Reportáž skončila 29. 12. 2016 22:00

Česko vs. Dánsko

Zápas hokejového mistrovství světa do 20 let komentuje Robin Krutil

ČESKO - DÁNSKO 2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1) v prodloužení

Česko má nyní 5 bodů stejně jako Dánové, pro které však mluví lepší vzájemný zápas. Svěřenci Jakuba Petra zakončí základní skupinu v sobotu od 19 hodin proti Švédsku.

Česko sice přestřílelo Dány 34:22, ale kromě první třetiny nemělo nijak výraznou převahu a málo se dostávalo do vyložených šancí. Dánové byli v některých pasážích nebezpečnější a po skalpu Finska porážejí dalšího favorita.

60:47

Dánsko skóruje a vítězí. Gól vstřelil From, asistoval Krag. Dánský útočník From předvedl parádu, když elegantně obešel Hronka a bekhendem pověsil puk pod horní tyčku.

60:01

Začalo prodloužení.

Podruhé za sebou se bude český zápas prodlužovat. Petrovi svěřenci sice ve třetí části přestříleli soupeře 12:6, ale nepohlídali si jednu situaci před vlastní brankou a nechali Dány vyrovnat. Nelze říct, že jde o nezasloužený výsledek, protože Seveřané byli po první třetině Čechům vyrovnaným soupeřem.

60:00

Konec třetí třetiny.

59:52

Dánové získali puk a teď jej drží v českém pásmu.

59:35

Trenér českého týmu Petr si vzal před vhazováním v útočném pásmu oddechový čas.

59:35

Dánský hráč vypíchl Kašemu puk směrem k vlastní brance, tam jej zachytil Petersen.

58:50

Špačkovu střelu z levé strany Dánové zblokovali a vzápětí vyhodili puk do středního pásma.

58:09

Před českou branku se protáhl Mathiasen-Wejse, obránci mu však znepříjemnili život a dánský útočník nakonec zakončil nepřesně.

57:05

Po Kalinově střele puk vyletěl nad dánské brankoviště, muži v červeném jej dokázali dostat do bezpečí.

56:38
Důležitý moment

Velký závar před českou brankou, kde dorážel J. Röndbjerg, puk nakonec uvízl pod ležícím Vladařem.

56:08

Zakázané uvolnění Česka. Chvíli předtím hala zahučela, když rozhodčí odpustili Válovi jasné podražení.

54:52

Česko okamžitě zapnulo na vyšší obrátky a duo Nečas, Musil zatápělo před dánskou brankou, ale puk do ní nedostalo.

53:36

Dánsko vyrovnává. Gól vstřelil Krag, asistoval Blichfeld. Zdálo se, že Češi kontrolují zápas, ale pak zapomněli před svou brankou úplně volného Kraga, který z pravého kruhu snadno zametl Blichfeldovu přihrávku do odkryté poloviny branky.

53:11

Český celek poslední minuty zvládá zkušeně, když Dány nepouští do střeleckých pozic a sám naopak neustále zaměstnává Petersena. Ve třetí třetině vedou Češi na střely 9:2.

52:13

Nečas pěkným manévrem vytvořil prostor pro Musila, ten namířil jen do dánského brankáře.

51:14

Před českou brankou číhal J. Röndbjerg, Vladař ovšem nahození od levého mantinelu k dánskému útočníkovi nepustil.

50:12

S blížícím se koncem třetí třetiny přibývá chaosu a nepřesností, týmy se nyní nejčastěji přetlačují ve středním pásmu.

49:00

Urputný boj v dánském pásmu končí českou přihrávkou rukou.

48:04

Koblížek prověřil dánského brankáře střelou přes obránce, Petersen trochu zvláštním zákrokem betony puk odvrátil.

47:09

Při dalším závaru dorážel Šoustal, Petersen znovu odolal.

46:20

Musil se chystal dorážet v brankovišti, brankář Petersen mu hokejkou vypíchl puk.

45:18

Dánskou snahu brzdí držení Gatze, který inkasuje dvě minuty.

44:56

Před českou branku se tlačil True, v pádu ovšem dokázal jen slabě postrčit kotouč k Vladařovi.

44:16

Česko je zatím ve třetí třetině v defenzivě.

43:40

Za českými obránci se ocitl volný Andersen, kterému však poskočil puk a z levého kruhu přestřelil bránu.

42:25

Dánové dlouho kombinovali v českém pásmu, ale k zakončení se nedostali.

40:34

V dobré šanci se ocitl Kurovský, ke kterému se od zadního mantinelu odrazila střela Hronka, ale český útočník při pokusu o dorážku promáchl.

40:01

Dánové ve druhé třetině ukázali své možnosti, hráli mnohem odvážněji a přestříleli český celek 10:8. Hráčům v červeném se dokonce podařilo v přesilovce vyrovnat, ale Češi si rychle vzali vedení zpět. Nicméně se ukázalo, že vyhráno ještě zdaleka nemají.

40:00

Konec druhé třetiny.

39:55

Dánové vyváží kotouč ze svého pásma.

39:32

Kaše se individuálně prosmýkl mezi dánskými obránci až před Petersena, ten včas secvaknul betony.

