ČESKO - RUSKO 2:4 (0:1, 1:1, 1:2), konec utkání.
To je pro dnešek z Ostravy vše. Při sledování on-line přenosu zase někdy na viděnou, hezký zbytek víkendu.
Češi už nezvládli zkorigovat skóre. V parádní atmosféře tak podlehli Rusům 2:4.
Šetice Čechů svírá ruské kvarteto. Soromin však odolává.
57:40
Tresty Za hrubost míří na trestnou lavici na dvě minuty Ljubuškin.
56:53
Góly Nevídaný moment. Sjomin ujel celé obraně, sám před Furchem ale zklamal. Český gólma se poté snažil odmést puk hokejkou, ale posunul ho jen k dotírajícímu Rusovi Gusevovi. Ten do kotouče plácl a po odrazu od Kempného brusle nakonec skončil v české brance. Ohromná smůla a Rusové vedou 4:2.
55:04
Rusové poslední minuty jen vyhazují puky do středního pásma. Jejich taktika je zjevná, ubránit hubené vedení.
53:48
Kundrátek dvakrát v akci. Nejprve mu střela vůbec nevyšla, ale dostal ještě jednu možnost. Jeho druhá snaha byla povedenější, trefil ale ruského beka před brankovištěm.
52:55
Voráček šikovně nahazoval od modré, střela letěla mimo.
52:49
Další ruské zakázané uvolnění.
52:05
Karpov si proti české dvojici nehrál na hrdinu, puk nahodil k Furchovi a míří střídat podobně jako jeho kolegové.
50:30
Tentokrát pálí z pravé strany Karpin. Furch zasahuje ramenem.
50:07
Góly Tak to byla rána z čistého nebe. Tělegin dostal před českou bránu prostor, nerozpakoval se a bleskově vystřelil. Kotouč cinkl o pravou Furchovu tyč a zatřepetal se v síti. Rusové vedou 3:2.
48:25
9 241 diváků teď jen zklamaně vydechlo. Česká rána proskotačila kolem ruské klece. V Ostavě sleduje duel vyprodané hlediště.
47:30
Důležitý moment Kovář zatáhl puk po levém křídle, zabrzdil a vybídl Zámorského. Český bek před brankou šikovně tečoval, Sorokin vytasil ale dobrý zákrok. Skóre zůstává nadále nerzohodné.
47:08
Furch mává lapačkou, signalizuje zakázané uvolnění. Rozhodčí jeho tužby vyslyšeli.
45:57
Alajev míjí českou bránu, hosté ale zůstanou u puku. Akci však musí započít ve vlastní třetině.
44:56
Hruška pálí od pravého hrazení zpoza beka. Sorikin ani nevěděl, jak puk zkrotil... Nakonec černý předmět odskákal k zadnímu mantinelu.
44:02
Spousta soubojů v českém pásmu u hrazení. Češi nakonec mají puk v moci.
42:31
Góly A ostravská aréna bouří. Přibyl za brankou vybojoval puk a naservíroval ho před branku. Tam nezpanikařil Buchtele, kotouč si posunul na bekhend, kterým přehodil Sorokinův beton. Češi dorovnávají krok na 2:2.
41:49
Šimek v rozhodující chvíli při střele zlomil hůl, Sorokin byl tak bez práce. Poté Rusové páchají ofsajd.
40:41
Radil se mohl řítit do šance, ale na modré čáře mu ujel puk a dvojice ruských zadáků situaci zvládla.
40:01
Začíná třetí třetina, ve které se Češi pokusí smazat jednobrankové manko.
40:00
V Ostravě se hraje svižný hokej, který diváky musí bavit. Pětiminutovou přesilovku využil ve druhé třetině Rus Sjomin, domácí arénu rozjásala pohotová bomba Kundrátka. I proto po čtyřiceti minutách je stav 1:2 pro tým Olega Znarokse.
39:57
Kempný střílí od modré, Sorokin hravě nastavil vyrážečku a puk končí v rohu kluziště.
39:20
Hra má spád, na ledě přibyly souboje a hraje se daleko důrazněji než v první třetině.
37:57
Prachbídná rozehrávka Pajgina, kterou vystihl Koukal. Poté se český forvard snažil oslovit Vincoura, který sondoval před brankovištěm. Rusové úmysl vystihli.
37:10
Další ruský icing. Na ledě je čtvrtý český útok.
36:25
Buchteleho dokázal zastavit ruský bek i bez hole. Česká formace střídala, i proto příšili domácí o kotouč.
35:30
Dobrý zákrok Furcha, který vychytal z bezprostřední blízkosti Sjomina. Následuje komerční přestávka.
34:20
Góly Parádní česká kombinace a je sníženo! Kašpar z pravé strany vybídl Kundrátka, který bez přípravy propálil přesunujícího se Sorokina. Češi využívají přesilovku,na tabuli svítí skóre 1:2 a ostravská hala si žádá ještě jednu branku.
33:46
Českou snahu brzdí ofsajd. Hra se vrací do středního pásma.
33:29
Tresty Aktivní Hruška si vykoledoval faul. Alajev míří na trestnou lavici, dvě minuty za držení.
32:27
Rusové odolávají tlaku jen za cenu zakázaného uvolnění.
