ČESKO - UKRAJINA 5:2 (0:0, 4:1, 1:1) Konečný výsledek.
60:00
Konec zápasu. Češi vítězí 5:2. Nebyla to nijak krásná podívaná, ale výhra se počítá. Rozhodl o ní čtyřbrankový nástup do druhé třetiny. Dvakrát se trefil kanonýr Milan Hejduk. Češi a Slováci jsou jediní, kteří ještě v osmifinálové skupině E neztratili. Slováci vedou skupinu díky lepšímu skóre.
59:17
Přesilovku využívá Jaroslav Hlinka - 5:2. Špaček našel Hlinku v dobré pozici mezi kruhy a útočník švýcarského Klotenu skóruje.
58:43
Salnikov je vyloučen za sekeru na Martina Straku, Ukrajina tím ztrácí naději na zdramatizování zápasu.
57:27
Ukrajina využívá přesilovku a snižuje na 4:2. Vokoun se snažil ukrýt puk, který před jeho branku směřoval od zadního hrazení, pod lapačkou, ale Šacharjčuk byl pohotovějčí a dorazil puk do branky.
56:48
Kadlec vyhodil.Ukrajinci to musí zkusit znovu, ale moc se jim v přesilovce nedaří.
56:15
Ukajinec Procenko se šikovně uvolňoval v našem pásmu. Fauloval ho Výborný a Ukrajinci mají početní výhodu.
55:00
Ukrajinci odehrávají na zakázané uvolnění. Jakoby stav 4:1 vyhovoval oběma týmům. Hraje se v poklidném tempu.
53:45
Je po přesilovce. Nepřinesla žádnou českou šanci, naopak zahrozil Varlamov.
52:45
V první minutě přesilovky se týmu nepodařilo usadit v pásmu.
51:45
Klimentěv je vyloučen za zákrok na Hudlera, Češi mají přesilovku.
51:18
Balaštík se snažil přihrát mezi kruhy Hudlerovi, ale netrefil hůl svého spoluhráče.
49:54
Puk se mezi kruhy odrazil k Hlaváčovi, tomu ale rána nesedla.
49:25
Češi dlouho nemohli rozehrát z pásma, pak našlápl Hejduk, snažil se předložit puk Reichlovi, ten se ale nedo stal ke střele.
48:23
Češi se ubránili, v závěru přesilovky Vokoun vyrazil Varlamovu střelu těsně nad.
46:23
Třetí ukrajinská formace se dostala třikrát do slibné pozice. Nakonec faluje Špaček a soupeř bude hrát přesilovku.
45:45
Reichel vypálil zprava zápěstím. Míjí.
45:08
Sup byl natlačen v dobré pozici Timčenkem do branky a jen těžko se sbírá z ledu.
45:00
Hraje se zatím v poklidném tempu.
43:15
Bezčasnyj pálí po zmatcích v našem obranném pásmu z dobré pozice, Vokoun vyráží.
42:40
S Hudlerem a s Kotrlou nastupuje Balaštík.
42:30
Kasjančukova rána ze střední vzdálenosti byla zblokována do ochranné sítě.
42:00
Hraje se převážně ve středním pásmu. Bez šancí.
40:01
Hraje se 3. třetina. Zahajuje útok Vrbata, Hlinka, Hlaváč. Hlinka nahrazuje na centru Vašíčka.
40:00
Konec 2. třetiny. Češi v ní získali uklidňující náskok, Vokounovu neprůstřelnost ukončil až za stavu 4:0 Bobrovnikov. Po nevýrazné 1. třetině se tak utkání nasměrovalo očekávaným směrem.