39:00

Tato početní převaha zatím Česku vůbec nevychází.

37:58

Andersson mimo hru předvedl hrubost a nabídl českému celku třetí přesilovku.

37:14

Hronek zpoza kruhů minul dánskou branku,

35:35

Dánové jsou ve druhé třetině střelecky aktivnější, což potvrdil i Boysen, který se položil do přihrávky zpoza branky. Naštěstí trefil Vladaře.

34:56

Jašek si nabruslil před dánské brankoviště, jeho střelu vykopl Petersen betonem.

33:59

Dánové byli v oslabení pod velkým tlakem, přesto jej dokázali ubránit.

33:16

Po Chlapíkově střele bez přípravy vznikl u dánské branky velký závar, ale čeští hráči si trochu překáželi a nedokázali doklepnout puk.

31:59

Weichel je vyloučen za vražení na hrazení, Česko bude hrát svou druhou přesilovku.

30:29

Česko znovu vede, skóruje Hronek. Ten sebral odražený puk u levého mantinelu, dlouho s ním manévroval, až jej nakonec z pravého kruhu poslal do protipohybu dánského brankáře, který nestačil včas natáhnout svou vyrážečku.

29:58

Dánové zlobí čím dál víc, po riskantní Nečasově přihrávce před vlastní branku musel puk přikrýt Vladař.

28:41

Dánsko v přesilovce vyrovnává. Autorem gólu je Blichfeld, asistence mají Boysen a Larsen. Blichfeld si na levém kruhu počkal na vhodný moment ke střele a poslal puk do vzdálenějšího horního rohu.

28:18

Blichfeldovu ránu z levého kruhu vyrazil Vladař do ochranné sítě.

27:39

Další český faul v útočném pásmu, za podražení bude pykat Kurovský.

26:48

Po návratu z trestné lavice zahrozil Boysen, Vladař si poradil s ním i následnou dorážkou.

26:00

Češi si dlouho posílali puk z hokejky na hokejku, když se konečně odhodlali ke střele, tak ji Dánové zblokovali.

24:39

Boysen klepl hokejkou do lapačky českého brankáře a je vyloučen za sekání, Česko bude hrát první přesilovku.

24:39

J. Röndbjerg se po pravé straně protáhl před českou branku, ale nedostal dost prostoru k pořádnému zakončení a Vladař puk zastavil.

23:40

Dánové se na chvíli usadili v českému pásmu, střelu z levého kruhu však Vladař vyrazil a pak se jeho spoluhráči osvobodili.

22:38

Musil fauloval soupeře v útočném pásmu a byl potrestán za sekání, Česko bude hrát potřetí v oslabení.

21:28

Blichfeld objel českou branku a následně mířil k bližší tyči, Vladař si jeho střelu pohlídal.

20:49

Další z mnoha českých dalekonosných pokusů skončil u Petersena.

20:01

Česko celou první třetinu Dány přehrávalo, na střely bylo lepší 14:5, ale jediný gól dalo po kiksu dánského brankáře, když situaci odhalil až s časovým odstupem opakovaný záběr. Dánové toho dopředu moc nepředvedli, ale jednou český celek zachránila horní tyčka a jednou brankář Vladař, který zneškodnil samostatný nájezd.

20:00

Konec první třetiny.

19:28

Nečas se snažil zamést puk do odkryté branky, ale skákavý kotouč poslal těsně vedle.

19:07

Jašek po přihrávce zpoza branky trefil Petersenovu vyrážečku.

17:56

Česko výhodnou situaci nevyužilo, unaveným Dánům se povedlo přerušit hru a vystřídat.

17:31

Dánové na chvíli zahrozili v českém pásmu, ale poté si po dlouhém střídání pomohli zakázaným uvolněním a musí zůstat na ledě.

16:20

Češi dlouho operovali v dánském pásmu, ale dobrou střeleckou parketu si nevytvořili.

15:29

Střelu Kašeho ze slibné pozice zblokovali dánští hráči.

14:26

Česko slavilo druhý gól, ale rozhodčí jej po prozkoumání videa neuznali. Puk odražený od zadního mantinelu přeletěl přes horní tyčku do dánského brankoviště, kde jej Jašek nohou kopl do brány. Tenhle zásah platit nemohl.

12:57

Dánům ujel Koblížek, Petersenovi puk mezi betony neprocpal.

12:40

Krenželok, který stíhal dánského nájezdníka, posunul branku a je vyloučen za zdržování hry.

12:40

Blichfeld jel sám na českého brankáře, ten se ale nenechal rozhodit blafákem a dobře ucpal spodek branky.

Nepřehlédněte

Česko: Vladař (Škarek) – Hrdinka, Hronek, Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Kurovský, Špaček, Kaše – Chlapík, Jašek, Koblížek – Nečas, Stránský, Musil – Šoustal, Suchý, Reichel.

Dánsko: Petersen (Krog) – Gatz, Weichel, Larsen, Mieritz, Koch, M. Rondbjerg, Jensen – Andersson, From, True – Blichfeld, J. Rondbjerg, Krag – Andersen, Boysen, Hög – Mathiasen-Wejse, Ladehoff, Madsen.