31:29
Hrbas prokázal šikovné ruce. U brankoviště vyšťoural puk a z úhlu pálí, Sorokin si připisuje další zákrok.
30:39
Češi po druhé inkasované brance zvýšili aktivitu, na gól ale vítkovická hala marně čeká.
30:05
Hodně prostoru dostal na pravé straně rozjetý Řepík. Liberecký forvard ale nezamířil přesně a rána jen cinkla o zadní mantinel.
29:02
Na zteč proti přesile se vydal Krenželok. Jeho střela z úhlu vystrašila Sorokina, tělem ale dokázal kotouč zastavit.
27:23
Hruška z levého kruhu míří do vzdálenější šibenice. Puk jen prosvištěl jen kolem Sorokinovy tyče.
26:14
Góly Sjomin teď vytrestal rozhozenou českou obranu. Od levého mantinelu si najel ke kruhu a na jeho rychlou střelu zápěstím nestihl Furch zareagovat. Rusové využívají přesilovku a vedou 2:0.
25:20
Světlakov se prokličkoval před Furcha a posunul puk Ljubinovovi. Ten jeho akci ale nedotáhl, Furch se výborně rozplácl.
24:36
Ignatovič zbrkle pálí od modré, tečovaný projektil rozvlnil ochrannou síť nad Furchovou bránou.
23:58
Kovář šikovně bekhendem vyhazuje až k ruské brance. Hostům se zatím početní výhoda vůbec nedaří.
22:31
Hruška v oslabení vyzkoušel Sorokinovu pozornost. Jeho pumelici od levého mantinelu ruský strážce vyráží.
22:13
Tresty Kousal to přehnal za ruskou brankou s důrazem. Dostává trest 5 minut + do konce duelu za faul do oblasti krku a hlavy. Hosté si zahrají první přesilovku v utkání. A bude hodně dlouhá...
21:33
Kašpar protečoval Kempného dlouhý pas. U puku jsou za brankou první Rusové.
20:26
Do brejku se dostal ruský Sjomin. Pokusil se zakončit efektně bekhendem, ale efektivní to nebylo. Ránu z mezikruží si Furch hravě pohlídal.
20:01
Diváci se trousí na místa, začíná druhá třetina mače Česko - Rusko.
20:00
Nic zajímavého se už v prvním dějství nestalo. Ačkoli byli Češi aktivnější, do kabin odjíždějí s jednogólovým mankem. Rusové vedou po dvaceti minutách po dorážce Ljubinova 1:0.
19:44
Rusové udělali další technický prohřešek. Zakázané uvolnění a hra se ještě přesune před Sorokina.
19:22
Ruský ofsajd přerušuje hru.
18:10
A další miniduel Sjomin versus Furch. Ruský bohatýr místo přihrávky volil individuální zakončení. Rána po ledě ale českého brankáře nepřekvapila.
17:34
Na pravém křídle se uvolnil Sjomin a mířil do horní poloviny branky. Český gólman ale natlačil tělo do správných míst.
17:02
Telegin nepříjemně operuje před Furchem, kterému znesnadnil výhled při střele od modré.
16:09
Češi odstřelují hostující bránu. Zámorského rána byla zblokovaná, na Šimkovu střelu si počíhal Sorokin.
15:10
Voráčkova bomba hned po buly. Sorokin měl snadnou práci, střelu mu pomohli zblokovat obránci.
14:23
Góly Ačkoli byli Češi aktivnější, inkasují. Závar v české třetině zakončila přesná dorážka Ljubinova, který uklidil opuštěný kotouč za padajícího Furcha. Rusové vedou v Ostravě 1:0.
13:40
Hala vyvolává jméno trenéra Vůjtka. Jeho svěřenci mu zase dělají radost na ledě. Češi jsou zatím aktivnější.
12:56
Rusové jsou kompletní. V přesilovce měl velkou šanci Radil, ale ve ztížené pozici netrefil prázdnou branku.
11:25
Kašpar zkusil překvapit Sorokina. Od pravého mantinelu mířil na bližší šibenici, ruský gólman ale měl rameno na správném místě.
9:56
Tresty Dvě minuty si odpyká za držení ruský útočník Cvetakov.
9:56
Kousal se protáhl po pravém křídle a vybídl Šimka, který střílí z levého kruhu. Sorokin vyrazil. Český tým ale čeká přesilovka.
8:43
Kovář se pokusil vybídnout ještě svého parťáka do výhodnější pozice. Českému forvardovi se ale přihrávka nepovedla a o puk se bojuje v rohu kluziště.
7:45
Hrbas trochu krkolomně pálí, Sorokin musel opět zasahovat. Ruský gólman má zatím více práce než jeho protějšek Furch.
7:16
Česká nepřesnost ve středním pásmu. Puk opustil ledovou plochu a bude se vhazovat ve středovém kruhu.
6:49
Hezká akce druhého českého útoku, na jejímž konci je Vincour. Jeho technická střela forehendem z pravé strany ale končí v Sorokinově výstroji. Následuj první komerční pauza.
5:35
Bereglazov vyslal od modré nebezpečné nahození. Puk k Furchovi nedoputoval, ale odražený kotouč nadělal před českou brankou velkou šlamastyku.