první do semifinále (18:01)

*spartan1: ale houby s voctem... v tom "tie breaking" na iihf je řeč o skóre ze vzájemnejch zápasů těch týmů, co se srovnaj na stejnejch bodech, čili Švédi můžou asi s Kanadou dopadnout jak chtěj (18:01)

kpetrk: Halóo....postupujou asi jen první dva a rovnou do semifinále ? (18:00)

HansMe: no i sobě vynadám když se mě něco nepovede (18:00)

Malchance: jste jim co? (17:59)

Malchance: Halo vy hovada, jestli dneska Kanada vyhraje za tři body, tak stejně postupujem, tak držte hubu a fanděte, tady se ukazuje nádhera Češství, kdyby kluci vyhráli tak jste na ně všichni hrdí a věřili... (17:59)

Citron78: v dobrém slova smyslu??? no nevím, tohle je na vyhazov trénera (17:58)

HansMe: hovada v dobrém slova smyslu dnes jsem jinm fandil jako nikdy i tak je mám rád jako přeju jim dál (17:57)

mufin: to jsou hovada...coz o to, Svycary i Slovaky nejspis porazime, ale tahle si nechat ujet postup... (17:55)

Hustý Borec: jak tenká byla hranice mezi úspěchem a neúspěchem. stačilo málo a mohli jsme postoupit a hrát proti slabým němcům. Semifinale by bylo v kapse.... Medaile by byla blízko. místo toho ostuda a boj o zách (17:55)

Malchance: Hovada jsou hlavně ti co po každé prohře jen dokážou nadávat a po výhře jsou největší češi... (17:55)

kpetrk: HansMe: Snad do semifinále ne ? (17:55)

HansMe: i naší že nudrželo se 3:4 (17:55)

John333: HansMe: nesmíš věřit všemu co kde napíšou :) (17:54)

HansMe: tak pak jsou hovada i novináří (17:54)

Kmotr77: o záchranu v elitní skupině :D (17:54)

John333: http://www.iihf.com/channels1011/wm18/format.html kdo doposud nepochopil tak si zde proštuduje odstavec Tie breaking formula :) (17:54)

HansMe: nic o naději na večerní zápas.... (17:53)

HansMe: Získají-li proti Finům bod, postoupí do čtvrtfinále, v opačném případě budou bojovat o záchranu v elitní skupině... (17:53)

quaresma: Čechy čekají boje o záchranu se Švýcary a Slováky. (17:52)

John333: HansMe: je to v pravidlech IIHF (17:52)